The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

حالت تهوع بعد از خوردن شیر در بارداری

لاکتوز نوعی شکر است که در شیر و لبنیات یافت می شود. آنزیم لاکتوز این شکر را در بدن تجزیه می کند. در دوران بارداری فرایند گوارش به خوبی انجام نمی گیرد و عملکرد سیستم گوارش کم می شود به همین دلیل برای هضم ساده ترین محصولات لبنی با مشکل مواجه می شوید. این مشکل به دلیل ترشح هورمون های بدن برای جذب حداکثر مواد مغذی از مواد غذایی  بوجود می آید.

آیا عدم تحمل لاکتوز در دوران بارداری طبیعی است؟ 

 اکنون از بارداری خود مطمئن هستید، پس برای حفظ سلامت خود و جنین باید روزانه کلسیم بیشتری مصرف کنید. یکی از منابع غنی کلسیم شیر ومحصولات لبنی است.  در صورت عدم تحمل لاکتوز چه باید کرد؟ چه چیز باعث عدم تحمل لاکتوز در دوران بارداری می شود؟

 

لاکتوز نوعی شکر است که در شیر و لبنیات یافت می شود. آنزیم لاکتوز این شکر را در بدن تجزیه می کند. در دوران بارداری فرایند گوارش به خوبی انجام نمی گیرد و عملکرد سیستم گوارش کم می شود به همین دلیل برای هضم ساده ترین محصولات لبنی با مشکل مواجه می شوید. این مشکل به دلیل ترشح هورمون های بدن برای جذب حداکثر مواد مغذی از مواد غذایی  بوجود می آید. با حذف مواد غذایی حاوی لاکتوز از رژیم غذایی خود می توانید این مشکل را حل کنید. البته قبل از هر تغییر در رژیم غذایی، باید با پزشک خود مشورت کنید.

 

نشانه ها:

شما بلافاصله پس از خوردن شیر یا هر ماده غذایی حاوی لاکتوز که از شیر به دست می آید متوجه علائم آن می شوید.

شایع ترین نشانه ها:

-باد شکم

-حالت تهوع

-درد شکم

-نفخ

-اسهال

 

انجام آزمایش برای تشخیص:

اگر شما علائم عدم تحمل لاکتوز را داشته باشید، پزشک به شما توصیه می کند چند آزمایش تشخیصی مانند آزمایش عدم تحمل لاکتوز و هیدروژن تنفسی انجام دهید. همچنین ممکن است پزشک برای از بین بردن علل اساسی دیگر مانند سندرم تحریک پذیری روده یا حساسیت به شیر چند آزمایش دیگر، انجام دهد.

 

چند روش برای اطمینان از مصرف کلسیم کافی:

در شیر و محصولات لبنی کلسیم کافی وجود دارد. در صورت عدم تحمل لاکتوز باید کلسیم مورد نیاز خود را از منابع دیگر تامین کنید. پزشک شما بهترین منبع اطلاعاتی برای راهنمایی شما است.

او می تواند مصرف روزانه مکمل های کلسیم را توصیه کند یا منابع غذایی غیر لبنی غنی از کلسیم را به رژیم غذایی شما اضافه کند تا کلسیم کافی دریافت کنید.

1-شیر سویا یا بادام

شیر سویا یا بادام، منابع غنی کلسیم، پروتئین و اسیدهای چرب امگا 3 هستند.

2-توفو(پنیر سویا) یا پنیر

این محصولات به ترتیب از شیر سویا و شیر گاو بدست می آیند و منابع غنی کلسیم هستند.

3-برگ های سبز مانند اسفناج

این برگ ها حاوی کلسیم، آهن و ویتامین های فراوان هستند.

4-آجیل و غلات کامل

بادام، گردو و حبوبات حاوی کلسیم هستند. آنتی اکسیدان ها و کلاژن موجود در آجیل به رشد استخوان ها کمک می کنند که وجود این مواد برای شما و جنین حیاتی است.

5- کلم بروکلی

کلم بروکلی منبع غنی کلسیم، آهن و مواد معدنی دیگر است که به حفظ طراوت پوست شما کمک می کند.

برای جذب حداکثر کلسیم، وجود ویتامین دی ضروری است. ویتامین دی در تخم مرغ و ماهی وجود دارد. یکی دیگر از منابع تامین ویتامین دی قرار گرفتن در معرض نور خورشید است ولی مادر باردار نباید بیش از سی دقیقه در معرض نور خورشید قرار بگیرد. برای جلوگیری از برنزه شدن و سوختن پوست لوسیون ضد آفتاب به بدن خود بمالید. می توانید پس از مشورت با پزشک از مکمل های ویتامین دی استفاده کنید.

 

آیا عدم تحمل لاکتوز در بارداری روی رشد جنین تاثیر می گذارد؟

ممکن است به دلیل عدم تحمل لاکتوز در دوران بارداری نتوانید از منابع غنی کلسیم استفاده کنید و کلسیم کافی به بدن شما نرسد. بدن کلسیم مورد نیاز جنین را از استخوان ها و دندان های شما تامین می کند. این مسئله در دراز مدت عوارض جانبی زیادی مانند "استئوپنی" که تراکم استخوان را کاهش می دهد، برجا می گذارد. اگر این کمبود جبران نشود منجر به پوکی استخوان می شود.

بنابراین توصیه می شود از هر منبعی که برای شما مناسب است، کلسیم کافی در رژیم غذایی شما گنجانده شود.

-درباره نگرانی های خود با پزشک صحبت کنید. قبل از مصرف هر مکملی با پزشک خود مشورت کنید.

-از بارداری خود لذت ببرید، تغذیه سالم داشته باشید و خود را برای روزهای خوبی که با فرزند خود در پیش رو دارید آماده کنید.

 

 

منبع: نی نی پلاس