The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

افزایش احتمال بارداری با رژیم غذایی

پیروی از رژیم غذایی مناسب که از ویتامین C، ویتامین D، اسید فولیک، اسیدهای چرب امگا 3، گوشت قرمز کم چرب تشکیل می شوند، احتمال بارداری و قدرت باروری را افزایش می‌دهد.

 

ویتامین C

نتایج پژوهشی که حدود 150 خانم نابارور را مورد بررسی قرار داده است، نشان می ‌دهد مصرف زیاد ویتامین C به افزایش قدرت باروری کمک می‌کند. در این پژوهش بانوان شرکت کننده را به دو گروه تقسیم کردند. گروه اول شامل بانوانی بودند که ویتامین C زیادی مصرف می ‌کردند و گروه دوم از این ویتامین محروم بودند. در پایان شش ماه نتایج بررسی‌ها نشان داد میزان باروری در بین بانوانی که ویتامین C زیادی مصرف کرده بودند 25 درصد و در گروه دوم این میزان فقط 11 درصد بود. همچنین میزان ترشح هورمون پروژسترون در گروه اول به طور قابل ملاحظه ‌ای بالا بود.

میزان مصرف: برای افزایش قدرت باروری و احتمال بارداری جذب روزانه 750 میلی‌گرم ویتامین C لازم است. احتمالا لازم است تا مکمل غذایی نیز مصرف کنید، زیرا مصرف یک فنجان بروکلی فقط 100 میلی‌گرم و مصرف یک فنجان پرتقال 124 میلی‌گرم از نیاز روزانه را تامین می ‌کند.

 

حبوبات و اسفناج حاوی اسید فولیک

این دو ماده‌ غذایی مفید سرشار از فولات یا همان اسید فولیک است. معمولا به بانوان توصیه می‌شود زمانی که قصد باردار شدن دارند مکمل اسید فولیک نیز مصرف کنند، زیرا اسید فولیک قادر است از بروز ناهنجاری ‌های مادرزادی پیشگیری کند. نتایج پژوهش‌های دیگر حاکی از این است که در طول آخرین لحظات پیش از بارور سازی، میزان کلسیم در اسپرم افزایش می ‌یابد و همین امر انرژی و قدرت لازم اسپرماتوزوئیدها برای ورود به تخمک را فراهم می ‌سازد. این ماده‌ مغذی باعث می‌شود که میزان و غلظت اسپرم مردان نیز افزایش یابد. زمانی‌ که مواد غذایی سرشار از فولات مثل حبوبات و اسفناج و ... مصرف می‌کنید که همان اسید فولیک طبیعی محسوب می‌شوند به نیازهای بدن تان پاسخ داده و قدرت باروری خودتان را بالا می‌برید.

میزان مصرف: روزانه یک فنجان عدس پخته و یک فنجان اسفناج پخته توصیه می ‌شود.

 

اسیدهای چرب امگا 3

بدن از اسیدهای چرب استفاده کرده و هورمون‌هایی تولید می ‌کند که خون بیشتری به رحم می ‌رسانند. در این صورت احتمال بارداری بسیار بالا می‌رود و رشد جنین نیز بیشتر و راحت ‌تر می‌شود. این اسیدهای چرب که به میزان فراوانی در ماهی، میگو، گردو و تخم کتان وجود دارد احتمال زایمان پیش از موعد و نیز تولد نوزادان کم وزن را کاهش می‌ دهد.

میزان مصرف: متخصصان توصیه می ‌کنند روزانه مصرف یک وعده ماهی آزاد، یک چهارم فنجان گردو و همچنین یک قاشق سوپ‌ خوری تخم کتان برای افزایش باروری لازم است.

 

گوشت قرمز کم چرب

زمانی که میزان روی (زینک) در بدن کم باشد، میزان اسپرم و اسپرماتوزوئیدها و نیز تحرک اسپرماتوزوئیدها کاهش یافته و میزان ناباروری بالا می‌رود. البته باید بگوییم که کمبود روی در زنان نیز بر باروری آنها تأثیر منفی می ‌گذارد. در واقع کمبود روی باعث می‌ شود که مدت عادت ماهیانه‌ آنها بیشتر و تخمک گذاری کمتر ‌شود.

میزان مصرف: زن‌ها روزانه به 8 میلی‌گرم روی نیاز دارند و این میزان برای مردان روزانه 11 میلی‌گرم است. باید بدانید که یک وعده‌ غذایی حاوی 100 میلی‌گرم گوشت گاو، 8.6 میلی‌گرم روی، برای بدن تأمین می ‌کند.

 

شیر، پنیر و ماست

مواد غذایی سرشار از کلسیم و ویتامین D برای حفظ سلامت بدن همه‌ی ما لازم و ضروری است. نتایج پژوهشی که محققان دانشگاه ویسکانسن روی موش‌های نر انجام دادند نشان می‌دهد که یک دوره‌ی درمانی با کلسیم و ویتامین D می‌تواند قدرت باروری را احیا کند و احتمال بارداری را افزایش دهد. نتایج پژوهش‌های دیگر حاکی از این است که در طول آخرین لحظات پیش از بارورسازی، میزان کلسیم در اسپرم افزایش می‌یابد و همین امر انرژی و قدرت لازم اسپرماتوزوئیدها برای ورود به تخمک را فراهم می‌سازد.

میزان مصرف: دو یا سه وعده در روز.

مطالعه بیشتر :

1- دوپینگ اسپرم و تخمک؛ با بهترین مکمل های تقویت کننده قدرت باروری آشنا شوید

2- افزایش احتمال بارداری با رعایت چند نکته کاربردی

3- بهترین رژیم غذایی برای بارداری

 

منبع: نی نی پلاس