The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تغذیه اقایان قبل از بارداری بر قدرت باروری آنها موثر است؟

لقاح به معنای ترکیب اسپرم با تخمک و تشکیل سلول تخم است. برای موفقیت آمیز بودن این روند لازم است که اسپرم های مردان از تعداد و نیز سلامت کافی برخورداد باشند تا بتوانند در درون واژن زنده مانده به درون رحم شنا کنند و پس از رساندن خود به تخمک و انجام واکنش های ظرفیت یابی با آن لقاح انجام دهند. آیا می دانید که تغذیه اقایان قبل از بارداری بر قدرت باروری آنها موثر است؟ در ادامه نکات مربوط به تغذیه مرد قبل از بارداری را برایتان شرح خواهیم داد.

متاسفانه برخی از زوجین علی رغم تلاش های فراوان موفق به تولید مثل و باروری نشده و در این راه با مشکلاتی مواجهه می شوند. در برخی از موارد اختلالات باروری از سوی مردان است که در این صورت می توانید با حمایت کافی از همسرتان تا حد امکان در رفع یا درمان این مشکل به او کمک کنید. به طور کلی در صورت تصمیم به فرزند آوری باید بدانید که اصلاح سبک زندگی و تغذیه اقایان قبل از بارداری دو عامل بسیار مهم در رفع مشکلات ناباروری به شمار می روند. تغذیه سالم مرد قبل از بارداری به جهت برخوردی از یک رژیم غذایی مملو از ویتامین ها و مواد مغذی یکی از طبیعی ترین و موثرترین راهها برای افزایش قدرت باروری مردان محسوب می شود.

در مطلب حاضر به پنج ماده مغذی مهم که نقش بسیار موثری در بهبود و افزایش توان باروری مردان دارند اشاره شده است   

 

 ویتامین C یکی از بهترین راه ها برای بهبود تغذیه اقایان قبل از بارداری

یکی از بهترین راه ها برای بهبود تغذیه اقایان قبل از بارداری و افزایش تعداد اسپرم ها مصرف انواع ویتامین ها است و در این میان ویتامین C از بهترین تغذیه مردان قبل بارداری است. ویتامین C در طیف گسترده ای از مواد غذایی از جمله انبه، مرکبات، کیوی، کلم بروکلی، انواع فلفل دلمه و همچنین سیب زمینی یافت می شود. مصرف روزانه و کافی این ویتامین از بهم چسبیدن اسپرم ها به یکدیگر جلوگیری کرده و با فراهم کردن امکان حرکت آزادانه اسپرم ها باعث بهبود و تقویت قوای باروری مردان می شود. حاصل مطالعات مختلف نشان داده اند که تغذیه مرد قبل بارداری و مصرف مقادیر کافی ویتامین C در رژیم غذایی روزانه نقش بسیار موثری در بهبود باروری مردان دارد؛ از این رو میزان توصیه شده از این ویتامین برای مردان بین 500 تا 1000 میلی گرم در روز است. 

ویتامین E باعث بالا رفتن قدرت نفوذ اسپرم به داخل تخمک می شود

ویتامین E باعث بالا رفتن قدرت نفوذ اسپرم به داخل تخمک و در نتیجه بارور شدن آن که از مهمترین مراحل لقاح است می شود که در تغذیه اقایان قبل از بارداری اهمیت بسیار زیادی دارد؛ به همین علت مصرف آن نقش بسیار موثری در بهبود قدرت باروری مردان دارد. منابع غذایی مختلفی نظیر غلات، تخمه آفتابگردان، گردو، سبزیجات برگ سبز، گوجه فرنگی، کره بادام زمینی و آواکادو از غنی ترین منابع ویتامین E به شمار می روند. میزان توصیه شده از ویتامین E در حدود 15 میلی گرم در روز است ولی با این حال مصرف مقادیر بالاتر آن بی خطر بوده و مشکلی برای بدن ایجاد نخواهد کرد. تغذیه مرد قبل از اقدام به بارداری اهمیت بسیاری دارد و مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین E در بالا بردن قدرت باروری مردان نقش بسزایی دارد.

ویتامین B  باعث افزایش کیفیت و بهبود روند تولید اسپرم در مردان می شود

ویتامین های گروه B و به خصوص ویتامین B12 از جمله ویتامین های بسیار ضروری در تغذیه اقایان قبل از بارداری به شمار می روند. در مصرف ویتامین B12 محدودیت چندانی وجود نداشته و مصرف آن در دوزهای بالا مشکلی برای بدن ایجاد نخواهد کرد. ولی با این وجود میزان توصیه شده این ویتامین 2,4 میکروگرم در روز می باشد. برخورداری از یک رژیم غذایی مملو از ویتامین B12 باعث افزایش کیفیت و بهبود روند تولید اسپرم در مردان خواهد شد. ضمن آنکه در صورت نیاز این ویتامین را می توان به صورت مکمل نیز دریافت کرد. ویتامین B12 همراه با سایر ویتامین های این گروه در طیف گسترده ای از مواد غذایی نظیر ماهی ها، انواع لوبیا، تخم مرغ، غذاهای دریایی، شیر و سبزیجات برگ سبز به وفور یافت می شوند.  

آرژنین موجب افزایش تعداد و بهبود قابلیت تحرک اسپرم ها می شود

در مطالعات مختلف صورت گرفته نقش مهم و موثر آرژنین در افزایش توان باروری مردان همانند اثرات مفید ویتامین ها به اثبات رسیده است. آرژنین نوعی آمینو اسید است که وجود مقادیر کافی از آن در تغذیه اقایان قبل از بارداری تاثیر بسیار مثبت و معناداری در افزایش تعداد و بهبود قابلیت تحرک اسپرم ها دارد. طبیعتا هر چه غلظت اسپرم در مایع انزال شده بیشتر باشد احتمال موفقیت در باروری نیز بالاتر خواهد بود. میزان توصیه شده از این ماده مغذی در مردان 4 میلی گرم در روز است. طیف گسترده ای از مواد غذایی نظیر پنیر، شیر، ماست، مرغ، محصولات دریایی، جوپرک و انواع مغزها حاوی مقادیر فراوانی از آرژنین می باشند.

 زینک به افزایش تعداد و تحرک اسپرم ها و محافظت از DNA کمک می کند

زینک یا روی نیز از جمله مواد معدنی بسیار ضروری برای مردان به شمار می رود چرا که آنها در هر نوبت انزال در حدود 5 میلی گرم روی از طریق مایع منی از دست می دهند. به همین علت افزایش مصرف روزانه زینک به منظور جایگزین کردن مقادیر از دست رفته آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. کمک به افزایش تعداد و تحرک اسپرم ها و همچنین محافظت از DNA در برابر آسیب های وارده از مهمترین ویژگی های شناخته شده عنصر روی در در دستگاه تولید مثل مردان به شمار می رود. حاصل مطالعات مختلف نشان داده است که آن دسته از مردانی که از مشکلات مربوط به ناباروری رنج می برند اغلب به دلیل تغذیه نامناسب دچار کمبود روی می باشند. این مساله خود حاکی از نقش بسزای روی در عملکرد صحیح دستگاه تولید مثل مردان است. انواع محصولات دریایی به ویژه صدف، و همچنین ماست، بادام هندی، دانه کاج، شیر، پنیر و بلغور جو دو سر از بهترین منابع زینک به شمار می روند. در مردانی که قصد باروری دارند مصرف یک الی 4 میلی گرم زینک علاوه بر دوزهای معمولی روزمره در حفظ سلامت و بالابردن قدرت باروری آنها بسیار موثر است.

در واقع سلامت تغذیه و برخورداری از یک رژیم غذایی مملو از ویتامین ها و مواد مغذی نقش بسیار مهم و قابل توجهی در قدرت باروری مردان دارد. از این رو گنجاندن مواد غذایی مفید و موثری نظیر لبنیات، گوشت، ماهی، سیب زمینی شیرین، میوه های خانواده "بری" نظیر تمشک و توت فرنگی و همچنین صدف در رژیم غذایی همسرتان می تواند توانایی باروری او را به طرز چشمگیری افزایش دهد. بهترین راه برای اطمینان از دریافت انواع ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن بهره گیری از انواع خوراکی ها با استفاده از یک رژیم غذایی متعادل و متنوع است. ولی با این حال چنانچه همسرتان قادر به تامین نیاز خود به صورت طبیعی و از طریق رژیم غذایی روزانه نباشد می تواند نیاز بدن خود به این ویتامین ها و ریزمغذی ها را از طریق مصرف مکمل ها تامین کند.

و در نهایت فراموش نکنید که در صورت نیاز به ایجاد تغییراتی در تغذیه اقایان قبل از بارداری و یا مصرف مکمل ها به منظور افزایش توان باروری پیش از اقدام به این کار تصمیم خود را با متخصص تغذیه و یا پزشک معالجتان در میان گذاشته و از نظرات و توصیه ها او در این زمینه بهرمند شوید.

 بیشتر بدانید:

دوپینگ اسپرم و تخمک؛ با بهترین مکمل های تقویت کننده قدرت باروری آشنا شوید!

تاثیر خواب بر تعداد اسپرم و قدرت باروری مردان

توصیه های برای تقویت قدرت باروری

افزایش قدرت باروری زنان و مردان با 7 روش‌ خانگی