The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دوپینگ اسپرم و تخمک؛ با بهترین مکمل های تقویت کننده قدرت باروری آشنا شوید!

زنان باید در دنیای امروز مکمل مولتی ویتامین را روزانه مصرف کنند. بانوانی که قصد دارد باردار شود باید جدیت بیشتری در این کار به خرج دهند.

در این نوشتار، دکتر جانی جنسن، متخصص غدد مایو کلینیک و استادیار مدرسه پزشکی دانشگاه مینه سوتا مکمل های ضروری که زنان و مردان برای حفظ و افزایش قدرت باروری شان می توانند مصرف کنند را معرفی کرده است.

 

1- بتاکاروتن: مصرف معین این ماده مغذی گیاهی به تنظیم هورمون های بدن زنان و پیشگیری از بروز سقط جنین زود هنگام کمک می کند.

2- ویتامین های گروه ب: گروه ویتامین های گروه ب نقش اساسی در حفظ تندرستی تخمدان ها و افزایش قدرت باروری زنان ایفا می کنند.

3- آنزیم بروملین: آنزیم بروملین علاوه بر کمک به پروسه هضم مواد غذایی، نقش زیادی در کاشت تخمک بارور شده در رحم ایفا می کند.

4- ویتامین C: این نوع ویتامین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و جذب ماده معدنی آهن و تولید هورمون پروژسترون می شود. پزشکان برای زنانی که از کمبود ترشح هورمون پروژسترون رنج می برند مکمل ویتامین C تجویز می کنند.

5- کولین: کولین، نوعی ویتامین B محلول در آب است که نقش زیادی در رشد و حفظ تندرستی مغز مادر و جنین ایفا می کند.

6- کوآنزیم Q10: مکمل هایی که برای تقویت قدرت باروری تجویز می شوند حاوی کوآنزیم Q10 (آنتی اکسیدان قوی است که در غشای داخلی میتوکندری تمام بافت ها یافت می شود) هستند. تامین کوآنزیم Q10 مورد نیاز بدن افزایش تندرستی تخمک و اسپرم می شود.

7- ویتامین D: ویتامین D، نقش اساسی در ترشح هورمون های جنسی ایفا می کند. یافته های دانشمندان مدرسه پزشکی دانشگاه لاهه نشان می دهند، زنانی که قدرت باروری اندکی دارند از کمبود ویتامین D رنج می برند؛ آنها پی بردند، دست کم 40 درصد از زنانی که با اختلال تخمک گذاری دست و پنجه نرم می کنند از کمبود این ویتامین رنج می برند.

8- ویتامین E: کارشناسان باور دارند تامین ویتامین E مورد نیاز بدن نقش زیادی در حفظ تندرستی مایعی که اطراف تخمک قرار دارد کمک می کند. تامین ویتامین E مورد نیاز بدن مردان نیز به حفظ تندرستی اسپرم ها کمک می کند.

9- اسید فولیک: اسید فولیک ترکیبی از فولات است که به عنوان ویتامین B9 نیز شناخته می شود. زنانی که قصد دارند باردار شوند باید چند ماه پیش از بارداری این مکمل را مصرف کنند تا از رشد لوله عصبی بدن فرزندشان اطمینان حاصل کنند. زنانی که قصد دارند باردار شوند روزانه باید 400 میلی گرم اسید فولیک دریافت کنند. مصرف این مکمل برای مردان نیز مفید است و نقش اساسی در حفظ تندرستی اسپرم ها ایفا می کند.

10- ماده معدنی آهن: کمبود این ماده معدنی در بدن زنان باعث بروز کم خونی و کاهش و توقف تخمک گذاری می شود. زنانی که مکمل ماده معدنی آهن مصرف می کنند کمتر از سایر هم سالان شان که چنین نمی کنند، قدرت باروری بیشتری دارند.

11- اسیدهای چرب امگا 3: اسیدهای چرب امگا 3 به تولید و رشد فولیکول ها (توده هایی کروی شکل درون تخمدان ها که تخمک ها دورن شان تولید می شوند) درون تخمدان ها کمک کرده و هورمون های بدن زنان را متعادل نگاه می دارند. یافته های قبلی دانشمندان مدرسه پزشکی دانشگاه استراسبورگ نشان داد وجود مقادیر کافی اسیدهای چرب امگا 3 نقش اساسی در رشد مغز و افزایش IQ ایفا می کنند.

12- ماده معدنی سلنیوم: ماده معدنی سلنیوم به تحرک اسپرم ها و متابولیسم هورمون استروژن در زنان کمک زیادی می کند. این ماده معدنی سم زدایی قدرتمند است و به حفاظت از تخمک ها در مقابل رادیکال های آزاد کمک می کند.

13- ماده معدنی روی: ماده معدنی روی برای مردان مفید است و تحرک و کیفیت اسپرم را افزایش می دهد. این ماده معدنی برای زنان نیز مفید است و در حفظ تندرستی آنها موثر است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا اعلام کرده زنان بارداری که از کمبود این ماده معدنی رنج می برند بیش از سایر زنان که چنین نیستند در معرض سقط جنین قرار دارند.

 

مطالعه بیشتر:

1- با مکمل های مورد نیاز زنان آشنا شوید

2- باید ها و نباید های مصرف مکمل در دوران بارداری

3- 7 دلیل ضعیف شدن اسپرم و قدرت باروری

4- افزایش قدرت باروری زنان و مردان با 7 روش‌ خانگی

5- تاثیر خواب بر تعداد اسپرم و قدرت باروری مردان

 

منبع: parents