The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

غذاهای مضر برای باروری کدامند و چه تاثیری بر باروری دارند

احتمالا می دانید برای این که هرچه سریع تر باردار شوید باید تعادل هورمونی بدن شما به گونه ای تنظیم باشد که تولید اسپرم و تخمک گذاری به شکل صحیح انجام شود و چرخه قاعدی نامنظمی نداشته باشید. از جمله عواملی که تاثیر نامطلوبی بر قدرت باروری دارد خوردن غذاهای مضر برای باروری است که در ادامه در این متن به مهم ترین آنها اشاره کرده ایم.

توان باروری انسان ها تحت تاثیر عوامل متفاوتی از جمله سن، اقلیم، آلودگی هوا، تغذیه و ... قرار می گیرد. درحقیقت بعد از شرایط سنی، یکی از مهمترین عوامل موثر بر قدرت باروری تغذیه است برخی غذاها  قدرت باروری را تقویت می کنند و برخی از غذاها تاثیر منفی بر این فرایند دارند و باید از آنها پرهیز کرد.

غذاهای مضر برای باروری

اگر قصد بارداری دارید، نباید از غذاهایی استفاده کنید که بر روند باروری تاثیر منفی دارند .

از جمله مواد غذایی مضر برای باروری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مواد غذایی که به انواع سموم کشاورزی و آفت کش ها آلوده هستند و آلودگی زیادی در آنها ذخیره شده است، شانس بارداری را کاهش می دهند مانند توت فرنگی، اسفناج، فلفل و انگور.
  • ماهیان دریایی مانند اره ماهی، ماهی خال خالی، کوسه و کاشی ماهی که حاوی جیوه بالا هستند. محتوی جیوه خطر ناباروری و سقط جنین را افزایش می دهد.
  • یک دیگر از مواد غذایی مضر برای باردار شدن غذاهایی است که دارای چربی های ترانس هستند مانند غذاهای پخته، سرخ شده و فرآوری شده، که ناباروری ناشی از تخمک گذاری را ایجاد می کنند.
  • مصرف زیاد کربوهیدرات ها نیز منجر به ناباروری ناشی از تخمک گذاری می شود. به همین ترتیب، مصرف بسیار کم کربوهیدرات ها نیز با تاثیر بر سطح انسولین و تستوسترون ناباروری ایجاد خواهد کرد. کربوهیدرات های کمتر تصفیه شده مانند غذاهای شیرین و دانه های فرآوری شده نیز می توانند سطح قند خون را افزایش داده و باعث ناباروری ناشی از تخمک گذاری شوند.
  • یکی از غذاهای مضر برای باردار شدن مصرف بیش از اندازه قند و شکر و خوراکی های شیرین باعث ناباروری خانم ها می گردد. خوراکی ها و موادغذایی شیرین می تواند موجب ابتلای خانم ها به سندروم پلی کیستیک تخمدان شود. برای تقویت قدرت باروری خود از خوردن ماد غذایی شیرین پرهیز و ورزش کنید و میزان قند خون خود را کنترل نمایید.

  • مصرف کافئین زیاد نیز می تواند منجر به سقط جنین شده و خطر ناباروری را افزایش دهد.
  • مصرف مشروبات الکلی و دخانیات نیز تاثیر منفی بر باروری دارد.
  • محصولات سویا دارای فیتواستروژن هایی هستند که منجر به ناباروری می شوند.

اگر قصد بارداری دارید و می خواهید به هرچه زودتر آن دو خط پررنگ را بر روی بی بی چک مشاهده کنید، یک از پیشنهادات ما برای شما این است که از خوردن غذاهای مضر برای باروری تا حد امکان اجتناب کنید.

 بیشتر بدانید:

مصرف چه خوراکی هایی در دوران بارداری ممنوع است؟

تغذیه مناسب در دوران بارداری چگونه است؟

چه چیزی باعث بارداری سریع میشود؟

تغذیه مناسب بارداری در ماه اول و غذاهایی که باید مصرف کرد

غذاهای مفید برای باردار شدن