The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

5 توصیه برای کنار آمدن با مشکلات در وظایف مادرانه

نکاتی مهم که به شما کمک می‌کند تا اجرای وظایف مادرانه تان را مدیریت‌ کنید.

مطالعات و گزارش رسانه‌ها اغلب بر اجرای وظایف خانه از سوی والدی تنها سایه‌ای از ابهام دارد. در مدارس و درون اجتماعات، گاهی تنها والد بودن با شرمندگی همراه است، اما این موضوع در بسیاری از نقاط جهان غیرطبیعی نیست. مثلاً آمارها در کشور افریقای جنوبی نشان می‌دهد که کمتر از 40% از خردسالان با هر دو والد خود زندگی می‌کنند.

اما وقتی شما تنها شخص مسئول نگهداری از بچه در ساعت دو صبح هستید، آمارها اهمیت چندانی نخواهند داشت. در این زمان، ترفندهای دم‌دستی برای کنارآمدن و غلبه بر مشکلات نجات بخش تان خواهد بود.

 

1- دنیای خود را بپذیرید

بگذارید این درک اشتباه را کنار بگذاریم: شما و فرزندتان غیرعادی نیستید، سرنوشت این زندگی را برایتان رقم زده است – اجازه ندهید که رفتار دیگران نسبت به شما و فرزندتان به چنین تفکری وادارتان کند. غلبه بر احساس جدا ماندن می‌تواند دشوار باشد، اما در دنیا خانواده‌های بسیاری درست مانند شما وجود دارند. والدین تنهایی را در مدرسه فرزندتان، پارک یا حتی از طریق گروه‌های حمایتی خواهید یافت که هم با جست و جو در جامعه‌ و هم از طریق اینترنت امکان‌پذیر است.

از زبان والدی تنها بشنوید: به گفته مادری سی ساله و تنها، بسیاری از مادران پیش از ما آن را انجام داده‌اند و فرزندشان به خوبی پرورش یافته است. گاهی در طولانی مدت والدی تنها بودن برای همه بهتر است. آنانی که شما را برای تنها والد بودن قضاوت می‌کنند را نادیده بگیرید. آنها مسئول زندگی شما نیستند.

 

2- کمک بگیرید

شاید درخواست کمک با احساس کلافگی همراه باشد، اما وقتی تنها شخصی هستید که برای مراقبت از بچه مانده است، کمک گرفتن ضروری خواهد بود. امکان دارد خانواده، دوستان و شاید حتی همکارانتان مراقبت چند ساعته از فرزندتان را قبول کنند یا او را بعد از ظهر به گردش ببرند تا بتوانید چرتی بزنید یا زمانی مختص به خودتان بیابید. تعارف کمک دیگران را قبول کنید، زیرا از جای خوبی ریشه می‌گیرد. همچنین اگر به توصیه ویژه‌ای نیاز دارید، در جامعه به دنبال آن باشید - شاید والد تنهایی از نزدیکانتان بیابید که با مشکلی مشابه امروز شما روبه‌رو بوده است.    

از زبان والدی تنها بشنوید: به گفته مادر تنهایی با دو فرزند دختر، هر وقت به کمک نیاز دارید، آن را درخواست کنید – حتی اگر درخواست گفت‌وگو از طریق اینترنت در ساعت سه بعد از نیمه شب باشد. به یاد داشته باشید که شما فقط یک نفر هستید، بنابراین گاهی تا نزدن لباس‌های شسته ایرادی ندارد، به جای آن با فرزندتان بازی کنید.

 

3- از زمان مخصوص خودتان لذت ببرید

بله، ایده برنامه ریزی زمانی بدون بچه به ظاهر غیرممکن، اما واقعاً اجرایی است. اگر فرزندتان هر چند روز یک مرتبه یا بر اساس برنامه‌ای که آن را پذیرفته‌اید، برای وقت گذراندن نزد والد دیگرش می‌رود، از تنهایی خود لذت ببردید. از تخصیص وقت برای خودتان شاد باشید یا ساعتی را در وان آب گرم سپری کنید – هر آنچه دوست دارید انجام دهید! دوری از فرزند مشکل است، اما هر زمان خواستید، می‌توانید تماس بگیرید. گرچه این زمان "وقت گذراندن آخر هفته با پدر" است، اما به این معنا نیست که نتوانید از اوضاع آنان با خبر باشید – برقراری تماس حق شماست.

از زبان والدی تنها بشنوید: به گفته پدری تنها، باید به عنوان والدی تنها زمانی را برای خودتان برنامه‌ریزی کنید. اگر زمان زیادی را با فرزندتان بگذرانید و وقتی برای خودتان اختصاص ندهید، دلخور می‌شوید. پس برای خودتان وقت بگذارید. آن را خاص خودتان برنامه‌ریزی کنید. اگر فیلمی است که می‌خواهید ببینید، اما برای خردسالان مناسب نیست، پس از اینکه بچه‌ها به خواب رفتند، آن را تماشا کنید. برنامه ریزی زمانی مختص خودتان در کنار برنامه های خاص کودکان به شما فرصتی می‌دهد تا در انتظار برنامه دلخواه خودتان باشید!

 

4- از موارد ناچیز ناراحت نشوید

پس از روزی پرکار و طولانی انرژی لازم برای تهیه‌ی شام را ندارید. پس فکر خرید غذای آماده ساده به نظر می‌رسد؟ این کار ایرادی ندارد! فردا، برای جبران آن ظرف بزرگی از سالاد برای شام تهیه کنید تا وعده‌ی غذایی شادی را در کنار خانواده‌تان داشته باشید. خود را سرزنش نکنید. اکثر والدین از این بابت رنج زیادی را برخود تحمیل می‌کنند. کاری که انجام می‌دهید، بسیار ارزشمند است.

از زبان والدی تنها بشنوید: به گفته مادر دو پسر کوچولو، ‌از چیزهای کوچک لذت ببرید. برای خود خاطره بسازید. اوضاع می‌توانست بدتر از اینها باشد. اگر شکم‌ها پر است و سقفی بالای سر دارید، باید شکرگزار باشید. از موارد ناچیز هراسان نشوید، زیرا این نیز بگذرد.

 

5- با برنامه عمل کنید

اجرای وظایف والدین به اندازه کافی دشوار است و بدون برنامه ای منظم کلافه‌کننده خواهد بود. داشتن برنامه منظم نه فقط برای آرامش روان شما، بلکه برای فرزندانتان نیز اهمیت دارد. البته زندگی سپری می‌شود و روزهایی وجود خواهد داشت که برنامه روزانه در گرداب جریان‌های زندگی ناپدید می‌شود، اما تا حد امکان مسیر برنامه روزانه را حفظ کنید:

  • زمان خواب منظم برای همه است که شامل شما نیز می‌شود. اگر کودکان ساعت هشت شب به بستر می‌روند، برای انجام دادن کارهای خانه یا تماشای فیلم دلخواه‌تان تا ساعت ده شب به خودتان وقت بدهید، بعداً حتماً بخوابید.
  • همیشه سر وقت به منزل بازگردید. گاه ضرورت می‌یابد که در محل کار اضافه کاری داشته باشیم. یک رئیس با فکر می‌داند که شما با وظایف کاری و منزل شعبده‌بازی می‌کنید، بنابراین درصورت نیاز درخواست کنید که برخی از وظایف خود را در منزل انجام دهید، به جای اینکه ساعت‌های اضافه را در اداره بگذرانید.
  • شام، حمام و داستان. اگر برنامه‌ی شام، حمام و خواندن داستان هنگام رفتن به بستر را هر شب حفظ کنید، به زودی متوجه خواهید شد که برای به خواب رفتن کودک خیلی معطل نمی‌شوید. حفظ برنامه دقیق روزانه برا‌ی به بستر رفتن باعث می‌شود که رفاه زیادی برای شما و فرزندتان به وجود آید.
  • خریدهایتان را برنامه‌ریزی کنید. بله، فهرست برنامه غذایی ماهانه و خریدهای خود را از قبل یادداشت کنید. این کار خصوصاً زمانی به کمک شما می‌آید که ناامیدانه سعی می‌کنید، پس از یک روز کاری طولانی در آشپزخانه از خود خلاقیت به خرج دهید.
  • اگر هر چند وقت یک بار برنامه‌هایتان را بر هم زنید، هراسان نشوید. گاهی برنامه‌هایتان را تغییر دهید و باعث شادی شوید. درست همان وقت که می‌خواهید فرزندتان را به بستر بفرستید، آنها را با رفتن به فروشگاه برای خوردن بستنی شبانه به وجد آورید. به این ترتیب، با برگزاری سورپرایزهایی، برنامه روزانه‌تان را پویا نگه دارید و خاطراتی از زمان کودکی بسازید که فرزندتان برای همیشه آن را به خاطر خواهند آورد.  

 

مطالعه بیشتر:

1- چه کارهایی انجام دهیم تا اجرای وظایف مادرانه آسان تر شود؟

2- برقراری پیوند بین پدر و نوزاد

3- برقراری ارتباط با نوزاد پس از تولد

4- جدول برنامه غذای کمکی نوزاد از 9 تا 12 ماهگی