The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

افتادن از پله در دوران بارداری چه خطراتی برای جنین دارد؟

اگر ساکن طبقه اول یا طبقات بالاتر هستید، معمولا از پله ها عبور و مرور می کنید. شاید در دوران بارداری بزرگترها به شما گفته باشند که نباید از پله بالا و پایین بروید. در این مقاله به احتمال سقوط از پله در دوران بارداری و خطرات این اتفاق ناگوار برای جنین پرداخته شده است، لطفا در انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

افتادن از پله در دوران بارداری

یکی از مسائلی که باید در این دوران به آن توجه کنید، رفت و آمد از پله ها است. در این زمان شکم شما بسیار بزرگ و سنگین شده و همین امر سبب تغییر مرکز ثقل بدن شما می شود که ممکن است به راحتی منجر به برهم خوردن تعادل تان بر روی پله ها و زمین خوردن شود.

با توجه به بزرگ بودن شکم، زمین خوردن در این زمان، خصوصا اگر بر روی شکم خود سقوط کنید، می تواند عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

یکی از عوارضی که ممکن است در بارداری به خصوص در سه ماهه سوم به آن دچار شوید، سرگیجه، گیجی و عدم تعادل است. با این اوصاف احتمال زمین خورد مادر در هنگام بالا رفتن از پله به شدت افزایش می یابد.

علت افتادن و سقوط از پله در دوران بارداری چیست؟ 

با بزرگ شدن رحم و تغییر شکل ستون فقرات مرکز ثقل بدن نیز تغییر کرده و حفظ تعادل در وضعیت جدید کمی دشوار می شود. همچنین هر چه به زمان زایمان نزدیک می شوید، مفاصل و عضلات شل تر می شوند. هورمون ریلاکسین در بارداری مسئول این امر است. با شل شدن مفاصل جنین راحت تر می تواند از محفظه استخوانی لگن عبور کند بعلاوه دیواره واژن نیز قابلیت کشسانی بیشتری پیدا خواهد کرد. در مقابل به دلیل همین شل شدن رباط ها و مفاصل شاید ایستادن و حفظ تعادل برای شما اندکی دشوارتر شود. 

آیا افتادن مادر باردار از پله می تواند به جنین صدمه وارد کند؟ 

رحم در هر مقطع از دوران بارداری شیوه هایی در پیش می گیرد تا به بهترین نحو از جنین محافظت کند. بنابراین غیر محتمل به نظر می رسد که افتادن ساده بتواند آسیبی به جنین بزند. جنین در داخل رحم و درون مایع آمنیوتیک (کیسه آب) که حکم ضربه گیر را دارد شناور است. همچنین عضلات شکم ، استخوان لگن و پرده های پوشاننده جنین همگی در حفاظت از جنین از آسیب احتمالی و ضربه محافظت می کنند. تحت این شرایط تنها زمانی به جنین آسیب جدی می رسد که ضربه بسیار شدید و مستقیما بر روی شکم باشد. مانند حالتی که چند پله را پشت هم بر روی شکم سقوط کنید. 

در صورت افتادن از پله در دوران بارداری چه اقدامی باید بکنید؟ 

اگر بعد از افتادن از پله در دوران بارداری و یا وقوع ضربه ، تغییر در حرکت جنین ، خونریزی و لکه بینی واژینال و انقباض رحم مشاهده کردید، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- عوارض و خطرات ایستادن طولانی مدت در بارداری

2- آیا بالا رفتن از پله در دوران بارداری بی خطر است؟

3- مضرات بالا رفتن از پله در ماه آخر بارداری

4- آیا بالا رفتن از پله در ماه آخر بارداری مجاز است؟