The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا زایمان طبیعی بدون درد (اپیدورال) عوارض دارد ؟

سوال مخاطب:

آیا استفاده از بی حسی اپیدورال در زایمان طبیعی توصیه می شود یا این که زایمان را به تاخیر می اندازد؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

یکی از روش های زایمان بدون درد استفاده از بی حسی اپیدورال است که با گذاشتن کاتتر یا لوله باریک تا آخر زایمان به تدریج گزیلوکائین به دفعات تزریق می شود و نه تنها زایمان را به تاخیر نمی اندازد بلکه باعث پیشرفت بهتر می شود فقط در مرحله سوم و خروج سر جنین به دلیل عدم همکاری و زور نزدن کافی مادر ممکن است زایمان دچار توقف یا کندی پیشرفت شود که معمولا از فورسپس یا وکیوم برای کمک به خروج آن استفاده می شود.شاید این کار نسبتاً ترسناک به نظر رسد. بنابراین توجه داشته باشید که پیش از تزریق بی حسی اپیدورال، پوست پشت کمرتان با مسکن موضعی بی حس شود و اگر هنگام زایمان، احساس هر دردی بیش از یک ناراحتی ملایم داشید مراقب پزشکی خود را مطلع سازید.تداوم بی حسی یا بی هوشی بستگی زیادی به میزان داروی مصرف شده دارد. محلولی ملایم فیبرهای عصبی کوچک را مسدود می‌کند و محلولی قوی فیبرهای مقاوم تر را مسدود می‌سازد.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +