The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تکنیک های تنفس برای تسهیل مراحل مختلف زایمان طبیعی

ممکن است که شما چیز هایی را شنیده باشید در مورد این که نفس کشیدن در طی زایمان می تواند کمک کننده باشد و نیز ممکن است ویدیوهایی را دیده باشید که در آن یک ماما، یک بانو را برای کشیدن نفس های عمیق تشویق می کند. اگر برای اولین مرتبه مادر شده اید، زایمان می تواند ترسناک ترین بخش بارداری باشد. با کمی تمرین تکنیک های تنفسی در طی زایمان، می توانید این مساله را از بهترین راه مدیریت کنید. تنفس برای کاهش درد و ناراحتی که در زایمان وجود دارد و نیز حفظ آرامش در طول زایمان به شما کمک می کند. در ادامه مطالب و پیشنهاداتی درمورد تکنیک های تنفسی آورده شده است که به شما کمک خواهد کرد تا به آرامی زایمان کنید.

تکنیک های تنفس چگونه به زایمان کمک خواهد کرد؟

وقتی که شما عصبی یا مضطرب هستید، تنفس شما کم عمق و سریع می شود. از آن جا که تنفس مضطرب سبب کاهش مقدار اکسیژن هوای دمی می شود، می تواند موجب شود که شما احساس سرگیجه داشته و به راحتی خسته شوید. در طی زایمان، شما نیاز دارید که تا جای ممکن انرژی زیادی را ذخیره کنید و نیز باید اطمینان حاصل کنید که اکسیژن کافی را برای خود و فرزندتان به داخل می کشید. بعلاوه تنفس در طی زایمان به عنوان یک عامل موثر و تکنیک طبیعی کنترل درد، مطرح می شود.

ممکن است شگفت زده شوید که تنفس چگونه به کنترل درد زایمان کمک می کند؟ خوب، در این جا برخی از دلایل آورده شده است:

 • الگوی تنفس آرام و منظم منبع اکسیژن در بدن را افزایش داده و اکسیژن بیشتری برای شما و فرزند متولد نشده تان در دسترس خواهد بود. چنان که شما به فراهم کردن مقدار بیشتری اکسیژن برای فرزندتان ادامه می دهید، احساس قوت بیشتری کرده و این شانس شما را برای پیشرفت زایمان افزایش می دهد.
 • تکنیک تنفس آرام به شما کمک می کند تا کمی آرام شوید. بنابراین، اگر شما بر روی تنفس آرام و منظم متمرکز شوید، درد و ناراحتی که در طی انقباضات احساس می کنید کمتر خواهد شد.
 • زمانی که دارای درد زایمان هستید، اگر بر روی تنفس تمرکز کنید، این درد ها نتایج بهتری خواهند داشت و زایمان سریع تر پیشرفت خواهد کرد.

 

چه زمانی باید شروع به تمرینات تنفسی در دوران بارداری کرد؟

شما از همان ابتدای بارداری می توانید تمرین تنفس را شروع کنید. مطالعات نشان داده بانوانی که تمرینات تنفسی در دوران بارداری انجام داده اند، در طی زایمان کنترل بیشتری بر بدن خود داشته و نیز زایمان آرام تری دارند. این مساله به آن دلیل است که تمرینات تنفسی فقط برای داشتن یک منبا کافی از اکسیژن جهت تکامل سلامت جنین نبوده، بلکه جهت فراهم کردن انرژی برای مادر نیز می باشد. اگر شما تمرینات تنفسی در دوران بارداری انجام دهید، این یک عادت برای شما خواهد شد و به طور طبیعی این تکنیک تنفسی را زمانی که در حال زایمان هستید نیز انجام خواهید داد.

 

انواع تکنیک های تنفسی در دوران بارداری

در این جا برخی از تکنیک های تنفسی که در دوران بارداری می توانید انجام دهید آورده شده است.

1- تنفس شکمی

با زانو های خمیده بنشینید، حالا عمیقا تنفس کنید. می توانید نفس هایتان را از طریق شمارش کنترل کنید بدینوسیله ذهن آشفته خود را بر روی چیزی نگه دارید. در هنگام دم به آرامی تا 4 یا 5 بشمرید سپس بازدم کنید. این عدد را تا 6 و 7 بالا ببرید. این تمرین را روزانه 10 دقیقه انجام دهید.

 

2- تنفس بینی و دهان

در این تمرین شما دم را از طریق بینی و باز دم را از طریق دهان انجام می دهید. هم دم و هم بازدم باید به آرامی انجام شود. در زمانی که نشسته اید و یا ایستاده اید این کار را انجام دهید.

3- تنفس یوگایی

این یک تکنیک تنفسی یوگا است که به شما در افزایش حداکثری سطح انرژی در طی بارداری کمک می کند. در این تکنیک دم و بازدم از طریق بینی شما انجام می شود و در طی این روش دهان بسته است. فقط روی صدای تنفس خود تمرکز کنید. در هنگام دم یک صدای هیس ایجاد خواهید کرد. در هنگام بازدم گلوی خود را فشرده کنید. در این هنگام صدای بازدم شما همانند صدای اقیانوس خواهد بود. حداقل برای 5 دقیقه در روز این کار را تکرار کنید.

 

تکنیک های تنفسی برای تسهیل مراحل مختلف زایمان طبیعی

برای هر یک از مراحل زایمان تکنیک های تنفسی طراحی شده اند. برخی از این تکنیک ها را در ادامه می توانید ببینید:

1- تکنیک تنفسی برای مرحله ی اول زایمان

 • وقتی که شما در مرحله اول زایمان هستید، تنفس آرام و منظم را دنبال کنید.

 • مطمئن شوید که زمان بازدم شما از دم طولانی تر است.

2- تکنیک تنفسی مرحله فعال زایمان

 • زمانی که احساس کردید یک انقباض در شرف وقوع است، در حالی که یک دستگیره را گرفته اید، دم را عمیقا از طریق دهان انجام داده و بازدم کوتاه و سریع داشته باشید. می توانید تصور کنید که با هر پاف درد شما پیش افتاده است.
 • چنان که شدت درد افزایش پیدا کرد،  تنفس آرام خود را ادامه داده به این طریق که به آرامی از بینی دم و از دهان بازدم را انجام دهید.
 • زمانی که در اوج درد هستید، نفس های کوتاه و سریع بکشید، همانند نفس نفس زدن، تنفس را از طریق دهان انجام دهید (نیازی به درگیر کردن بینی نیست). شما می توانید این الگو را با تنفس عمیق ترکیب کنید و آن را با شدت درد انطباق دهید.
 • به یاد داشته باشید چنان که درد زایمان کاهش می یابد به تنفس آرام و عمیق بازگردید.

3- تکنیک تنفسی برای مرحله انتقالی

 • مساله مهمی که در طی مرحله انتقالی باید در نظر داشته باشید، اصرار شما بر زور زدن است. تنها زمانی اجازه زور زدن به شما داده می شود که دهانه رحم شما به اندازه کافی باز شده باشد. در غیر این صورت دکتر و یا پرستار از شما می خواهد که زور نزنید.
 • این جا تکنیک نفس نفس زدن می تواند کمک کننده باشد. تمرکز روی این نوع از تنفس کمک می کند تا تمایل خود را به زور زدن بیشتر افزایش دهید.

4- تنفس در هنگام زایمان

 • به محض شروع مرحله زور زدن، نفس خود را حبس نکنید.
 • در میان هر انقباض با ملایمت دم و بازدم را انجام دهید.
 • وقتی احساس کردید که نیاز به زور زدن دارید، یک نفس عمیق بکشید، چانه خود را بر روی قفسه سینه آورده و همراه با فشار به انتها به تدریج بازدم کنید.
 • در هنگام زور زدن عضلات کف لگن خود را تا حد امکان به حالت استراحت نگه دارید.
 • اگر همسر شما در طی زایمان پیش شماست، می تواند در انتخاب روش تنفس به شما کمک کند که برای شما انرژی زا و آرامش بخش خواهد بود. او می تواند نفس کشیدن و شمارش آن را مانند شما انجام دهد. این در منحرف کردن حواس شما از درد و تمرکز بیشتر بر روی درد زایمان کمک می کند، در نتیجه سبب ایجاد دردهای زایمانی موثرتر می شود.

خشک شدن دهان شما در حین تمرین تکنیک های تنفسی در سراسر زایمان طبیعی کاملا نرمال است. برای مراقبت از خشکی دهانتان در بین دردها کمی آب بنوشید یا یک تکه یخ را بمکید.

 

مطالعه بیشتر:

1- تفاوت درد زایمان واقعی و انقباضات براکستون‌ هیکس چیست؟

2- آموزش کنترل و کاهش درد زایمان طبیعی با تنفس صحیح

3- تنفس، روشی عالی برای مقابله با زایمان دشوار

4- ورزش یوگا ابزاری برای تحمل درد زایمان

5- تمرینات ورزشی جهت آمادگی برای زایمان

6- روش های زایمان طبیعی بدون درد

 

منبع: نی نی پلاس