The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا کیست تخمدان کوچک در اوایل بارداری خطرناک است؟

سوال مخاطب:

ماه دوم بارداری هستم و در تخمدان چپ یک کیست به اندازه 42 میلی متر دارم. آیا مشکلی ایجاد می کند و یا منجر به سقط می شود؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

اولا نوع کیست مهم است که باید تا حدامکان با سونوگرافی یا MRI مشخص شود. کیستهای زیر 5 سانتی متر برای حاملگی مشکلی ایجاد نمی کنند فقط ممکن است بعد از حاملگی پاره شود یا دچار تورشن (پیچش به دور خود) شده که در آن صورت به جراحی به شکل اورژانسی منتهی می شود و ممکن است جراحی باعث سقط یا صدمه به جنین شود. ولی اگر کیست بزرگ تر از 5 سانتی متر باشد و سه ماه نیز درمان با ضد حاملگی صورت گرفته ولی از بین نرفت و گاهی هم بزرگتر شده است بهتر است قبل از حاملگی با جراحی برداشته شود و بعد اقدام به حاملگی نمود.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +