The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بارداری با وجود کیست تخمدان

تنبلی تخمدان یک اصطلاح غیر علمی و عامیانه است که در واقع به معنای عدم تخمک گذاری در طول یک ماه است که شکی نیست این حالت می تواند باعث نازایی گردد.

آیا با وجود تنبلی تخمدان و مصرف دارو می توان باردار شد؟

مراجعه به متخصص و تحت نظر بودن به وسیله پزشک ورزیده در امر نازایی کمک زیادی می نماید تا با دادن داروی مناسب، تخمک گذاری شما را تکمیل کند. ضمنا ممکن است در بعضی از زن و شوهر ها یک عامل وجود نداشته باشد و عوامل دیگری نیز مطرح باشد به خصوص اینکه عدم تخمک گذاری خود دلایل مختلفی دارد که باید به صورت علمی و درست پیگیری شود.

 

داروهای رایج برای درمان کیست تخمدان یا تنبلی تخمدان

 درمان کیست تخمدان معمولا به علت عوارضی است که ایجاد می کند. مثلا اگر باعث ایجاد ناباروری ، پرمویی یا اختلال در قاعدگی شده باشد نیاز به درمان دارد. درمان ها معمولا شامل موارد زیر است:

1- داروهای پیشگیری از بارداری (Combination birth control pills)

این داروها معمولا برای تنظیم سیکل های قاعدگی شما تجویز می شوند. این داروها شامل استروژن و پروژسترون هستند و باعث ایجاد تعادل هورمونی در شما می شوند.

2- کلومیفن (Clomiphene Clomid)

این دارو هم برای تعادل هورمونی تجویز می شود.

3- متفورمین (Metformin)

متفورمین زمانی تجویز داده می شود که سندرم تخمدان پلی کیستیک باعث بالا رفتن قند خون در شما شده باشد.

4- اسپیرونولاکتون (Spironolactone)

 این دارو برای کاهش هورمون های مردانه و درمان پرمویی تجویز می شود.

 

آیا بارداری با وجود کیست تخمدان خطرناک است؟

کیست تخمدان هیچ وقت به جنین صدمه نمی زند ولی گاهی ممکن است پاره شود و احتیاج به جراحی اورژانسی در حین بارداری پیدا کند که در آن صورت جراحی کیست تخمدان در حین بارداری باعث سقط جنین یا زایمان زودرس می شود یا گاهی داروهای بی هوشی و یا داروهای دیگر روی جنین اثر می گذارند.

 

مطالب بیشتر:

1- تخمک گذاری را بیشتر بشناسیم

2- علائم و درمان اختلال هورمونی تخمدان پلی کیستیک

3-تاثیر داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی بر تخمک‌ گذاری و باروری

4- سرطان تخمدان چیست؟

 

منبع: نی نی پلاس