The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سقط بدلیل اختلالات کروموزومی در اسپرم، علت چیست؟

سوال مخاطب:

24 سال دارم و دو بار بارداری ناموفق منجر به سقط در هفته پنجم داشته ام. نتایج سونوگرافی نشان می داد که جنین فاقد قطب رویان است. نتیجه آزمایش ژنتیک من نرمال بود و همسرم در کروموزوم 4 و 6 اختلال دارد که مشاور ژنتیک این مورد را دلیل سقط تشخیص داد و نظر ایشان این بود که درمانی در این زمینه وجود ندارد و احتمال تکرار سقط یا وجود ناهنجاری وجود دارد. من و همسرم وابستگی فامیلی نداریم و سیگار نیز مصرف نمی کنیم علت این موضوع چیست و چه می توان کرد؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

  

اختلالات کروموزومی در اسپرم هم دلیل ژنتیکی دارد و هم دلیل اکتسابی نظیر مصرف داروهای خاص مثل داروهای ضد سرطان، سیگار زیاد، اعتیادات دیگر و سر و کار داشتن با اشعه ایکسX. در این جا اگر مقدور باشد متخصص ژنتیک باید از اسپرم هایی استفاده کند که این عیب در آن ها وجود ندارد آن وقت اسپرم سالم را با تخمک شما لقاح داد و به شکل IVF یا لقاح مصنوعی بارداری ایجاد کرد که البته کار ساده ای نیست ولی شدنی است. گاهی نیز درمان های طبی مناسب می تواند تعداد اسپرم های سالم را زیاد کند و شانس بارداری سالم را بالا برد.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +