The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

رابطه فقر آهن در بارداری با خطر کم خونی در نوزاد یا وزن کم هنگام تولد چیست؟

سوال مخاطب:

آیا کمبود آهن در دوران بارداری خطر کم خونی در نوزاد را افزایش می دهد یا با وزن کم آن هنگام تولد در ارتباط است؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

  

آهن چنانچه در مادر بطور طبیعی وجود داشته باشد چندان اختلال رشد برای جنین ایجاد نمی کند مگر اینکه مادر دچار کم خونی باشد که در آن صورت وزن جنین موقع تولد کمتر خواهد بود زیرا جنین از ماه پنجم به بعد مقداری ازآهن مادر را مصرف می کند بخصوص که تعداد گلبولهای قرمز جنین بین 6 تا 7 میلیون است در حالیکه در مادر و یا آدم بالغ 5 تا 4 میلیون است به همین دلیل همیشه از ماه سوم به بعد آهن خوراکی به شکل فرص، کپسول، شربت، گاهی آمپول در موارد شدید تجویز می شود تا مشکل کم خونی در نوزاد به وجود نیاید چون در کم خونی جنین اکسیژن کافی دریافت نمی کند نظیر مادران سیگاری که باعث می شوند اکسیژن کافی به جنین نرسیده و دچار کاهش وزن وحتی کاهش  IQ یا ضریب هوشی نوزاد شود.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +