The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

9 سوال مهم که در اولین معاینه بارداری باید بپرسید

برای دوران بارداری پزشکی انتخاب کنید که با پاسخ دادن به پرسش‌ها و شنیدن نگرانی‌هایتان با احترام و همدردی، شما را در مسیر بارداری هدایت و مراقبت کند. در آغاز شاید ندانید که چه سوالی بپرسید، پس به آرامی پیش روید و هر مسئله‌ای را که احتمالاً برایتان سوال‌برانگیز است، بنویسید. مسئولیت خود و فرزندتان را بپذیرید. و از سوال پرسیدن شرمنده یا هراسان نباشید.

زمان اولین معاینه بارداری خود را تعیین کنید و سوال‌های خود را بپرسید. در طول این ملاقات زمان اهمیت زیادی دارد، بنابراین چند پرسش کلیدی را انتخاب کنید که به شما کمک می‌کند تا تشخیص دهید که آیا دیدگاه این شخص درباره بارداری و زایمان مشابه شماست یا خیر.

انتخاب متخصص زنان و زایمان برای دوران بارداری

پزشک شما شخصی باشد که کاملاً مورد اعتماد شما بوده و در تصمیم‌گیری و برنامه‌‌ریزی‌های خاص درباره‌ی زایمان فرزندتان پشتیبان و مشوق شماست. وقتی مراقب بهداشتی خود را ارزیابی می‌کنید، باید دیدگاه فلسفی معمول او را درباره بارداری و زایمان در نظر بگیرید. این رویکرد از تحصیلات، آموخته‌ها و تجربه شخصی آنان تاثیر می‌پذیرد. برخی از مراقبان بهداشتی زایمان را به عنوان رویدادی خانواده‌ محور می‌بینند و بیشتر تصمیم‌گیری‌ها را به عهده والدین می‌گذارند. بعضی ترجیح می‌دهند که بیشتر تصمیم‌ها را خودشان بگیرند و گزینه‌های کمی را برای والدین بگذارند. برخی برای مراقبت از بانوی باردار به شدت بر فناروی و مداخلات پزشکی متکی هستند، مثل نظارت الکترونیکی جنین و داروها و ... برخی دیگر نیز معتقدند که بارداری و زایمان معمولاً به مداخله نیاز ندارد و بیشتر بر توانایی بانوان برای اثرگذاری بر بارداری سالم و توانایی بدنشان برای زایمان اتکا می‌کنند. ب

نابراین در پی مراقب بهداشتی باشید که رویکرد فلسفی او خوشایند شماست و شخصی که در فراهم آوری ضروریات مناسب شما متخصص باشد. مسائل احتمالی پیش رو عبارتند از مسکن درد، اپیزیوتومی، وضعیت بدن در زایمان، زایمان فعال، زایمان در آب، نقشه زایمان، اپیدورال و سزارین.

احساسات خود درباره این مسائل را در نظر بگیرید و از نوع تفکر مراقب پزشکی خود آگاه شوید. اگر خواسته‌ها و عقاید شما بسیار متفاوت از نظر اوست، تصمیم بگیرید که آیا می‌توانید با او کنار بیایید یا باید در پی مراقبی باشید که با شما هم نظر باشد. تا زمانی که بارداری و زایمان طبیعی باقی بماند، والدین می‌توانند نقش بزرگی در تصمیم‌گیری‌ها داشته باشند. اگر در بارداری شما با پیچیدگی‌هایی همراه شد، مراقب پزشکی نقش برجسته‌ای در این روند خواهد داشت. وقتی مراقب پزشکی خود را انتخاب می‌کنید، باید بدانید که در کدام بیمارستان زایمان می کند و تصمیم بگیرید که آیا با این گزینه موافقید یا خیر.

 

در اولین معاینه بارداری از پزشک خود چه سوالاتی بپرسیم؟

برخی از سوالات که باید در اولین معاینات بارداری بپرسید:

  • درباره‌ی تخصص و تجربه‌ی پزشک یا ماما سوال کنید.
  • درباره‌ی دستمزد او بپرسید.
  • وقتی او در مرخصی است یا تماس را پاسخگو نیست، به چه کسی باید مراجعه شود؟
  • آیا در یک بیمارستان زایمان می‌کند یا در چند بیمارستان همکاری دارد؟
  • نوع رژیم غذایی مناسب با حال شرایط خود
  • اگر سوالی درمورد زایمان ذهن شما را به خود مشغول کرده است

در ادامه 9 سوال اساسی و مهم که هر خانم باردار باید در اولین معاینه بارداری از پزشک خود بپرسد مورد بررسی قرار گرفته است. برخی از سوال‌ها را باید پرسید، چون هم اطلاعات شما را افزایش می‌دهد و هم ناامیدی‌ها و انتظارات غیرواقعی را محدود می‌سازد. بالاخره، سلامت بدن و فرزند شما مطرح است و برای حفظ هر دو زندگی باید به پزشک اعتماد کنید.

به گفته متخصص زنان و زایمان، دکتر پیتر کول، پزشک زنان و زایمان حتی بدون اینکه از شما سوال کند، باید جنبه‌های مهم بارداری را برای شما شرح دهد. اما بهتر است از مطرح کردن سوال‌های زیاد و پافشاری کردن روی برخی جزئیات پرهیز کنید. زیرا تمرکز بی جهت روی مسائل ناچیز، لذت بردن از دوران بارداری را از شما می‌گیرد. درباره‌ این سوال‌های حیاتی با پزشک خود مشورت کنید:

1- درباره مسکن درد برای زایمان چه نظری دارد؟

به گفته دکتر کول، موضوع مهم، مشورت درباره گزینه‌هاست نه دست یابی به هدف‌ها یا خواسته‌ها. باید از گزینه‌های مدیریت درد در دسترس آگاه باشید، اما از قبل تصمیم نگیرید. بانوانی که پیش از زایمان ایده‌های ثابت دارند، اغلب وقتی اوضاع بر اساس نقشه آنان پیش نمی‌رود، ناامید می‌شوند. بنابراین وقتی مراحل زایمان را طی می‌کنید، تصمیم‌گیری آسان‌تر است. پس با ذهنی باز اوضاع را زیر نظر داشته باشید.

2- آیا زایمان طبیعی مد نظر شماست؟

عقیده پزشکتان را نپرسید، اما ترجیحاً درباره رفتار او نسبت به زایمان طبیعی سوال کنید. مادر حق دارد انتخاب کند و پزشک باید سعی کند تا این آرزوها برآورده شود، البته تا جایی که ایمن است. 

3- اگر دچار وضعیت اضطراری شدم، به کجا بروم و با چه شماره‌ای تماس بگیرم؟

پزشک باید در اولین معاینه بارداری شماره تلفن‌های ضروری را به شما بدهد و درباره جزئیات با شما حرف بزند.

4- چه خوراکی‌ها/داروها/نوشیدنی‌هایی در دوران بارداری ایمن نیست؟

باید برای مشاوره با پزشک احساس راحتی کنید، درباره مصرف هر دارو یا خوراکی‌ها، مصرف کافئین سوال کنید. درباره‌ی مسائل جزئی مربوط به بارداری سوال کنید. در صورت نیاز، پزشک شما را با نرس مجربی آشنا می‌کند تا به کلیه سوال‌های شما پاسخ دهد.

5- اگر در دسترس نباشید، چه کسی فرزندم را زایمان خواهد کرد؟

غیرممکن است که انسان 365 روز در سال در دسترس باشد. پزشک به شما اطمینان می‌دهد که اگر در دسترس نباشد، شخص مجربی از شما مراقبت می‌کند. باید بدانید که چه زمانی پزشکتان خارج از دسترس است و با چه پزشکی (پزشک‌هایی) باید تماس بگیرید.

6- مخارج زایمان چقدر خواهد بود؟

یادداشت بردارید. به گفته دکتر کول، به مخارج متخصص زنان و زایمان پی ببرید و حق بیمه را محاسبه کنید. بیمارستان‌های دولتی در بسیاری از نقاط جهان رایگان هستند.

7- برای عوارض معمولی مثل تب، اسهال و استفراغ چه راهکارهایی را توصیه می‌کنید؟

احتمالاً متخصص زنان و زایمان توصیه می‌کند که درباره این موارد اول با پزشک عمومی خود مشورت کنید. دکتر کول توضیح می‌دهد: حتماً این موارد نگرانتان می‌کند، پس با متخصص زنان و زایمان خود مشورت کنید. برای عوارضی مثل تب، داروی پاراستامول و شربت سرفه کافی است (با مشورت پزشک). اسهال ملایم را می‌توان طی بیست و چهار ساعت با پروبیوتیک‌ها و ایمودیوم درمان کرد و پس از آن باید وضعیت شما بررسی شود. اگر به طور کلی نمی‌توانید چیزی در معده نگه دارید، به بیمارستان مراجعه کنید.

8- به چه آزمایش خونی نیاز دارم؟

پزشک آزمایش های ضروری را برایتان توضیح می‌دهد و آزمایش‌هایی را نیز توصیه می‌کند. آزمایش‌های عمومی شامل شمارش کامل خون، گروه خون، هپاتیت، سرخک، سفلیس و اچ‌آی‌وی است. این آزمایش‌ها در اولین معاینه بارداری یا همراه با غربالگری سندرم داون انجام خواهد شد. برخی از متخصصان زنان و زایمان بین هفته‌های بیست و چهارم و بیست و هشتم بارداری آزمایش‌های اضافه‌ای نیز انجام خواهند داد، مثل آزمایش قند خون، هموگلوبین و آهن.

9- هنگام سفر در دوران بارداری چه مواردی را باید در نظر بگیرم؟

پیش از مسافرت با پزشک مشورت کنید – خصوصاً اگر به مناطق مالاریاخیز می‌روید. اگر با هواپیما می‌روید، از پزشک یادداشتی بگیرید (اگر بارداری‌تان حدود هفته‌ی بیستم باشد) تا خیال کارکنان خط هوایی را آسوده سازید. وقتی در دوران بارداری پرواز می‌کنید، به‌ویژه در پروازهای طولانی، بیشتر مراقب باشید و ساعت‌های زیاد بی‌حرکت ننشینید، زیرا این کار به لخته شدن خون به‌ویژه رگ‌های عمیق می‌انجامد.  

نکته مهم: سوال‌های خود در مورد زایمان را همین حالا بپرسید و تا هفته سی و نهم بارداری صبر نکنید. سوال‌هایتان را بنویسید و در اولین معاینه بارداری با متخصص زنان و زایمان، آنها را بپرسید. شاید برای یافتن مراقب پزشکی و امکانات زایشگاهی به کمی زمان و انرژی نیاز باشد که البته ارزش این تلاش را دارد.

 

مطالعه بیشتر:

1- راهنمای انتخاب پزشک متخصص زنان مناسب برای دوران بارداری

2- معیارهای انتخاب متخصص زنان و زایمان برای دوران بارداری

3- چگونه یک پزشک و متخصص زنان خوب پیدا کنیم؟

4- پرسش و پاسخ از متخصص زنان و زایمان