The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

راهنمای انتخاب پزشک متخصص زنان مناسب برای دوران بارداری

آیا تاکنون برایتان پیش آمده که در بدن تان مشکلی داشته و از مطرح کردن آن با کسی شرم داشته باشید؟ اگر جوابتان مثبت است، زمان آن فرا رسیده که یک پزشک متخصص زنان برای خود پیدا کنید. اما ممکن است از خودتان بپرسید که چگونه یک متخصص خوب پیدا کنم؟

متخصصین زنان نقش مهمی در زندگی بانوان ایفا می‌کنند، خصوصا اگر باردار باشند. این پزشکان حتی می‌توانند به شما کمک کنند تشکیل خانواده بدهید، شما را از نظر بیماری‌ها مورد بررسی قرار دهند، همچنین شما را درمان کنند و بسیاری موارد دیگر. برای بسیاری از بانوان پیدا کردن یک متخصص خوب کار سختی به نظر می‌آید. ناتوانی در پیدا کردن پزشک مطمئن می‌تواند بر بسیاری از جنبه‌های زندگی شما تاثیر بگذارد. در این مطلب به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید پزشک مناسب برای خود پیدا کنید.

پزشک متخصص زنان کیست؟

پزشک متخصص زنان یک پزشک یا جراح است. این پزشک در زمینه بیماری‌های مرتبط با دستگاه تناسلی بانوان و نیز کلیه امور مربوط به سلامتی بانوان تخصص دارد. همه بیماری‌های مربوط به رحم، لوله های رحمی، تخمدان، واژن و دهانه رحم به وسیله یک متخصص زنان معاینه و درمان می‌شوند.

همچنین یک فرد دارای مدرک دانشگاهی و آموزش دیده در زمینه بیماری های زنان، مراقبت از بانوان باردار و ... که گواهی انجام زایمان دارد، ماما خوانده می‌شود. ماماها مراقبینی هستند که در هنگام بارداری و در زمان زایمان به آنها نیاز خواهید داشت.

انتخاب پزشک متخصص زنان و زایمان و یا مامای مناسب برای بسیاری از بانوان باردار با سوال‌ها و تردیدهای مختلفی همراه است. زیرا یافتن پزشکی که در این دوران حساس مورد اطمینان آنها باشد به جستجوی بیشتری نیاز دارد. براساس همه‌پرسی‌های انجام شده، بیش از 47 درصد از بانوان، متخصص زنان و زایمان خود را بر اساس پیشنهاد دوستانشان انتخاب کرده‌اند. اما، گاهی ممکن است متخصصی که تعریف زیادی از او شندیده‌اید، برای شما ایده‌آل نباشد. زیرا معمولاً افراد در مورد انتخاب یک متخصص انتظارات متفاوتی دارند، برخی به تجربه و برخی دیگر به دنبال ویژه گی‌های شخصیتی مشابهی هستند، البته روش زایمان ( طبیعی یا سزارین) نیز تاثیر گذار است. برخی ممکن است در نتیجه تحقیقات بیشتر، تصمیم بگیرید که استفاده از متخصص زنان و زایمان، انتخاب مناسبی نیست و متخصص مامایی را انتخاب کنند. با در نظر گرفتن تمامی این عوامل و به منظور کسب بهترین نتیجه ممکن، مهم است که بیشتر تحقیق کنید و از تجربیات و پیشنهادات اطرافیانتان استفاده کنید. بنابراین ملاقات با چند متخصص زنان و زایمان مطمئناً قدرت انتخاب شما را بیشتر می‌کند. زیرا متخصصین مختلف، روش‌های متفاوتی در مورد نحوه مراقبت و شیوه زایمان دارند. اگر با اولین پزشکی که به او مراجعه می‌کنید، ادامه دهید، از انتخاب‌های دیگری که در دسترس شما قرار دارد مطلع نمی‌شوید. شاید متخصص زنان و زایمانی که ملاقاتش رفته‌اید نیز بسیار خوب باشد، ولی ممکن است پزشک بهتری نیز پیدا کنید یا پزشکی را انتخاب کنید که شخصیت منعطف‌تری داشته باشد. برای مثال، برخی از متخصصین حتی برای زایمان واژنی بریچ نیز آماده هستند و روش زایمان را تغییر نمی‌دهند و برخی دیگر مستقیماً دست به کار سزارین می‌شوند، زیرا آنان تجربه زایمان بریچ ندارند (یا نمی‌خواهند درگیر آن شوند).

بنابراین از پرسش سوالات بسیار، شرمنده نشوید. اگر در اولین ملاقات با پزشک متخصص زنان و زایمان، او بی‌صبر یا بی‌اعتنا بود، در نتیجه از قبل پاسخ خود را خواهید یافت. زیرا اگر او حتی در ملاقات اول نیز تمایلی به شنیدن سوالات و صحبت‌های شما ندارد، آیا فکر می‌کنید، طی بارداری، زایمان و تولد نوزاد شخصیت متفاوتی خواهد داشت!  

اگر در ملاقات اول پزشک شما را از روند زایمان، هراسان می‌کند یا درباره مسائلی شما را می‌ترساند، بهتر است پزشک دیگری را نیز ملاقات کنید. اگر او به توانایی شما و بدن‌تان برای زایمان تردید دارد، بنابراین شما نیز نباید به توانایی او برای کمک به شما مطمئن باشید.         

 

ماما یا متخصص زنان؟ کدام را انتخاب کنم؟ 

اگر باردار هستید و نمی دانید که برای انجام زایمان و نیز مراقبت های دوران بارداری نزد متخصص زنان بروید و یا ماما، لازم است که ابتدا در زمینه مهارت ها و مداخلات هر یک اطلاعاتی را کسب کنید.

 توجه به این نکته بسیار مهم است که پزشکان زنان و زایمان جراح هستند، یعنی آنان متخصص جراحی و پیچیدگی های زایمان هستند (که عالیست، البته اگر به آن نیاز داشته باشید). ولی ماماها متخصص زایمان طبیعی هستند.

برای کمک به تشریح این مسئله، مثل این است که شخصی برای سرماخوردگی به جای پزشک عمومی به متخصص مجاری تنفسی مراجعه کند. در اکثر مواقع، سرماخوردگی کاملاً بی ضرر است و در شخصی طبیعی و سالم به مشکلی خطرناک منجر نمی‌شود. وقتی پزشک بررسی معمول خود را انجام ‌دهد و مسئله‌ای مشکل‌ساز را تشخیص دهد در نتیجه شما را به متخصص مجاری تنفسی ارجاع می‌شوید.

احتمالاً فکر می‌کنید که اگر پزشک زنان و زایمان داشته باشم در صورت بروز هرگونه پیچیدگی از حمایت بهتری برخوردار خواهم بود! اما در اکثر موارد مداخله در روند زایمان احتمال زایمان طبیعی را کاهش می‌دهد. برخورداری از مراقبی که از آغاز زایمان را بعنوان روندی طبیعی نگاه می‌کند، شما را از مداخلات غیرضروری دور می‌کند. گاهی تمامی توجه متخصص به آموخته‌های او درباره مشکلات و چگونگی ترمیم آن متمرکز می‌شود و تصویر زایمان به‌عنوان روندی زیبا و طبیعی دشوار خواهد بود.

وقتی برای مراقبت از خود پزشک زنان و زایمان را انتخاب کردید، ممکن است طی زایمان متوجه ‌شوید که پزشکتان همیشه در دسترش شما نیست. و مامای بیمارستان که برایتان ناآشناست بر روند زایمان شما نظارت دارد. پزشک زنان و زایمان فقط در لحظه زایمان نوزاد حضور می‌یابد.

امروزه عادی شده است که گام اول یعنی ملاقات با ماما را رها کنیم و مستقیماً به دیدن متخصص برویم، به رغم این‌که روند زایمان برای اکثریت بانوان رویدادی سالم و طبیعی است. مسیر تکامل برای انسان به خوبی پیش رفته است و در اکثر مواقع روند زایمان به روشنی و به خوبی سپری می‌شود.

 اما اگر به هر ترتیب می‌خواهید در بیمارستانی خصوصی زایمان کنید، باید پزشک متخصص زنان و زایمان داشته باشید. البته می‌توانید از ماما یا همراه متخصص زایمان نیز برخوردار باشید.

 

مطالعه بیشتر:

1- پرسش و پاسخ از متخصص زنان و زایمان

2- اقدامات قبل از بارداری برای زنان و مردان

3- درد زایمان طبیعی و توصیه متخصص زنان

4- چگونه یک پزشک و متخصص زنان خوب پیدا کنیم؟

5- معیارهای انتخاب متخصص زنان و زایمان برای دوران بارداری