The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نحوه آزمایش و درمان سوزاک در بارداری چگونه است؟

سوزاک یک عفونت باکتریایی است که می‌تواند از طریق مقاربت جنسی، دهانی یا مقعدی منتقل شود. همچنین می‌تواند در طی زایمان از یک مادر آلوده به نوزاد وی انتقال یابد. دوره نهفتگی (مدت زمانی که طول می‌کشد تا یک عفونت علائم خود را نشان دهد) معمولاً بین ۲ تا ۱۰ روز پس از قرار گرفتن در معرض عفونت است. سوزاک یک بیماری بسیار مسری است. بنابراین اگر شما با یک شریک آلوده یک رابطه جنسی داشته باشید، به احتمال زیاد آلوده خواهید شد. در سال ۲۰۱۵ بیش از ۳۹۵۰۰۰ مورد جدید ابتلا به سوزاک در کشور ایالات متحده گزارش شده است، اما ممکن است مواردی هم گزارش نشده باشد.

سوزاک همیشه دارای علامت نیست، بنابراین ممکن است شما نتوانید بفهمید که به این بیماری مبتلا شده‌اید. در ادامه این مقاله علائم و روش های تشخیص و درمان سوزاک در بارداری مورد بررسی قرار گرفته است.

علائم سوزاک در بارداری

اگر شما دارای علائمی هستید، این علائم بسته به اینکه در کدام قسمت بدن‌تان عفونت داشته باشید متفاوت است. اگر گردن رحم، واژن یا مجرای ادرار درگیر باشد، علائم شما ممکن است شامل ترشحات غیر طبیعی واژن، سوزش و درد در هنگام دفع ادرار، لکه بینی و درد در حین مقاربت باشد. در صورت عفونت مقعدی، ممکن است شما دچار ترشح، خارش، یا درد در هنگام تخلیه مدفوع باشید.

اگر شما با یک شریک جنسی آلوده مقاربت از طریق دهان داشته باشید، عفونت سوزاک در دهان یا گلو ایجاد می شود، که می تواند باعث قرمزی، سوزش و التهاب این ناحیه شود. و اگر چشمان شما با ترشحات عفونی تماس پیدا کند ( به عنوان مثال، با دست آلوده چشم ها را لمس کردن)، ممکن است عفونت چشمی با ترشحات چرکی و قرمزی ایجاد شود.

بانوان ممکن است فاقد نشانه خاصی باشند، اما اکثر آقایان مبتلا به سوزاک علائمی از خود نشان می دهند، که ممکن است شامل سوزش یا درد در هنگام دفع ادرار، ترشحات از آلت تناسلی و تورم و سفتی بیضه ها شود.

اگر شریک جنسی مذکر شما دارای هر کدام از علائم فوق باشد، هر دوی شما باید در اسرع وقت برای آزمایش و درمان به یک مرکز پزشکی مراجعه کنید.

در عین حال از داشتن رابطه جنسی پرهیز کنید. اگر نتیجه آزمایش یکی و یا هردو شما مثبت باشد، تا هفت روز پس از درمان کامل از مقاربت خودداری کنید.

 

نحوه آزمایش سوزاک چگونه است؟

 مرکز کنترل بیماری ها (CDC) توصیه می‌کند که تمام مادران باردار ۲۵ ساله یا جوان‌تر، به علاوه مادران باردار ۲۵ ساله و بالاتر که در معرض خطر بالای سوزاک قرار دارند، باید در اولین ویزیت بارداری با پزشک تحت آزمایش قرار بگیرند. عوامل خطر شامل سابقه ابتلا به سوزاک یا یکی دیگر از بیماری های مقاربتی، افزایش فعالیت جنسی در سنین جوانی، داشتن شرکای جنسی متعدد یا جدید هستند. شما ممکن است بعد از درمان عفونت سوزاک دوباره آزمایش شوید و دوباره در سه ماهه سوم بارداری، اگر هنوز دارای ریسک بالای ابتلا به سوزاک هستید، تحت آزمایش قرار بگیرید.

اگر فکر می‌کنید که احتمال ابتلای شما به سوزاک یا سایر بیماری های مقاربتی وجود دارد، مرکز بهداشتی و یا پزشک خود را در جریان قرار دهید تا تحت آزمایش قرار بگیرید. همچنین اگر شما یا شریک زندگی شما دارای علائم سوزاک یا سایر بیماری های مقاربتی (زیرا اغلب این بیماری ها همراه با هم هستند) باشید، باید تحت آزمایش یا تکرار آزمایشات قرار بگیرید.

برای آزمایش سوزاک، مرکز پزشکی شما یک نمونه ادرار یا یک نمونه از دهانه رحم را تهیه و سپس آن را برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه ارسال می‌کند. اگر نتیجه آزمایش شما مثبت باشد، بلافاصله تحت درمان قرار می گیرید.

 

درمان سوزاک در بارداری

سوزاک می‌تواند به وسیله آنتی بیوتیک هایی که برای دوران بارداری بی خطر هستند، درمان شود. اگر شما به بیش از یک بیماری مقاربتی مبتلا هستید پزشک همه آن بیماری ها را همزمان تحت درمان قرار می‌دهد (معمولاً بیماری "کلامیدیا" با سوزاک همراه است).

شریک زندگی شما نیز باید تحت درمان قرار گیرد. برای جلوگیری از عفونت مجدد، باید تا پایان درمان از رابطه جنسی اجتناب کنید.

عدم درمان سوزاک در بارداری می تواند منجر به عفونت کیسه آب، زایمان زودرس و حتی سقط جنین شود، سوزاک درمان نشده ممکن است درهنگام زایمان به نوزاد منتقل شده و او را آلوده کند. بنابراین اگر هریک از علائم سوزاک را در خود و یا همسرتان مشاهده می کنید و یا از نظر بیماری های مقاربتی جزء گروه پرخطر بوده و اکنون باردار هستید، هرچه زودتر این مساله را با پزشک درمیان بگذارید تا آزمایشات لازم انجام شده و درصورت نیاز اقدامات مورد نیاز برای درمان سوزاک در بارداری آغاز شود.

 

مطالعه بیشتر:

1- علائم عفونت سوزاک چیست و چه عوارضی برای مردان و زنان دارد؟

2- ابتلا به سوزاک در بارداری چه تاثیری بر جنین دارد؟

3- روش های برای درمان خانگی سوزاک در بارداری