The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نشانه ها و علائم دقیق بارداری در ماه اول حاملگی

بارداری پدیده ای است که سبب بروز تغییراتی در بدن مادر خواهد شد. این تغییرات به صورت نشانه هایی بروز می کنند که به آنها نشانه های بارداری می گویند. اما براستی کدامیک از نشانه های بارداری آنقدر دقیق هستند که بتوان آنها را علائم دقیق بارداری نامید.

نشانه ها و علائم دقیق بارداری

باردار شدن به معنای شروع تغییرات گسترده ای در بدن مادر است. این تغییرات از زمان ورود هورمون βhCG به بدن مادر آغاز خواهند شده و به تدریج با پیشرفت بارداری خود را بیشتر نشان می دهند. 

1- تغییرات پستان ها در بارداری

وقتی این هورمون به بدن مادر وارد می شود سبب خواهد شد که بافت پستان شروع به تغییر کرده و سلول های بافت غددی و نیز سلول های بافت چربی علاوه بر احتباس آب شروع به تقسیم کنند. علت این امر آن است که که بافت پستانی از جمله اولین بافت هایی است که تحت تاثیر هورمون βhCG قرار می گیرد تا از همین روز های ابتدایی تمهیدات لازم برای فراهم کردن غذای نوزاد که همان تولید شیر است، انجام شود. این احتباس آب و تکثیر سلولی سبب بروز احساس درد، تورم و حساسیت پستان ها خصوصا در ناحیه نوک پستان می شوند. بسیاری از کارشناسان این درد و تورم را از جمله اولین علائم دقیق بارداری می دانند. یکی دیگر از علائم دقیق بارداری تغییر رنگ نوک و هاله اطراف پستان به رنگ قهوه ای تیره است. البته این نشانه مدتی طول خواهد کشید تا خود را نشان دهد. با شروه و نیز پیشرفت بارداری غدد مونتگومری (تولید کننده چربی) پیرامون نوک پستان برجسته‌تر می‌شوند. این‌ها به جوش‌های‌ ریزی شباهت دارد، اما آنان بازشدگی‌های کوچکی هستند که طی شیردهی پستانی نوک پستان را چرب می‌کند. نوک پستان‌ها به تماس حساس‌تر و تیره‌رنگ‌تر می‌شوند و ناحیه قهوه‌‌ای رنگ دور نوک پستان گسترده‌تر می‌شود.

2- تهوع بارداری

از دیگر علائم دقیق بارداری در ماه اول احساس حالت تهوع است. اگر این روزها با کمی حالت تهوع از خواب بیدار می شوید، اگر احساس می کنید که به برخی بوها و طعم ها حساس شده اید، این مورد نیز می تواند یکی دیگر از علائم دقیق بارداری باشد. گرچه مسمویت به دنبال مصرف غذاهای نامناسب و سایر مشکلات گوارشی می تواند سبب بروز حالت تهوع، با و یا بدون استفراغ شوند اما معمولا با حالت تهوع ناشی از بارداری متفاوت خواهد بود. زیرا اگر حالت تهوع شما ناشی از مسمویت باشد معمولا بعد از دو تا سه روز گذر زمان و خروج ماده غذایی مسمومیت زا از بدن فرد بهبود خواهد یافت. همچنین اگر نوعی باکتری یا ویروس سبب بروز حالت تهوع شده باشد، با انجام آزمایش خون، شمار گلبول های سفید خون بیشتر از حالت عادی بوده که نشان دهنده وجود عفونت در دستگاه گوارش است، درحالی که تهوع ناشی از بارداری چنین وضعیتی ندارد.

3- احساس ضعف و خستگی شدید

یکی دیگر از علائم دقیق بارداری قبل از پریود احساس ضعف و خستگی شدید است. هنگامی که جنین در بدن شما شروع به رشد می کند، بیشتر کالری حاصل از مواد غذایی که می خورید، درجهت رشد و تکامل جنین مصرف می شود. همین امر سبب بروز احساس خستگی خواب آلودگی در بدن مادر خواهد شد. بنابراین اگر حتی بعد از این که خواب و استراحت کافی داشته اید همچنان احساس خستگی می کنید، این امر می تواند یکی از علائم دقیق بارداری قبل از پریود باشد. به یاد داشته باشید که ابتلا به کم خونی خود سبب ایجاد حس خستگی و خواب آلودگی مضمن می شود. بنابراین درهنگام قضاوت درمورد حس خستگی، مساله کم خونی را نیز درنظر داشته و بررسی کنید. درحقیقت خستگی شدید، به علاوه اشتهای کم، رنگ پریدگی، تپش سریع، سرگیجه و بی‌حالی می‌تواند نشانه‌های کم خونی باشد. 

 

مراقبت های بارداری

توصیه می شود اگر علائم دقیق بارداری را در خود می بینید، از هم اکنون با تمام وجود از فرشته کوچک در راهتان مراقبت کنید.

اگر چه متناسب با سن مادر، هر ماه فقط 15 تا 25 درصد احتمال بارداری وجود دارد، اما تا زمانی که به طور کامل مطمئن نشده اید، بهتر است مانند افراد باردار رفتار کنید. از مصرف نوشیدنی های الکلی بپرهیزید، روزانه بیشتر از یک تا دو فنجان قهوه ننوشید، ماهی با سطح جیوه بالا را کنار بگذارید، غذاهای دریایی، گوشت، مرغ و تخم مرغ خام یا نیم پز نخورید. پزشکان می گویند: "خود را با محدودیت ها آزار ندهید، اما اگر قصد بارداری دارید، مراقب خودتان باشید"

فعالیت بدنی منظم داشته باشید. اگر عادت به فعالیت های بدنی متوسط و شدید دارید، به فعالیت های خود ادامه دهید. ورزش راهی عالی برای از بین بردن استرس است و استرس بر باروری تاثیر می گذارد.

با این حال، پزشکان هشدار می دهند این دو هفته فرصت مناسبی برای شروع یک برنامه ورزشی جدید یا شدید که بر سیستم عصبی اثرگذار باشد، نیست. فعالیت هایی که به طور قابل توجهی دمای بدن را افزایش می دهند، مانند یوگا گرم یا اسپینینگ (دوچرخه ثابت) گرم بر لانه گزینی اثر خواهد داشت.

با توجه به تشابهات بین بسیاری از نشانه های بارداری در ماه اول و نیز برخی نشانه های نزدیک شدن قاعدگی تصمیم گیری درمورد اینکه کدام یکی از علائم بدن شما نشان می دهد که قطعا باردار هستید کمی دشوار می شود. با تمام این ها وقتی درمورد علائم دقیق بارداری قبل از پریود صحبت می کنیم، هیچ موردی قابل اطمینان تر از مثبت شدن تست بارداری شما نیست. گرچه می توانید قبل از موعد مقرر قاعدگی با انجام آزمایش خون از باردار بودنتان مطلع شوید، اما برای جلوگیری از دریافت پاسخ منفی کاذب، توصیه می شود که لااقل تا یک هفته بعد از موعد پریودی خود صبر کرده و سپس تست بارداری انجان دهید.

 

مطالعه بیشتر:

1- روش های تشخیص اولین علائم بارداری در طب سنتی

2- علائم بارداری خارج از رحم چیست و چگونه درمان می شود؟

3- مراقبت های بارداری در برابر بیماری ها