The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مهمترین و قابل اطمینان ترین علامت بارداری در بانوان

علامت بارداری به نشانه ای گفته می شود که در اثر تغییرات هورمونی در بدن مادر بروز می کنند. برخی از آنها همانند قطع قاعدگی بسیار واضح بوده درحالی که برخی دیگر همانند خستگی و ضعف در افراد مختلف با درجات متفاوتی بروز پیدا خواهد کرد.

علامت بارداری

باردار شدن برابر با شروع یک دوره جدید در زندگی بانوان است. این دوره هیجان انگیز با تغییرات بسیار زیادی همراه است که به مجموع آن ها علامت بارداری گفته می شود. زیرا این تغییرات نشان می دهند که حیات کوچکی در بدن شما در حال رشد و تکامل است. شروع علائم بارداری در حقیقت همان زمانی است که جنین با مادر ارتباط خونی برقرار می کند. 

بعد از لقاح، تخمک لقاح یافته در عین حال که تقسیم می شود از لوله های رحمی به سمت حفره رحم حرکت می کند. بعد از رسیدن به رحم، طی فرآیندی به نام لانه گزینی به جدار رحم متصل می شود. سپس جزایر خونی موجود در جفت با عروق خونی مادر ارتباط برقرار می کنند تا هورمون βhCG تولید شده توسط سلول های سنسشیوتروفوبلاست جفت را به درون خون مادر وارد کنند. ورود این هورمون به بدن مادر سبب بروز علامتهای حاملگی می شود. 

گرچه از جمله مهمترین و قابل اطمینان ترین علامت های حاملگی در ماه اول مثبت شدن تست بارداری شما است. اما در این میان نشانه هایی نیز وجود دارند که می توانند پیش از رسیدن موعد مقرر قاعدگی و یا در همان هفته های ابتدایی به شما کمک کنند تا حدس بزنید که آیا باردار هستید یا نه، که به مجموع آنها علامات اولیه بارداری می گویند.

قطع قاعدگی: از جمله مهترین علامتهای بارداری مشاهده نشدن خونریزی قاعدگی است. وقتی می گوییم خون ریزی قاعدگی یعنی پریودی که همانند خون ریزی های قبلی باشد نه در حد لکه بینی یا چند پد!! زیرا لانه گزینی کردن جنین می تواند در روزهای نزدیک به موعد مقرر قاعدگی سبب بروز کمی خونریزی در حد کمی لکه بینی و یا پریودی کم حجم درحد چند پد (نوار بهداشتی) شود. بنابراین بدانید که اگر این مرتبه خونریزی شما از حالت عادی بسیار کمتر بود، این موضوع می تواند از جمله علامات بارداری باشد. 

نکته بسیار مهم دیگر آن است که اگر در حوالی ماه دوم بارداری و بعد از مثبت شدن تست بارداری دچار درد شکمی، با و یا بدون لکه بینی شدید، این مساله ممکن است از جمله علائم بارداری خارج از رحم باشد. در بارداری خارج رحمی، جنین در جایی غیر از حفره رحمی لانه گزینی می کند. این جایگیری اشتباه معمولا در محل آمپول لوله رحمی صورت می گیرد و نیاز به اقدامات اورژانسی پزشکی دارد.

تغییرات پستان ها: از دیگر علامتهای بارداری در روزهای اول می توان تغییرات پستان ها را نام برد. بافت پستان ها جزء اولین بخش هایی هستند که تحت تاثیر هورمون βhCG قرار می گیرند. با شروع بارداری پستان ها متورم و دردناک شده و خود را برای تولید شیر آماده می کنند. اگر در روزهای پیش از قاعدگی حس می کنید که سینه هایتان تغییراتی کرده و حتی کمی بزرگتر شده، این مورد می تواند علامت بارداری قلمداد شود.

تهوع: تهوع یکی از مهمترین علامت هاي حاملگي است. دستگاه گوارش بسیاری از مادران در همان روزهای اول به تغییرات هورمونی ناشی از بارداری واکنش نشان داده و سبب می شود که این افراد به برخی طعم ها و بوها حساس شوند.

خستگی و ضعف: اگر در این روزهای پیش از پریود حس می کنید که بیش از حد خسته هستید و حتی پس از یک خواب طولانی توانایی بلند شدن از رخت خواب را ندارید، باید به شما بگوییم که خستگی مفرط نیز یکی دیگر از اولین علامات بارداری است. در دوران بارداری جنین درمورد استفاده از گلوکز نسبت به مادر مقدم است. یعنی وقتی چیزی میل می کنید، گلوکز حاصل از آن ابتدا در دسترس جنین قرار گرفته و سپس باقی مانده صرف فعالیت های سوخت و ساز بدن شما خواهد شد. نبود گلوکز کافی برای فعالیت روزمره سبب می شود که شما مدام احساس خستگی کنید.

سرگیجه: وقتی موجود دیگری در بدن شما در حال رشد و تکامل است، بدن شما باید جهت رساندن غذا و اکسیژن به او خون بیشتری تولید کند. این خون بیشتر باید در همین رگ های موجود جای بگیرد بنابراین تغییرات هورمونی سبب می شود که عروق کمی گشاد شوند تا بتوانند خون بیشتر را در خود جای دهند. این گشاد شدن عروق سبب بروز سرگیجه به عنوان علامت بارداری در روزهای اولیه خواهد شد.

به یاد داشته باشید که ممکن است یک علامت بارداری یا چند مورد اصلا در بدن شما بروز نکند، این به معنای اختلال در روند بارداری نیست. برخی از بانوان در تمامی دوران بارداری خود بیشتر نشانه ها را هرگز مشاهده نخواهند کرد.

 

مطالعه بیشتر:

1- بهترین زمان استفاده از بی بی چک برای آزمایش خانگی بارداری

2- لانه گزینی چیست و خونریزی لانه گزینی چه علائمی دارد؟

3- همه چیز درباره بارداری شیمیایی (سقط جنین زودهنگام)