The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

میشه بارداری بدون علامت باشه؟ (نداشتن علائم حاملگی)

بیشتر بانوان بر این باورند که با شروع بارداری تغییرات بسیار زیادی در بدن آنها رخ می دهد. اما آیا میشه بارداری بدون علامت باشه؟

آيا ميشه بارداري در اوايلش بدون علامت باشه؟

تغییرات دوران بارداری در اثر نوسانات هورمونی ایجاد می شوند، به عنوان نشانه های باردار بودن فرد، یک به یک ظاهر شده و شدت آنها در مادران مختلف متفاوت است. اما در این میان بانوانی وجود دارند که هیچ یک از علامت های بارداری در این نه ماه در بدن آنها ظاهر نمی شود، به گونه ای که با پیشرفت بارداری آنها، تنها از روی شکم برجسته شان می توان فهمید که باردار هستند.

در پاسخ باید بگوییم که بله. بروز نشانه های بارداری در بدن مادر به علت تغییرات هورمونی رخ می دهد. درواقع در مراحل ابتدایی رشد جنین در بدن مادر، جفت هورمونی به نام گنادوتروپین جفتی انسانی می سازد که شما آن را به عنوان عدد بتا می شناسید. سپس این هورمون از طریق ارتباط خونی بین جفت و عروق اندومتر رحم، وارد بدن مادر می شود. ورود این هورمون به بدن مادر سبب بروز اولین نشانه های بارداری همانند حالت تهوع، سرگیجه، سردرد، خستگی، حساسیت و تورم پستان ها، ضعف و ... خواهد شد. در حقیقت این که کدام یک از این نشانه ها و با چه شدتی در بدن شما بروز کند، به نحوه پاسخ گویی بدنتان به ورود این هورمون و نوسانات هورمونی بعد آن بستگی دارد. 

بدن برخی بانوان به گونه ای است که نسبت به این تغییرات هورمونی بسیار حساس بوده و خیلی سریع و شدید بوسیله چنین نشانه هایی واکنش نشان می دهد، درحالی که بدن برخی دیگر چنین واکنش هایی را نشان نخواهد داد.

بنابراین اگر علی رغم مثبت شدن تست بارداری هیچ یک از نشانه های بارداری را در خود ندیده و می پرسید که میشه بارداری بدون علامت باشه؟ باید بگوییم بله، بدون علامت بودن بارداری شما هیچگونه جای نگرانی ندارد. اگر سونوگرافی نشان می دهد که همه چیز خوب پیش رفته و جنین در سلامت کامل است، جای هیچ نگرانی نیست. شاید بتوان اینگونه گفت که اگر باوجود باردار بودنتان از عوارض آزار دهنده این دوران همچون تهوع، سرگیجه، سردرد و ... در امان هستید، احتمالا جزء مادران خوش شانس محسوب می شوید!!!

 

مطالعه بیشتر:

1- نشانه ها و علائم حاملگی در هفته های اول چیست؟

2- علائم بارداری در ماه اول حاملگی چگونه قابل تشخیص است؟

3- لانه گزینی چیست و خونریزی لانه گزینی چه علائمی دارد؟