The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

نشانه ها و علائم حاملگی در هفته های اول چیست؟

علائم حاملگی در هفته های اول شامل مواردی است که به عنوان اولین نشانه ها از رشد جنینتان آنها را در بدن خود حس خواهید کرد. بارداری هر فرد همانند اثر انگشت او متفاوت است بنابراین هر یک از این نشانه ها می توانند در افراد مختلف با شدت ها و شکل های گوناگون بروز کنند.

علائم حاملگی در هفته های اول

بارداری دوران بسیار شگفت انگیزی است. در این دوران نه ماهه بدن مادر در اثر نوسانات هورمونی ناشی از رشد جنین مدام در حال تغییر و تحول خواهد بود. این تغییرها سبب می شوند که علائم حاملگي در هفته هاي اول مدام به طرق گوناگون خود را نشان دهند. با گذشت زمان برخی نشانه ها در اثر تطابق بدن با نوسانات هورمونی ناپدید شده و جای خود را به علائم جدید تری می دهند.

علائم بارداری در هفته های اولیه شامل مواردی است که در مراحل اولیه ممکن است نیاز باشد برای درک آنها کمی در بدن خودتان دقیق شوید، اما با گذشت زمان و پیشرفت بارداری، به شدت بارز خواهند شد و فرشته کوچک شما هر روز با کمک این نشانه ها به شما یادآوری می کند که در وجودتان درحال رشد و تکامل است.

1- بالا رفتن دمای پایه بدن

از جمله علائم حاملگی در هفته اول می توان به بالا رفتن دمای پایه بدن اشاره کرد. اگر به دنبال تعیین زمان تخمک گذاری هر روز صبح قبل از برخواستن از رخت خواب دمای پایه بدنتان را با کمک یک دماسنج جیوه ای به روش رکتال اندازه گیری کنید، خواهید دید که این دما در روز تخمک گذاری و نیز یک روز بعد از آن، نیم تا یک درجه افزایش می یابد. اگر این افزایش دما بعد از بالا رفتن به مدت یک تا دو هفته کاهش پیدا نکرد، می تواند یکی از علائم اولیه بارداری در هفته اول تلقی شود. در حقیقت شاید بتوان این گونه نتیجه گرفت که بالارفتن دمای پایه بدن اولین علائم حاملگي در هفته اول است.

2- خستگی در اوایل بارداری

از دیگر علائم حاملگی در هفته های اول می توان به خستگی اشاره کرد. تامین انرژی مورد نیاز برای رشد و تکامل یک موجود زنده به هیچ عنوان کار ساده ای نیست. این انرژی از بدن شما تامین می گردد درنتیجه کاملا قابل درک خواهد بود که در کل روز مدام احساس خستگی کنید.

خستگی به عنوان یکی از علائم بارداری درهفته اول گاها تحت عنوان "بی­حالی طبیعی" نامیده می­شود. در واقع، این حالت یکی از اولین نشانه ها­ی بارداری است و برای بانوانی که سابقه بارداری داشته اند و با آن آشنا هستند موجب می شود که آزمایش بارداری انجام دهند.

همان طور که بدنتان سعی می کند خود را با شرایط جدید وفق دهد، این احساس تنبلی و بی­حالی روش طبیعت برای آرام (آهسته) کردن شماست تا کار بالقوه­ خطرناکی انجام ندهید. این روند مهم­ترین مرحله­ رشد زندگی فرزندتان هم داخل و هم خارج از رحم است.   

این تغییر را بپذیرید. از راهبری بدنتان پیروی کنید و هر زمان که می­توانید بدون احساس گناه چرت بزنید.

در سه ماه اول بارداری، بدنتان به سرعت مشغول کار است و برای انطباق با تغییرات هورمونی به انرژی بسیار زیادی نیاز دارد.

3- درد و تورم سینه ها در اوایل بارداری

درد و تورم سینه ها یکی دیگر از علایم اولیه بارداری در هفته اول است. پس از ورود هورمون βhCG به درون بدن مادر، این هورمون بر روی بافت پستان ها تاثیر گذاشته و سبب می شود که سلول های غدد شیری و نیز سلول های بافت همبند شروع به تقسیم کنند. این مساله آغاز فرآیند تولید شیر در پستان ها است که یکی از نتایج آن ایجاد حس درد و تورم در سینه هاست. بنابرای اگر در روزهای نزدیک به قاعدگی حس می کنید که سینه هایتان بزرگ شده و در لمس دردناک است، ممکن است این مورد یکی از علائم حاملگی در هفته های اول باشد و به زودی با خبر خوش بارداریتان سورپرایز شوید!

4- تهوع صبحگاهی در اوایل بارداری

دستگاه گوارش برخی از بانوان حتی به وجود مقادیر بسیار کم هورمون βhCG در خون واکنش نشان می دهند. به همین سبب برخی از مادران حتی در روزهای قبل از موعد مقرر قاعدگی نیز کمی تهوع صبحگاهی را حس می کنند که خود می تواند یکی دیگر از علائم بارداری هفته اول باشد که معمولا با اتمام ماه اول بارداری کمی شدت گرفته و با حساسیت به برخی بوها و طعم ها همراه می گردد. حالت تهوع و استفراغ بخش پیوسته­ای از اوایل بارداری است و این حالت می­تواند اوضاع را بدتر کند. ممکن است این عوارض از نظر جسمی و احساسی بر شما چیره م­شوند! اضطراب نیز می­تواند به خستگی و تهوع شدید بیفزاید.

لازم به ذکر است که اگر باردار هستید و هیچ یک از علائم حاملگی در هفته های اول را در خود مشاهده نمی کنید، هیچ جای نگرانی وجود ندارد. بروز علائم و نشانه های بارداری به نحوه پاسخ گویی بدن شما به تغییرات هورمونی ناشی از حاملگی بستگی دارد که این امر در برخی مادران تا حد بسیار زیادی بدون علامت پیش می رود.

 

مطالعه بیشتر:

1- علائم بارداری در ماه اول حاملگی چگونه قابل تشخیص است؟

2- آیا نتیجه آزمایش بارداری قبل از پریود قابل اعتماد است؟

3- اولین نشانه های حاملگی قبل از پریود چیست؟