The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا امکان بارداری بدون علائم و علامت وجود دارد؟

بارداری به عنوان یکی از شگفت انگیز ترین مراحل زندگی بانوان است. به طوری که اغلب افراد گمان می کنند با شروع آن تغییرات شگرفی باید یکی پس از دیگری در بدن انها پدیدار شود. اما آیا امکان بارداری بدون علائم نیز وجود دارد؟

علائم و نشانه های بارداری

باردار شدن یعنی شروع دورانی که در آن بیشتر مادران با فراز و فرود های بسیاری دست و پنجه نرم می کنند. این دوران معمولا با نشانه ها و علائمی همراه است که از آنها تحت عنوان نشانه های بارداری یاد می شود و یکی بعد از دیگری خود را نشان می دهند. از جمله این نشانه های می توان به تهوع، استفراغ، تغییرات خلقی، درد و تورم سینه ها، سر درد، سرگیجه، قطع قاعدگی و ... اشاره کرد. در این میان مادرانی وجود دارند که با شروع دوران بارداری هیچگونه تغییر قابل توجهی در خود نمی بینند. به این معنی که در بدن آنها هیچ علامتی از تهوع، سرگیجه، درد سینه و ... نیست. به همین سبب می پرسند که ایا امکان دارد بارداری بدون علامت باشد؟ آیا نداشتن هیچ یک از نشانه های معمول بارداری طبیعی است و یا می تواند برای جنین خطرساز باشد؟

برای پاسخ دادن به این پرسش که آیا بارداری بدون علائم امکان دارد؟ ابتدا باید بدانید که علائم بارداری چرا و چگونه در بدن مادر ظاهر می گردند؟ با انجام لقاح و لانه گزینی کردن تخمک بارور شده در درون رحم مادر، سلول های سنسشیوتروفوبلاست جفت شروع به تولید هورمونی به نام βhCG می کنند. این هورمون از طریق ارتباط خونی بین جفت و عروق اندومتر (درونی ترین لایه رحم) رحم مادر، وارد خون مادر می شود. به دنبال ورود این هورمون به بدن مادر، دستگاه ها و ارگان های بدن مادر به آن واکنش نشان می دهند. این واکنش به طرق گوناگونی همچون تهوع و استفراغ در دستگاه گوارش، سرگیجه در دستگاه گردش خون، تورم، درد و حساسیت پستان ها در دستگاه تولید مثلی و ... خود را نشان خواهند داد.

 

آیا بارداری بدون علائم غیرطبیعی است؟

نکته بسیار مهم آن است که نحوه پاسخ گویی بدن افراد مختلف و نیز شدت پاسخ ها، در افراد مختلف متفاوت است. به این ترتیب برخی از مادران در مراحل اولیه و ورود مقدار کم هورمون βhCG به درون بدنشان دچار تهوع و استفراغ شدید حتی در روز های قبل از موعد مقرر قاعدگی می شوند، در حالی که برخی دیگر چنین واکنش هایی را با افزایش سطح هورمون مذکور در ماه های آتی نشان می دهند. در این میان مادرانی نیز وجود دارند که اصلا در سرتاسر بارداری خود دچار این چنین علائم و نشانه هایی نخواهند شد.

متاسفانه بسیاری از مادران گمان می کنند که امکان بارداری بدون هیچ علائمی به معنای امکان صحیح پیش نرفتن بارداری و مناسب نبودن رشد جنین است. اما بدانید که اگر دربارداری خود هیچ علائمی ندارید، اصلا به این معنی نیست که شرایط خوب پیش نمی رود. دو مورد از مهم ترین و اصلی ترین نشانه های بارداری یعنی مثبت شدن تست بارداری و قطع قاعدگی در شما دیده شده، پس جای هیچگونه نگرانی نیست! با گذشت زمان، رشد بیشتر جنین و برجسته شدن شکمتان به زودی پی خواهید برد که امکان بارداری بدون علائم که در ذهنتان بوده، آنچنان هم بدون علامت نیست و جنین شما با رشد سریع و بعد ها با وارد کردن ضرباتی به بدن شما، هر روز نشانه های حیات خود را به شما یاد آور می شود. بنابراین امکان بارداری بدون علائم وجود داشته ولی نگران کننده نیست.

 

مطالعه بیشتر:

1- علائم تخمک بارور شده چیست و چگونه قابل تشخیص است؟

2- نشانه ها و علائم بارداری در چند روز اول چیست؟

3- بارداری اکتوپیک چیست و چه علائم و خطراتی دارد؟