The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چند روز بعد از نزديكي بارداري مشخص مي شود؟

باردار شدن به معنای شروع یک دوره جدید و بسیار شیرین و هیجان انگیز در زندگی بانوان است. این دوره معمولا با نشانه ها و علائمی خود را نشان می دهد که شما با دیدن هر یک به یاد خواهید آورد که فرشته کوچکی در شکم شما در حال رشد و نمو است. از جمله مهم ترین سوالات بانوانی که اقدام به بارداری کرده اند این است که چند روز بعد از نزديكي بارداري مشخص مي شود؟ چندروزبعدازلقاح حاملگی مشخص میشود؟ اگر می خواهید بدانید که بعد از چند روز بارداری مشخص می شود و چه زمانی باید تست بارداری بدهید، با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

علل بروز نشانه های بارداری

وقتی زوجینی برای بچه دار شدن و گسترش خانواده خود اقدام کرده اند، بی صبرانه منتظر بروز اولین نشانه ها و علائم بارداری خواهند بود. برای اطلاع از این که چندروز بعدازنزدیکی بارداری مشخص میشود، ابتدا باید مفاهیمی درمورد لقاح و علل بروز نشانه های بارداری برای شما شرح دهیم.

بعد از انجام نزدیکی مایع منی وارد واژن می شود، سپس یک درصد از اسپرم های وارد شده به واژن از سوراخ دهانه رحم عبور کرده و وارد حفره رحم خواهند شد. از آنجا اسپرم ها ضمن انجام واکنش های ظرفیت پذیری، به سمت لوله های رحمی شنا می کنند. این مهاجرت از دهانه رحم به سمت لوله های رحمی در برخی موارد تا 7 ساعت به طول می انجامد. بعد از رسیدن اسپرم ها به لوله های رحمی، مدتی را در محل تنگه لوله توقف کرده و منتظر آزاد سازی تخمک می مانند. چنانچه این زمان مصادف با فرآیند تخمک گذاری شما باشد، تخمک آزاد شده توسط شرابه های لوله های رحمی گرفته شده و به درون لوله وارد می شود. تخمک بعد از ورود به درون لوله فالوپ، مواد شمیایی جذب کننده از خود ترشح می کند که این مواد سبب می شود اسپرم ها مجددا به سمت تخمک شروع به حرکت کنند. معمولا در محل آمپول لوله های رحمی که عریض ترین بخش آن نیز هست، اسپرم و تخمک با یکدیگر ملاقات کرده و لقاح انجام می شود. بعد از انجام لقاح سلول تخم در حین تقسیم شدن به سمت حفره رحم حرکت کرده و طی فرآیندی به نام لانه گزینی در دیواره آن، در درون لایه اندومتر رحم مادر جای می گیرد.

بعد از اتمام لانه گزینی، در لابلای سلول های جفت جزایر خونی ظاهر می شوند. این جزایر با عروق خونی اندومتر رحم مادر ارتباط برقرار می کنند که به این وسیله ارتباط خونی مادر و جنین برقرار خواهد شد. سلول های سنسشیوتروفوبلاست جفت هورمونی به نام βhCG ترزشح می کنند. این هورمون از طریق ارتباط خونی برقرار شده در روز 9ام بعد از لقاح وارد خون مادر شده و سطح آن به حداقل مقدار قابل تشخیص برای تست های خونی آزمایشگاهی می رسد. در روز 14 ام بعد از لقاح این هورمون توسط کلیه های مادر از خون گرفته شده و به درون ادرار مادر ترشح می شود. به این ترتیب می توان وجود آن را با کمک بی بی چک تشخیص داد.

 

تشخیص بارداری پس از نزدیکی

بنابراین اگر می پرسید که چند روز بعد از نزديكي بارداري مشخص مي شود، باید به شما بگوییم که برای انجام آزمایش خون باید حداقل تا 10 روز بعد از تخمک گذاری و برای انجام ازمایش ادرار لازم است حداقل تا موعد قاعدگی صبر کنید. اگر می خواهید بدانید که چندروز بعدازنزدیکی علایم بارداری مشخص میشود، فاصله روز نزدیکی خود را تا روز تخمک گذاری به اعداد ذکر شده اضافه کنید. البته اگر بپرسید که چند روز بعد از نزديكي علائم بارداري مشخص مي شود، به شما می گوییم از همان روزهای ابتدایی ورود هورمون مذکور به خون مادر، ممکن است ارگان های مختلف بدن همانند سینه ها، دستگاه گوارش و ... به آن واکنش نشان داده و اولین علائم بارداری همچون تهوع، درد سینه ها، خستگی و ... خود را نشان دهند.

نکته بسیار مهم این است که انجام تست بارداری در این روزها هرگز توسط پزشکان به مادرها توصیه نمی شود زیرا ممکن است با انجام آن پاسخ منفی کاذب دریافت کنید. 

پاسخ منفی کاذب به این معنی است که شما در حقیقت باردار هستید اما نتیجه تست منفی گزارش می شود. به این علت که به هر دلیل از جمله دیرتر انجام شدن تخمک گذاری و یا دیرتر انجام شدن لقاح، هنوز سطح هورمون βhCG به مقدار قابل تشخیص برای تست های بارداری نرسیده است. بنابراین در جواب این پرسش که چند روز بعد از نزديكي بارداري مشخص مي شود بهتر است به شما بگوییم که برای گرفتن دقیق ترین نتیجه، یک هفته بعد از تاریخ مقرر قاعدگی تست بارداری بدهید.

حال که این متن را مطالعه کرده و دانستید که چند روز بعد از نزديكي بارداري مشخص مي شود، با محاسبه دقیق روزهای خود در یک سیکل ماهانه در زمان درستی آزمایش بارداری بدهید تا بی دلیل نا امید نشوید.

 

مطالعه بیشتر:

1- روش های تشخیص اولین علائم بارداری در طب سنتی

2- تشخیص بارداری یا حاملگی خارج از رحم

3- سریعترین تست بارداری در خانه برای تشخیص حاملگی