The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت تاخیر در عادت ماهانه زنان و روش های درمان آن

تمامی بانوان در طی دوران باروری خود حداقل یک بار تاخیر قاعدگی را تجریه کرده اند. تاخیر در عادت ماهانه زنان گرچه شیوع زیادی دارد اما بررسی علت های احتمالی و درصورت نیاز  انجام اقدامات درمانی بسیار ضروری است. درواقع پزشک متخصص با بررسی علل تاخیر در عادت ماهانه زنان به شما خواهد گفت که آیا نیاز به درمان دارویی و یا غیر دارویی دارید یا خیر؟ برای کسب اطلاعات کامل درمورد دلایل دیر شدن عادت ماهانه و نیز درمان دیر شدن عادت ماهانه تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

دلایل به تاخیر افتادن عادت ماهانه در زنان

تاخیر در شروع خون ریزی ماهانه معمولا برای بانوان بسیار استرس آور است. با گذشت چند روز از موعد مقرر قاعدگی و مشاهده نشدن خون ریزی حال چه علائم قاعدگی را داشته باشید و یا نداشته باشید، معمولا بلافاصله از خود می پرسید که چرا پریود نمیشم؟ علت دیر پریود شدن ماهانه چیست؟ چرا پریود نمیشم حامله نیستم؟ و ...

1- بارداری

گرچه یکی از مهمترین علت های تاخیر در عادت ماهانه زنان بارداری است اما به راحتی می توانید این مساله را با انجام یک تست خون بارداری و یا استفاده از بی بی چک روشن کنید. نکته بسیار مهم آن است که باید حداقل یک هفته از تاریخ مقرر قاعدگی شما گذشته باشد و سپس اقدام به انجام این تست کنید، استفاده از انواع تست های بارداری بلافاصله بعد از عقب افتادن قاعدگی می تواند جواب منفی کاذب به دنبال داشته باشد. یعنی شرایطی که علت اصلی تاخیر در عادت ماهانه زنان بارداری است اما به دلیل کم بودن مقدار هورمون βhCG کیت بی بی چک قادر به تشخیص آن نیست. 

2- استرس

از دیگر علت عقب افتادن پریود استرس است. استرس و اضطراب خصوصا اگر طولانی و مضمن باشد با افزایش مقدار هورمون کورتیزول در بدن بر روی تعادل هورمونی اثر گذاشته و با برهم زدن آن نظم سیکل های ماهانه شما را بر هم خواهد ریخت. برای حل این مشکل از روش های مدیریت استرس همچون مدیتیشن کمک بگیرید. 

3- تغییرات وزن

توده چربی بدن از طریق هورمون هایی که تولید می کند می تواند بر تعادل هورمونی تاثیر گذار باشد. به همین دلیل یکی دیگر از علت عقب افتادن پریود زنان تغییرات وزنی است. هم افزایش وزن و هم کاهش وزن هردو می تواند نظم قاعدگی شما را بر هم بزند اما به عنوان یک قاعده کلی کم کردن وزن و رسیدن به وزن مطلوب معمولا قاعدگی و تخمک گذاری شما را به سمت منظم شدن تغییر می دهد گرچه ممکن است چند دوره طول بکشد تا این تنظیم تاریخ کاملا تثبیت شود درحالی که افزیش وزن و بالارفتن BMI (شاخص توده بدنی) پریود شما را نامنظم تر خواهد کرد.

4- شیردهی

از مهمترین علل تاخیر در عادت ماهانه زنان در ماه های بعد از زایمان شیردهی است. هورمون پرولاکتین با اثر سرکوب کنندگی که بر روی تخمک گذاری دارد، معمولا سبب می شود که تا ماه ها قاعدگی به تاخیر بیفتد. اگر تا شش ماه به طور منظم فقط شیرخودتان را به نوزاد می دهید احتمالا با این مساله مواجه خواهید شد. البته این تاخیر به معنای عدم باروری نیست. تعداد بسیار زیادی از بانوان به همین روش صاحب فرزندان پشت هم و به اصطلاح شیر به شیر شده اند!

5- قرص های ضد بارداری

قرص های ضد بارداری با کمک وارد کردن هورمون های استروژن و پروژسترون به بدن (بسته به نوع قرصی که مصرف می کنید) مانع از تخمک گذاری شده ولی معمولا بر خون ریزی قاعدگی تاثیری ندارد. مادامی که به طور منظم و بدون فراموشی از این قرص ها استفاده می کنید معمولا قاعدگی شما منظم خواهد بود اما به محض قطع قرص، به علت برهم خوردن تعادل هورمون  تا چند ماه ممکن است نظم سیکل های ماهانه بر هم بخورد. اگر بعد از قطع قرص دو ماه پشت هم پریود نشدید به متخصص زنان مراجعه کنید.

6- تیروئید

غده تیروئید با کمک هورمون هایی که تولید و ترشح می کند به ترازوی هورمونی بدن معروف است. هرگونه مشکلات و بیماری های مربوط به تیروئید می تواند از طریق برهم زدن تعادل هورمون های استروژن و پروژسترون به عنوان علت اصلی تاخیر در عادت ماهانه زنان مطرح شود.

7- سندرم تخمدان پلی کیستیک PCOS

این عارضه به عنوان یکی از بیماری های غدد درون ریز دسته بندی می شود که درصورت عدم درمان می تواند سبب ناباروری شود. در بانوان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک، به علت اختلالات هورمونی تخمک ها رشد کرده ولی نمی توانند به تخمک بالغ تبدیل شده و آزاد گردند به این ترتیب در روند سیکل های ماهانه به علت عدم تخمک گذاری جسم زرد تولید نمی شود که خود سبب تاخیر در عادت ماهانه زنان خواهد شد.

در انتها خاطر نشان می کنیم که اگر قاعدگی شما به هر علتی عقب افتاده، درصورت اطمینان از عدم بارداری، هرچه سریع تر به متخصص زنان مراجعه کنید تا علت این تاخیر مشخص شده و درمان گردد.

 

مطالعه بیشتر:

1- 5 مورد از داروهای گیاهی برای پریودی سریع

2- آیا پریود شدن در زمان حاملگی امکانپذیر است؟

3- نشانه ها و علائم پریود شدن در بانوان چیست؟