The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

روش درمان بی نظمی قاعدگی با داروهای گیاهی

بی نظمی های دوران قاعدگی یکی از شایع ترین مشکلاتی است کا اغلب بانوان در سنین باوری با آن مواجه می شوند. بر اساس منابع علمی جابجا شدن روز شروع خونریزی به عنوان یک نشانه مهم در نظم سیکل های ماهانه، برای 5 روز بی نظمی محسوب نمی گردد اما اگر هر ماه دوره های شما بیشتر از 5 روز جلو افتاده و یا عقب می افتد مساله بی نظمی قاعدگی برایتان مطرح خواهد بود. یکی از راهکارهای پیش روی شما، درمان بی نظمی قاعدگی با داروهای گیاهی خواهد بود که برخی معتقدند نسبت به داروهای شمیایی عوارض بسیار کمتری را به دنبال دارد. 

علت نامنظم بودن عادت ماهانه

قاعدگی منظم نشان می دهد که فعالیت غدد درون ریز در تعامل با دستگاه تولید مثلی بانوان تا حد زیادی قابل قبول بوده و جای نگرانی وجود ندارد. درصورتی که هر ماه پریود شما بیش از 5 روز تاخیر دارد و یا جلو می افتد، لازم است به متخصص زنان مراجعه کنید تا علت آن مشخص شده و درمان گردد. یکی از روش های درمانی استفاده از داروی گیاهی برای منظم شدن قاعدگی است که امروزه علاوه بر تجویز در طب سنتی، مورد توجه برخی از متخصصان زنان نیز قرار گرفته است. درمان گیاهی قاعدگی نامنظم تاکنون از نظر علمی به مقدار کافی مورد تجزیه و تحلیل قرار نگرفته و نمی توان با اطمینان گفت که استفاده از دارو گیاهی برای قاعدگی نامنظم تا چه حد کارآمد بوده و چه عوارضی برای بیمار ممکن است در پی داشته باشد. بنابر تمامی این دلایل استفاده از داروی گیاهی برای منظم شدن پریود باید حتما تحت نظر پزشک انجام شود.

علت نامنظم بودن عادت ماهانه دردختران و نیز در زنان به عوامل بسیار زیادی باز می گردد که از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سندرم تخمدان پلی کیستیک
  • اختلالات مربوط به عملکرد غده تیروئید
  • فیبروم
  • استرس و اضطراب بیش از حد 
  • اضافه وزن
  • انجام تمرینات ورزشی سنگین و کاهش وزن بسیار بیش از حد
  • سبک زندگی ناسالم (مصرف الکل، دخانیات و ...)
  • و ...

 

درمان گیاهی برای منظم شدن قاعدگی

درمان نامنظم بودن عادت ماهانه دردختران و زنان به روش های گوناگون همانند استفاده از انواع داروهای گیاهی، شیمیایی، تغییر سبک زندگی و ... انجام می شود. اگر دچار این مشکل هستید پیش از درمان بی نظمی قاعدگی با داروهای گیاهی، بر روی سبک زندگی خود مروری داشته باشید. مصرف الکل و دخانیات را کنار بگذارید، از خوردن غذاهای ناسالم تا حد امکان دوری کنید، با استفاده از روش های مدیریت استرس، این عامل مخرب را از زندگی خود دور کنید، خواب کافی و با کیفیت داشته باشید و ... ممکن است با در پیش گرفتن تمامی این روش ها مشکل قاعدگی منظم به طور کلی برطرف شده و نیازی به داروهای گیاهی برای منظم شدن قاعدگی نداشته باشید.

باتمام این راهکارها اگر مشکل بی نظمی قاعدگی حل نشد، استفاده از درمان بی نظمی قاعدگی با داروهای گیاهی گزینه دیگری است که در کنار کارآمد بودن باید حتما زیر نظر پزشک متخصص انجام شود.

1- دانه های گشنیز

یکی از گزینه های درمان بی نظمی قاعدگی با داروهای گیاهی استفاده از دانه های گشنیز است. یک قاشق چایخوری تخم گشنیز را همراه با دو فنجان آب تا حدی بجوشانید که نیمی از آب بخار گردد. نوشیدن این محلول چند روز قبل از قاعدگی به درمان قاعدگی های نامنظم کمک بسیار زیادی می کند. توجه داشته باشید که بیش از دو هفته به هیچ وجه از این درمان استفاده نکنید و پیش از مصرف اطمینان حاصل کنید که باردار نیستید.

2- چای بابونه 

چای بابونه حاوی فلاونوئیدها و کورستین بوده که به عنوان یک راه درمان بی نظمی قاعدگی با داروهای گیاهی مورد توجه قرار گرفته است. این چای علاوه بر کاهش درد قاعدگی، به منظم کردن آن نیز کمک می کند.

3- چای برگ تمشک

برگ تمشک حاوی تانن و فریتارین است که دمنوش آن می تواند سبب تنظیم شدن قاعدگی بانوان شود.

برای درمان بی نظمی قاعدگی با داروهای گیاهی خوردن عرقیجات بادرنجبونه، بهار نارنج، بومادران، عرق ختمی و بابونه نیز موثر خواهد بود.

 

مطالعه بیشتر:

1- چگونه زودتر پریود شویم (باز کننده سریع قاعدگی)

2- چی بخوریم که پریود شویم (جلو انداختن پریود با تغذیه)

3- آیا استرس باعث عقب افتادن پریود می شود ؟

4- علت تاخیر در عادت ماهانه زنان و روش های درمان آن