The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

چی بخوریم که پریود شویم (جلو انداختن پریود با تغذیه)

به تاخیر افتادن قاعدگی، جلو افتادن و یا عقب افتادن آن مساله ای است که می تواند هر ماه ذهن شما را به خود درگیر کند. رسیدن به موعد مقرر پریودی و رخ ندادن خون ریزی ماهانه برای بسیاری از افراد ممکن است بسیار استرس زا باشد. عموم می دانند که عوامل مختلفی از جمله تغذیه نقش مهمی در تنظیم تاریخ عادت ماهیانه دارد، به همین دلیل بانوانی که قاعدگی آنها عقب افتاده است اغلب می پرسند که چی بخوریم که پریود شویم؟ چه غذاهایی بخوریم که پریود شویم؟ چه بخوریم که زود پریود شویم؟ چی بخوریم دیرتر پریود شویم؟ و ... تمامی این سوالات نشان دهنده اهمیت تغذیه به عنوان یکی ار عوامل موثر بر تاریخ شروع قاعدگی است.

چرا پریود میشویم؟

اگر می خواهید بدانید که چی بخوریم پریود شویم، ابتدا لازم است توضیحاتی را درمورد اساس رخ دادن قاعدگی در بانوان برای شما ارائه کنیم . رحم از سه لایه تشکیل شده که درونی ترین لایه اندومتر نامیده می شود. اندومتر خود از دو لایه بازال و فانکشنال (اسفنجی) تشکیل شده است که تحت تاثیر تغییرات هورمونی ناشی از سیکل های منظم ماهانه قرار می گیرد. در ابتدای دوره ماهانه، سلول های لایه اندومتر تحت تاثیر استروژن متشرحه از تخمدان ها تکثیر پیدا کرده و بافت ضخیم و پرخونی را ایجاد می کنند. بعد از تخمک گذاری، استروژن تخمدان به همراه پروژسترون تولید شده توسط جسم زرد به تکثیر هرچه بیشتر سلول ها منجر شده در نتیجه ضخامت لایه اندومتر را افزایش می دهد. در روزهای پیش از تخمک گذاری، لایه اسفنجی اندومتر در اثر ترشح خون به داخل بافت بسیار پرخون و آبدار می شود. اگر لقاح صورت نگیرد، با از بین رفتن جسم زرد، سطح هورمون پروژسترون یکباره افت کرده درنتیجه لایه اسفنجی اندومتر بدون حمایت هورمون پروژسترون ریزش خواهد کرد به این ترتیب قاعدگی رخ می دهد. 

بدیهی است هر عاملی که بتواند بر تعادل هورمونی بدن شما تاثیر بگذارد در اختلالات مربوط به قاعدگی موثر خواهد بود. از جمله این عوامل می توان به تغذیه، ورزش، استرس و ... اشاره کرد. بنابراین اگر بپرسید که آیا امکان جلو انداختن پریود با تغذیه و یا عقب انداختن پریود با تغذیه وجود دارد یا نه؟ در پاسخ می گوییم که بله، فقط کافی است بدانید که مصرف چه غذاها و گیاهانی می تواند بر پریود شما موثر باشد.

 

جلو انداختن پریود با تغذیه

اگر می پرسید چی بخورم پریود بشم چند ماده غذایی در دسترس را به شما معرفی خواهیم کرد. ازجمله:

1- جعفری

اگر می پرسید که برای زودتر پریود شدن چی بخوریم باید جعفری را به شما پیشنهاد کنیم. جعفری یک سبزی بسیار شگفت انگیز است که می تواند بر قاعدگی تاثیر بگذارد. برای استفاده از این روش مقداری جعفری تازه را خرد کرده و با آب داغ مخلوط کنید، سپس بگذارید تا چند دقیقه دم بکشد. خوردن چند روز پشت هم این دمنوش می تواند سبب آغاز قاعدگی گردد.

2- زنجبیل

درپاسخ به پرسش چی بخوریم که پریود شویم به شما می گوییم که کمی زنجبیل تازه تهیه کنید، آن را به قطعات ریز خرد کرده و دم کنید، سپس هر روز آن را میل کنید و منتظر آغاز خونریزی ماهانه باشید. 

3- دارچین

دارچین ادویه ای است که به سرعت می تواند بر چرخه قاعدگی شما تاثیر بگذارد، تفاوتی ندارد که چوب آن را دم کنید و یا پودر آن را در غذاها و دسر ها بریزید. به هرحال خوردن مقدار قابل توجهی از این ادویه احتمال شروع خون ریزی قاعدگی را افزایش می دهد.

4- زعفران

از دیرباز تاکنون زعفران به عنوان یک گیاه قاعده آور معروف بوده است. 5 گرم زعفران را در 500 سی سی آب دم کرده و روزی سه وعده بنوشید. 

5- انبه

 انبه از جمله میوه های قاعده آور محسوب می شود و خوردن مقدار زیادی از آن میتواند به شروع عادت ماهیانه کمک کند.

6- رازیانه

خوردن قطره و یا عرق رازیانه از جمله مواردی است که در بارداری به علت خاصیت قاعده آوری منع مصرف دارد. اگر می پرسید که چی بخوریم که پریود شویم یک پاسخ کارآمد خوردن عرق رازیانه است. 

7- زردچوبه

یک قاشق زردچوبه را در یک لیوان آب حل کرده و دو بار در روز آن را بنوشید. این روش می تواند در شروع قاعدگی موثر باشد.

به یاد داشته باشید که عواملی همچون استرس، ورزش بیش از اندازه، الگوی نامنظم خواب و بیداری، شوک های احساسی و ... می تواند بسیار بیشتر از تغذیه بر تعادل هورمونی درنتیجه بر سیکل های ماهانه شما تاثیر گذار باشند. اگر پریود شما عقب افتاده و نگران هستید، ابتدا سعی کنید تا با استفاده از روش های مدیریت استرس، آرامش خود را حفظ کنید، وضعیت خواب و برنامه های ورزشی و فعالیتی خود را بازبینی کنید، شاید با اصلاح این موارد و بدون نیاز به خوردن ماده غذایی خاصی الگوی قاعدگی منظم شود. بنابراین قبل از پرسیدن این سوال که چی بخوریم که پریود شویم کمی از استرس و اضطراب خود کم کنید.

سوالات متداول:

1- آیا قرص Well Woman سبب باز شدن پریود می شود؟

بله. این دارو که حاوی مس، آهن، منگنز، ید و ... است، سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. این داروی گیاهی گرچه عوارض خاصی ندارد اما مصرف آن تحت نظر متخصص توصیه می شود و طی یک تا سه ماه اثر خود را بر قاعدگی می گذارد.

 2- آیا دمنوش غلیظ زعفران سبب پریود شدن می شود؟

بله. زعفران یک گیاه قاعده آور است و درصورتی که چند بار دمنوش غلیظ آن را میل کنید امکان باز شدن پریدی بیشتر می شود. 

3- اگر پرید شوم مطمئن باشم که باردار نیستم؟

خیر! در برخی موارد، در هفته های ابتدایی حاملگی، خونریزی سبکی رخ می دهد که فرد آن را با خونریزی قاعدگی اشتباه می گیرد درصورتی که جنین همچنان در درون رحم به رشد خود ادامه می دهد.

4- چیکار کنم که خیلی زود پریود بشم؟

درحقیقت این مساله که راهکارهای مطرح شده در متن بالا همچون مصرف دمکرده زعفران و ... چه زمانی تاثیر خود را بر بدن شما اعمال خواهد کرد، به نوع پاسخ گویی بدنتان بستگی دارد و در افراد مختالف متفاوت است. به یاد داشته باشید که استرس خود سبب به تاخیر افتادن قاعدگی می شود بنابراین پیش از آنکه بپرسید چی بخوریم که پریود شویم؟ ابتدا کمی آرامشتان را حفظ کنید.

مطالعه بیشتر:

1- آیا استرس باعث عقب افتادن پریود می شود؟

2- 5 مورد از داروهای گیاهی برای پریودی سریع

3- علت تاخیر در عادت ماهانه زنان و روش های درمان آن