The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

مراقبت از ناخن در بارداری به چه صورت است

اگر بارداری هستید و اخیرا متوجه تغییرات ناخن در بارداری شده اید تعجب نکنید. افزایش رشد ناخن در بارداری، تغییر شکل ناخن در بارداری و ... همه و همه طبیعی بوده و ناشی از تغییرات هورمونی مربوط به این دوران است. نکته مهم آن است که برای جلوگیری از آسیب به ناخن هایتان و نیز زیبا جلوه دادن آنها، اطلاع از نکات مربوط به مراقبت از ناخن در بارداری اهمیت بسیار زیادی دارد.

درباره رشد ناخن ها در بارداری برای شما خبرهای خوب و بدی داریم. خوشبختانه معمولا رشد ناخن در بارداری افزایش می یابد ولی متاسفانه گاهی رشد سریع با شکنندگی، ایجاد خطوط و شیار روی ناخن ها یا جداشدن آنها از بستر با نام "انیکولیز" همراه است.

 علت تغییر ناخن ها در دوران بارداری

در حقیقت هورمون های بارداری عامل رشد سریع تر ناخن ها هستند، این درحالی است که رشد سریع ناخن ها برای برخی از مادران جنبه مثبت و در برخی دیگر از مادران منجر به نازک، ضعیف و شکننده شدن آنها می شود.

 مراقبت از ناخن در بارداری چیست؟

برای مراقبت از ناخن  در بارداری رژیم غذایی مناسب و متعادلی داشته باشید. باید ویتامین های بارداری شما حاوی «بیوتین» کافی نیز باشد. بیوتین نوعی ویتامین ب کمپلکس است که به استحکام، سختی، ضخامت ناخن ها و سلامت پوست و مو نیز کمک می کند. همچنین باید در رژیم غذایی روزانه مادر نیز به اندازه کافی بیوتین وجود داشته باشد. مواد غذایی از قبیل آجیل، تخم مرغ، سویا، قارچ، نخود، آووکادو، موز، شیر و غلات کامل منابع غنی از بیوتین هستند.

 محصولات ممنوعه در هنگام مراقبت از ناخن  در بارداری

از مصرف محصولاتی که ماده سازنده اصلی بر پایه حلّال های غیرآبی هستند، مانند برخی لاک ها، کاشت ناخن و لاک پاک کن ها پرهیز کنید. بطور کلی از تمامی محصولاتی که پس از لحظاتی خشک می شوند و همچنین بوی نامطبوعی دارند، دوری کنید.

به اطلاعات درج شده روی برچسب هر محصول  دقت کنید و تا جایی که امکان دارد از مواد حاوی استون یا فرمالدئید استفاده نکنید. همیشه مراقب بخار یا گاز ناشی از این مواد باشید. برای انجام خدمات ناخن به آرایشگاه های مجهز به تهویه مطبوع مراجعه کنید. اگر هوای بیرون خوب است خدمات مربوط به ناخن را در فضای باز انجام دهید. حتی اگر می خواهید خودتان لاک بزنید، در فضای باز بیرون اتاق و خانه این کار را انجام دهید.

 اقدامات پیشگیرانه:

- ناخن های خود را نجویید، اکنون بهترین فرصت برای ترک این عادت است.

- ناخن های خود را تمیز و خشک نگه دارید. تماس طولانی مدت ناخن ها با آب، آنها را نرم و شکننده می کند، به همین دلیل طول زمان حمام خود را کوتاه کنید.

- برای مدتی ناخن های خود را کوتاه نگاه دارید. در این صورت احتمال گیر کردن و شکستن آنها به حداقل می رسد، همچنین نگهداری از نوزاد با ناخن کوتاه آسان تر است.

- قبل از خواب روی ناخن و اطراف آنها کرم مرطوب کننده بمالید.

- هنگام انجام کارهای خانه، شستن ظرف ها و استفاده از مواد شوینده از دستکش استفاده کنید. اما بهتر است در این دوران این کارها را به عهده همسرتان بگذارید.

- به جای کندن پوست اطراف ناخن آن را به آرامی روی پوست بخوابانید. در این صورت ناخن ها قوی تر شده و احتمال عفونت کاهش می یابد. می توانید برای درمان کنده شدن پوست اطراف ناخن از کرم ترمیم کننده کوتیکول ناخن استفاده کنید.

- ناخن های پا را از ته نگیرید. اگر در این ناحیه احساس درد و ناراحتی می کنید به پزشک پوست مراجعه کنید.

- جهت کاهش احتمال عفونت، برای انجام خدمات ناخن از وسایل شخصی خود استفاده کنید. قبل از استفاده مجدد، آنها را دوباره با الکل ضد عفونی کنید.

- برای افزایش استحکام ناخن می توانید از کپسول های تقویتی ژلاتینی بدون ضرر در بارداری استفاده کنید.

- هنگام سوهان کشی ناخن، سوهان را به جلو و عقب نکشید، این کار را فقط در یک جهت انجام دهید و حتماً نوک آنها را گرد کنید، نوک تیز و زاویه دار در این دوران مناسب نیستند.

- اگر از ناخن مصنوعی، کاور یا کاشت ناخن در بارداری استفاده می کنید، مراقب قارچ بدبویی باشید که باعث تغییر رنگ ناخن در بارداری می شود، زیرا نشان دهنده عفونت باکتریایی است. در جهت مراقبت از ناخن در بارداری بهتر است در دوران بارداری از زیبایی ناخن های طبیعی خود لذت ببرید و کاشت آن را به زمان دیگری موکول کنید.

 

http://www.whattoexpect.com/pregnancy/whose-body/nail-changes.aspx