The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خون دماغ در بارداری و چرا این اتفاق می‌افتد؟

زمانی که باردار هستید، سیستم  گردش خون تان به قدری منبسط می‌شود تا بتواند با جنین در حال رشد تطبیق پیدا کند. بدن شما خون بیشتری تولید می‌کند و گردش خون افزایش می‌یابد. این تغییر در گردش خون می‌تواند به خونریزی از بینی منجر شود. اگر شما هم مشکل خون دماغ در بارداری را دارید، مقاله حاضر به شما می‌گوید که چرا این اتفاق می‌افتد، چه زمانی لازم است که با پزشک تان دیدار کنید و چگونه می‌توانید از این عارضه پیشگیری کنید.

 آیا خون دماغ شدن در بارداری امری شایع است؟

بله ! خونریزی از یک و یا هردو سوراخ بینی در بارداری شایع است. معمولا این عارضه در سه ماهه دوم بارداری شروع و ممکن است تا پایان بارداری شما ادامه یابد. از سه ماهه دوم بارداری ممکن است شما احساس کنید که سوراخ های بینی شما نسبت به قبل کیپ و مسدود شده‌اند.

 علت خونریزی بینی در بارداری چیست؟

دلایل عمده خون دماغ در دوران بارداری عوامل زیر هستند:

۱- انبساط رگ ها: از آنجائیکه مقدار خون در بدن مادر افزایش می‌یابد، رگهای خونی منبسط و نازک می‌شوند. فشار وارد شده به رگها باعث پارگی آنها و خونریزی می‌شود.

۲- آلرژی: خونریزی از بینی بیشتر زمانی اتفاق می‌افتد که شما آلرژی دارید و اسپری بینی آنتی هیستامین استفاده می‌کنید. آنتی هیستامین‌ها که برای رفع خارش بینی استفاده می‌شوند، می‌توانند غشای داخلی بینی را تحریک کرده، باعث پارگی رگهای خونی و در نتیجه موجب خون دماغ شوند.

۳- سرماخوردگی یا عفونت : اگر شما سرماخوردگی و یا یک عفونت در بینی یا سینوس‌ها داشته باشید، مخاط بینی خشک شده و رگ ها به آسانی پاره می‌شوند. تحریک ایجاد شده در اثر سرماخوردگی یا عفونت می‌تواند سبب شود که بینی خونریزی کند.

4- شرایط خشک آب و هوایی : مخاط داخلی بینی در هوای خشک و سرد خیلی زود خشک می‌شود. اتاق کولردار، کابین هواپیما و دیگر جاهای خشک، ریسک خون دماغ شدن را افزایش می‌دهند.

 برای متوقف شدن خون دماغ در بارداری چه کنیم؟

برای قطع خونریزی بینی بارداری راهکارهای زیر را امتحان کنید:

۱-بنشینید و به جلو خم شوید. سرتان باید بالاتر از قلبتان قرار گیرد.

۲-با انگشت شست و اشاره خود، قسمت نرم پایین بینی که بالای سوراخ بینی است را محکم بگیرید.

۳-با دهان نفس بکشید و بینی را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه فشار دهید بدون اینکه فشار را کم کنید. این کار کمک می‌کند که خون بجای اینکه وارد گلو شود از بینی‌تان خارج شود.

۴-حالا بنشینید و یا سرپا بایستید تا فشار خون بر حفره‌های بینی کم و از خونریزی بیشتر جلوگیری شود.

۵-یک کیسه نایلون حاوی یخ یا هر چیز یخ کرده دیگر را روی قسمت پل بینی بمالید.

سرتان را به عقب خم نکنید و دراز نکشید، چون می‌تواند باعث قورت دادن خون و در نتیجه تهوع شود.

اگر بعد از ۱۵ دقیقه گذاشتن یخ جلوی بینی هنوز خونریزی قطع نشده باشد، می‌توانید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دیگر این کار را ادامه دهید.

برای جلوگیری از عود خون دماغ در بارداری در ۲۴ ساعت آینده:

  • بدون بالش به پشت دراز نکشید
  • از دستکاری بینی و فین کردن خودداری کنید
  • بار سنگین بلند نکنید
  • از تمرینات شدید پرهیز کنید
  • نوشیدنی گرم و الکل می‌تواند سبب انبساط رگهای بینی و خونریزی شوند.

خون دماغ در بارداری و جنسیت

برخی افسانه ها می گویند که اگر مادر مکرر در بارداری دچار خون دماغ شود جنین پسر است، اما باید به شما بگوییم که بر اساس یافته های علمی خون دماغ در بارداری هیچ ارتباطی با جنسیت جنین ندارد و آمار مربوط به مادران مبتلایی که جنین پسر دارند با مادرانی که جنین دختر در راه دارند هیچ تفاوتی ندارد.

منبع:momjunction