The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

سینوزیت در بارداری چیست وچه عواملی باعث بروز سینوزیت می‌شود؟

در دوران بارداری ایمنی بدن مادر به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. همین امر زمینه ساز ابتلا به بسیاری از بیماری ها خصوصا در فصل سرما خواهد بود. از جمله بیماری های شایع در دوران بارداری در فصول سرد سال می توان به سینوزیت در بارداری اشاره کرد. برای کسب اطلاعات کامل درمورد سینوزیت بارداری تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

فصل سرما از راه رسیده و شاید یکی از آزاردهنده ترین بخش های آن سینوزیت و سردردهای ناشی از آن باشد. در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که با این عارضه در دوران بارداری چه کنید.

علائم سینوزیت در بارداری

بارداری علایم خاص خودش را دارد. بعضی روزها از نظر جسمی و روانی خوب هستید و گاهی اوقات احساس ناخوشی می‌کنید. برخی خانم‌ها صبح‌ها مخصوصا در سه ماهه سوم خسته و مریض احوالند و کمر درد دارند. مبتلا شدن به سینوزیت در کنار تمام علایم طبیعی و ناخوشایند بارداری می‌تواند مشکلات را دوچندان کند. در این مطلب سعی شده به روش‌های پیشگیری و درمان سینوزیت در بارداری پرداخته شود.

علایم سینوزیت در بارداری

عفونت سینوزیت در بارداری ممکن است در هر زمان و سه ماهه ای از این دوران بروز کند. عفونت سینوسی در واقع عفونت و التهاب لایه‌های پوشاننده سینوس‌هاست. سینوس‌ها کیسه‌های پر از هوا هستند که در اطراف صورت و بینی قرار دارند. عفونت سینوسی علایم و نشانه‌های مختلفی دارد که از آن جمله می‌توان به مرطوب شدن مخاط‌ها، گرفتگی بینی، درد و فشار در ناحیه صورت، گلو درد، سردرد، تب و سرفه اشاره کرد. برخی علایم می‌تواند نگران کننده باشد اما می‌توان به سادگی از این نوع عفونت در دوران بارداری پیشگیری یا آن را درمان کرد.

چه عواملی باعث بروز سینوزیت در بارداری می‌شود؟

علایم عفونت سینوسی گاه شبیه به علایم آلرژی یا سرماخوردگی است و دوره آن در عفونت‌های حاد سینوسی تا 4 هفته و انواع مزمن بیش از 12 هفته طول می‌کشد. دلیل بروز سینوزیت در دوران بارداری عفونت‌های ویروسی، باکتریایی یا قارچی است. گاهی هم سینوزیت عارضه جانبی سرماخوردگی است. درضمن اگر آلرژی داشته باشید بیشتر در معرض این نوع عفونت ها قرار دارید. در هر حالت ماده‌ مخاطی می‌تواند سبب انسداد حفره‌های سینوسی شده و زمینه‌ساز تورم و التهاب و در نهایت عفونت باشد. عفونت سینوسی علایم ناخوشایندی دارد و گرچه می‌تواند در دوران بارداری اوضاع و احوال خانم باردار را بدتر کند اما روش‌هایی برای تسکین علایم هست.

 

بیشتر بدانید:

1- آلرژی فصلی در دوران بارداری

2- مسکن های مجاز برای سر درد در سه ماهه اول بارداری کدامند؟

3- نکات مراقبتی برای بارداری در فصل پاییز