The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

رقصیدن در بارداری آیا به جنین آسیب می زند؟

دوران بارداری به معنای بی تحرک ماندن، نشستن  و لم دادن روی کاناپه و خوردن نیست. باید در این دوران فعالیت بدنی مناسبی داشته باشید تا نه تنها به عوارض دوران بارداری دچار نشوید، بلکه روند رشد و نمو جنین نیز با صحت و سلامت بیشتری طی شود. یکی از راه های داشتن تحرک مناسب در این دوران رقصیدن در بارداری است. در ادامه مطلب هر آنچه نیاز است درمورد رقصیدن در بارداری بدانید را برای شما شرح داده ایم.

فواید و نکات ایمنی رقصیدن در بارداری

رقص از روش‌های جالب و لذت بخش حفظ تناسب اندام برای مادر و جنین است. ورزش‌‌هایی که سبب افزایش کارکرد قلب شوند به زنان باردار توصیه شده است و لازم است حداقل برای نیم ساعت در روز به آن پرداخته شود. برخی خانم‌‌‌ها به ورزش‌های هوازی ساده مثل پیاده روی یا حتی یوگا علاقه‌ای ندارند و ترجیح می‌‌دهند فعالیتی نظیر رقصیدن را به آن اضافه کنند تا در عین حفظ تناسب اندام کمی از استرس‌‌‌‌‌های روزانه‌شان کم شود. در این مقاله شما را با فواید رقص در دوران بارداری و تمامی نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید جلب می‌کنیم:

• آیا رقصیدن در بارداری ایمن است؟

آیا رقصیدن در دوران بارداری به جنین آسیب می‌زند؟ به طور خلاصه خیر. رقصیدن روزانه و کوتاه مدت بدون حرکات پرشی و شدید کاملا ایمن است.

• چه نوع رقص‌‌هایی را در دوران بارداری می‌توان انجام داد؟

تا جای ممکن بهتر است به دنبال کلاس‌‌‌‌‌های رقص مخصوص خانم‌‌‌‌‌های باردار باشید یا از سی دی‌‌‌‌‌های آموزشی استفاده کرده و در خانه تمرین کنید. در اینجا رقص‌‌‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که برای تمرین در بارداری مناسب است.

I. برای سه ماهه نخست سامبا یا جاز مناسب است که البته با بالا رفتن سن خطرناک می‌شود.

II. رقص شکم که به تقویت عضلات تنه و شکم کمک کرده و سبب افزایش استقامت عضلات شکم و پشت می‌شود.

III. رقص با توپ نیز به کاهش ضربان قلب در حالت استراحت کمک می‌کند.

IV. از انجام رقص‌‌‌هایی که با حرکات زیاد و شدید همراه است مثل باله و هیپ هاپ که سبب افزایش دمای بدن و فشار آمدن به عضلات و مفاصل می‌شود خودداری کنید.

• فواید رقصیدن در دوران بارداری:

 • افزایش انعطاف پذیری بدن مادر با بزرگ شدن شکم و سنگین تر شدن وزن مادر
 • کاهش علایم افسردگی و احسلاس خستگی ناشی از بارداری
 • کاهش استرس و اضطراب با افزایش تولید اندورفین‌ها
 • کاهش احتمال بروز اختلالات و مشکلات حین زایمان و کاهش احتمال بروز سزارین اجباری
 • افزایش و قوام بافت عضلات و تقویت عضلات پا و کمر
 • افزایش توانایی قلب و ریه با افزایش میزان گردش خون
 • بهترین جایگزین برای ورزش‌های باشگاهی و تمرینات خانگی
 • ورزشی متفاوت که در هر زمان و مکانی می‌توان آن را انجام داد و انتخاب شدت و نوع آن اختیاری است.
 • کاهش نفخ و تسهیل خروج گاز‌های شکمی
 • کاهش روند افزایش وزن غیراستاندارد در دوران بارداری و اختلالات ناشی از آن
 • کاهش احتمال ابتلا به عوارض بارداری از جمله دیابت بارداری و پره اکلامپسی

• نکات قابل توجه:

قبل از شروع برنامه ورزشی و رقصیدن در دوران بارداری بهتر است به برخی نکات توجه داشته باشید:

1- به صدای بدنتان توجه کنید:

بدن انسان در اکثر موارد توانایی تحمل استرس و فشار را دارد اما در دوران بارداری محدودیت‌‌‌هایی وجود خواهد داشت. در صورتی که ورزش در دوران بارداری سبب تنگی نفس، درد شکمی، رنگ پریدگی و خونریزی واژینال شد باید آن را به سرعت قطع کنید.

2- به تغذیه خود توجه داشته باشید:

در صورتی که فعالیت بدنی دارید باید به تغذیه خود توجه کافی داشته باشید. از رژیمی متعادل و متناسب با کالری کافی بهره برید و به اندازه کافی آب میوه و آب در طول روز و بویژه قبل و بعد از ورزش مصرف کنید.

3- مربی مجرب انتخاب کنید:

می‌توانید در خانه با سی دی تمرین کنید اما در عین حال می‌توانید به کلاس رقص هم بروید. در این صورت سعی کنید مربی‌ای انتخاب کنید که سابقه کار با زنان بادار را داشته باشد. در مورد فیزیولوژی بدن در دوران بارداری مطلع باشد. 

4- بدن‌تان را گرم کنید:

قبل از ورزش عضلات و ماهیچه‌‌‌ها و مفاصل خود را گرم کنید تا بدن توانایی آغاز حرکت و افزایش ضربان قلب را داشته باشد. در غیر این صورت احتمال کوفتگی عضلات و آسیب به مفاصل وجود دارد.

5- به خود فشار نیاورید:

در هنگام رقصیدن در بارداری به سن بارداری و کار‌‌هایی که ممنوع است توجه داشته باشید. مثلا تا قبل از سه ماهه دوم بارداری می‌توانید به کمر دراز بکشید اما بعد از آن نباید این کار را انجام دهید. رقصیدن نباید سبب خستگی یا نفس تنگی در مادر باردار شود و اگر چنین علایمی را در خود حس کردید فورا ورزش را متوقف کنید.

 

بیشتر بدانید:

1- آیا رقصیدن باعث سقط جنین می شود،چه نوع رقصی مناسب این دوران است؟

2- ورزش و فعالیت های بدنی در دوران بارداری به چه شکل باید انجام شود؟

3- ورزش های مناسب دوران بارداری

4- روش حفظ تناسب اندام در دوران بارداری

منبع: parenting.firstcry