The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

عفونت واژن در بارداری و راه های جلوگیری از عفونت واژن چیست؟

بیشتر بانوان در پیش از باردار شدنشان حداقل چند بار ابتلا به عفونت واژن را تجربه کرده اند. اما لازم است بدانید که در دوران حاملگی تغییرات هورمونی سبب می شود که مادران بیشتر به عفونت واژن در بارداری مبتلا شوند. در این متن به شما خواهیم گفت که نشانه های ابتلا به عفونت واژن در بارداری چیست؟ ترشحات عفونی واژن چه شکلی هستند؟ و چگونه می توان از ابتلا به عفونت واژن در بارداری پیشگیری کرد؟

عفونت واژن در بارداری چگونه است؟

تغییر رنگ و بوی ترشحات واژن یکی از علائم شایع عفونت واژن در بارداری به شمار می آید. برخی از انواع عفونت های شایع واژن عبارتند از:

1. عفونت های مخمری

• عفونت های مخمری به دلیل وجود قارچ های موجود در واژن رخ می دهند. گاهی اوقات وجود بیش از حد این قارچ ها باعث عدم تعادل در ارگانیسم های واژن می شود.

• گاهی اوقات به دلیل تغییر در میزان ترشح هورمون ها در دوران بارداری شما بیشتر در معرض خطر ابتلاء به عفونت های مخمری قرار می گیرید.

• در دوران بارداری میزان قند موجود در مایع واژن بیشتر می شود که همین مسئله شرایط را برای رشد مخمرها مناسب می کند در نتیجه احتمال ابتلاء به عفونت های مخمری در دوران بارداری افزایش می یابد.

2. واژینوز باکتریایی در دوران بارداری

• در حالی که ابتلاء به واژینوز باکتریایی علائم خاصی ندارد اما می تواند اثرات منفی روی سلامت بارداری و جنین داشته باشد.

• در صورت ابتلاء به واژینوز باکتریایی در دوران بارداری ممکن است زایمان زودرس داشته باشید علاوه بر این نوزاد نارس بوده و بسیار کوچک تر از معمول و حالت طبیعی متولد می شود.

• اگر تجربه زایمان زودرس دارید یا نوزاد قبلی شما با وزن کم به دنیا آمده است برای اطمینان بیشتر و تشخیص به موقع از پزشک معالج خود بخواهید براساس برنامه و جدول آزمایش های لازم را انجام دهد.

3. بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند (STD)

در صورت وجود علائم عفونت واژن گرفتن آزمایش عفونت مخمری اولین اقدامی است که پزشک انجام می دهد. در صورت منفی بودن جواب آزمایش پزشک آزمایش های STD را توصیه می کند به ویژه اگر فعالیت جنسی متعدد نیز داشته باشید.

• علاوه بر این در صورت ابتلاء به بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند احتمال زایمان زودرس افزایش می یابد و پس از زایمان به طور مکرر دچار عفونت های رحمی خواهید شد. همچنین ممکن است برخی از این بیماری ها در دوران بارداری یا هنگام زایمان به جنین منتقل شوند. اثرات منفی این بیماری ها بسیار خطرناک بوده و آسیب فراوان به شما و جنین می رساند. در برخی موارد احتمال تولد نوزاد با وزن کم، کوری، کری نوزاد یا تولد نوزاد مرده و در موارد شدیدتر آسیب دائمی به مغز نوزاد وجود دارد.

برخی از عفونت ها که از طریق غیرجنسی منتقل شده و باعث افزایش ترشحات رحم می شوند عبارتند از:

• کاندیدا؛ نوعی مخمر و از شایع ترین علل بروز عفونت های قارچی در رحم مادران باردار در سراسر دنیا به شمار می آید. این مخمر باعث بروز خارش و سوزش در واژن و اطراف آن می شود که این امر منجر به عفونت واژن می شود.

• واژینوز باکتریایی؛ نوعی بیماری است و زمانی رخ می هد که مقدار باکتری موجود در قسمت واژن بیش از حد باشد. ممکن است بدن شما در طول دوران بارداری به واژینوز باکتریایی مبتلا شود اما علائم مشخص و واضحی از خود نشان ندهد. اما بهتر است بدانید در صورت احساس بوی تند و ناخوشایند ترشحات، احتمال وجود عفونت واژینوز باکتریایی زیاد است.

برخی از عفونت ها که از طریق جنسی منتقل شده و باعث عفونت واژن در بارداری می شوند عبارتند از:

• نیسریا گنوره نوعی باکتری است که باعث بروز عفونت هایی می شود که از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند و به نام سوزاک شناخته شده است.

کلامیدیا نوعی عفونت معمول و شایع است که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود و امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا به آن مبتلا هستند.

• تریکوموناس واژینالیس نوعی بیماری است که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود این بیماری حتی مردان زیادی را مبتلا کرده اما تاثیر اصلی آن بیشتر روی خانم ها است.

راه های جلوگیری از بروز عفونت واژن در بارداری

در این بخش به چند راهکار برای کاهش احتمال ابتلاء به عفونت واژن و کم شدن ترشحات واژن در دوران بارداری می پردازیم:

• از برقرای ارتباط جنسی با چند شریک جنسی و فعالیت جنسی بیش از حد به ویژه در دوران بارداری خودداری کنید. در واقع باید فقط با یک نفر رابطه جنسی داشته و قبل از برقراری رابطه با انجام آزمایش های لازم از عدم ابتلاء خود و شریک جنسی تان به هر گونه عفونت و بیماری جنسی مطمئن شوید.

• از به کار بردن هرگونه ماده بهداشتی برای شستن واژن خودداری کنید زیرا این اندام خودبخود تمیز می شود. بنابراین اگر در دوران بارداری به طور مداوم از مواد شوینده جهت تمیز کردن واژن استفاده کنید ممکن است تاثیر معکوس داشته و باکتری های مفید واژن و اطراف آن را نیز از بین ببرید. در این صورت احتمال ابتلاء به انواع عفونت های واژن افزایش می یابد.

• پس از شستشو، واژن و اطراف آن را به خوبی و به طور کامل خشک کنید زیرا احتمال رشد باکتری در محل مرطوب و گرم بیشتر است. بنابراین اگر واژن و اطراف آن پس از شستشو به طور کامل خشک نشوند احتمال رشد باکتری ها و ابتلاء به عفونت واژن افزایش می یابد.

• از پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری کنید همچنین جنس لباس زیر باید نخی باشد زیرا لباس های نخی به جذب کامل عرق بدن شما و گردش هوا بسیار کمک می کند. بنابراین با پوشیدن لباس نخی، عرق یا رطوبتی در واژن و اطراف آن باقی نمانده و محیط کاملا خشک باقی می ماند در نتیجه احتمال ابتلاء به عفونت واژن به میزان چشمگیری کاهش می یابد.

• توجه داشته باشید که پس از هربار توالت جهت شستشو باید از جلو به عقب باشد و از شستن خود در جهت عکس خودداری کنید. زیرا ممکن است میکروب هایی که در مقعد شما وجود دارند به واژن شما منتقل شده و باعث ابتلاء به انواع عفونت های واژن شوند.

• از به کار بردن انواع عطر و دئودورانت در قسمت واژن خودداری کنید.

• استفاده از وان در دوران بارداری احتمال تحریک و حساس شدن واژن را افزایش می دهد و این مسئله احتمال ابتلاء به عفونت را افزایش می دهد.در دوران باردرای یادداشت کردن کوچکترین و جزئی ترین تغییرات در سلامت بدن و شرایط پیرامون به صورت روزانه و مطلع کردن پزشک از این تغییرات اهمیت زیادی دارد. عفونت واژن می تواند شما را با خطرات و مشکلات جدی روبرو کند اما تشخیص به موقع و زودهنگام عفونت واژن در بارداری روند درمان را بسیار آسان می کند.

بنابراین برای اطمینان بیشتر در صورت احساس هر وضعیت غیرمعمول یا تغییر شرایط، با پزشک خود تماس بگیرید.

 

بیشتر بدانید:

1- آیا عفونت قارچی واژن در بارداری قابل پیشگیری و درمان است؟

2- عفونت قارچی واژن در بارداری چه علائم و عوارضی دارد؟

3- درمان عفونت قارچی واژن با روش های خانگی و دارویی

4- آیا عفونت شدید در واژن و دهانه رحم باعث ناباروری می شود؟

منبع: momjunction