The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بهترین بازی برای نوزاد در 9 تا 18 ماهگی چیست؟

بیشتر والدین از اهمیت بازی کردن برای پرورش جسم و روح فرزندشان آگاهی دارند و به همین سبب می پرسند که بهترین بازی برای نوزاد چیست؟ بهترین اسباب بازی برای نوزاد کدام است؟ و ... در ادامه این متن قصد داریم بازی مناسب برای سن 9 تا 18 ماهگی را به شما معرفی کنیم، بنابراین اگر فرزندی در این سن دارید، با دقت این متن را مطالعه کنید.

بهترین بازی برای نوزاد، از 9 تا 12 ماهگی

• بازی های مورد علاقه نوزاد: بازی کردن در کنار پدر و مادر

• مهارت های ارتباطی نوزاد: نوزاد در این سن می داند که قادر به انجام کارهای فراوانی است از بازی با اسباب بازی های مختلف گرفته تا برداشتن غذا از داخل بشقاب و یا بردن آن به سمت دهان. او به تنهایی قادر به نشستن و حتی چهار دست و پا رفتن است و حتی ممکن است در این سن بتواند بر روی پاهای خود بایستد. بنا به گفته دکتر گروس اگر چه نوزاد در این سن هنوز از نظر جسمی آمادگی لازم را به دست نیاورده و قادر به انجام بسیاری از کارها نیست. ولی با این حال توانایی هایی که در این سن کسب کرده نقاط عطفی در زندگی است که به نوزاد احساس موفقیت می بخشد. نوزاد در این سن با نشستن، چهار دست و پا رفتن و حتی ایستادن توجه والدین را به خود جلب کرده و از این کار لذت می برد.

• بهترین بازی برای نوزاد، بازی های متناسب با این سن:

او را به خاطر کسب استقلال بسیار تشویق کنید. به عنوان مثال هنگامی که در حال بازی با یک اسباب بازی موزیکال است به او بگویید:" نگاه کن! تو با فشار دادن این دکمه باعث ایجاد این صدا شدی!" موقعی که متوجه لذت او در هنگام استفاده از یک قاشق بزرگ شدید (حتی اگر قادر به استفاده درست از قاشق نبوده و نتواند غذای کافی به دهانش ببرد) او را تشویق کرده و به او بگویید:"تو خودت به تنهایی غذایت را می خوری، چه دختر بزرگی شده ای!"

با نوزاد خود تماس بدنی برقرار کنید: او را محکم در آغوش خود گرفته و یک ترانه شاد کودکانه و یا یک شعر خنده دار فی البداهه برایش خوانده و همزمان به دور خود بچرخید. او همچنین دوست دارد او را در میان زانوهای خود نشانده و یا با در آغوش گرفتن او برقصید و شادی کنید.

ایده جدید: بنا به توصیه دکتر مایرز با استفاده از تعداد زیادی کوسن می توانید یک مانع در مسیر نوزاد درست کنید. برای انجام این کار کوسن ها را بر روی زمین قرار داده و به نوزاد خود یاد دهید که چگونه از آنها بالا رفته و با عبور کردن از یکی به مانع دیگری برسد.

بهترین بازی برای نوزاد، 12 تا 18 ماهگی

• بازی های مورد علاقه نوزاد: اکتشاف، حرف زدن و بازی با خود، تقلید از بزرگترها

• مهارت های ارتباطی نوزاد: زندگی در این سن برای نوزاد بسیار لذت بخش تر است. زیرا او اکنون قادر به راه رفتن و حتی دویدن است. او در این سن در میان همه چیز از جعبه اسباب بازی ها و داخل کابینت های آشپزخانه گرفته تا برگ ها و حشرات داخل حیاط آزادانه به اکتشاف می پردازد. او دوست دارد بارها و بارها فعالیت های مورد علاقه خود را تکرار کند. او همچنین از تقلید آنچه می بیند لذت می برد. به عنوان مثال ممکن است گوشی موبایل را نزدیک گوش خود گرفته و به تقلید از بزرگترها شروع به صحبت کند و یا با استفاده از یک شیشه تظاهر به شیر دادن به عروسک خود کند.

• بهترین بازی برای نوزاد، بازی های متناسب با این سن:

نوزاد شما در این سن بسیار پر جنب و جوش است بنابراین دقت کنید که محیط بازی و اکتشاف او ایمن باشد. او عاشق فعالیت های پرتحرک مانند دویدن به دنبال چیزی، ترکاندن حباب هایی که ایجاد می کنید و یا استفاده از آلات موسیقی اسباب بازی است. حتی فعالیت های ساده روزمره می توانند برای او سرگرم کننده باشند. به عنوان مثال هنگامی که در حال پوشاندن تی شرت به او هستید دست هایش را بالا برده، سرش را در یقه لباس پنهان می کند و می پرسد: "بیلی کجاست؟"

با توجه به علاقه نوزاد به حرف زدن و بازی کردن با خود سعی کنید وسایلی نظیر ظروف پلاستیکی را برای بازی پیک نیک او در اتاق نشیمن فراهم کنید. نقش ها را معکوس کنید تا در بازی جدید او پدر و مادر شود و شما نقش کودک را ایفا کنید. به عنوان مثال وانمود کنید که او شما را به رختخواب می برد.

با دادن یک دستکش و یک اسپری پر از آب اجازه دهید که در کارهای خانه به شما کمک کند. همچنین می توانید یک جوراب قدیمی به او داده و از او بخواهید که در کار گردگیری خانه به شما کمک کند. دکتر گراس در این باره می گوید" این کار فرصتی را به نوزاد می دهد که از کمک به مادر و شاد کردن او احساس لذت کند."

همواره با یاد داشته باشید که یک بازی ساده همراه با لبخند و شادی، بهترین بازی برای نوزاد است، نیازی به وسایل گرانقیمت ندارید فقط کافی است که برای دلبندتان وقت بگذارید.

 

بیشتر بدانید:

1- اسباب بازی مناسب نوزاد 6 ماهه تا 9 ماهه

2- بازی با نوزاد هشت ماهه ،روش هایی برای بازی با نوزاد هشت ماهه

3- 11 سرگرمی برای کودکان 6 تا 12 ماه

4- راهنمای خرید اسباب بازی نوزاد

?پرسش و پاسخ های بهترین بازی برای نوزاد، از 9 تا 12 ماهگی

آیا بازی کردن با نوزاد تاثیری در هوش او دارد؟

بله. بازی کردن یکی از بهترین راه های پرورش هوش خلاقیت نوزاد است.

چطور با نوزاد نه ماهه بازی کنیم؟

او را محکم در آغوش خود گرفته و یک ترانه شاد کودکانه و یا یک شعر خنده دار فی البداهه برایش خوانده و همزمان به دور خود بچرخید. او همچنین دوست دارد او را در میان زانوهای خود نشانده و یا با در آغوش گرفتن او برقصید و شادی کنید.

چطور با کودک یک سال و نیمه بازی کنیم؟

با توجه به علاقه نوزاد به حرف زدن و بازی کردن با خود سعی کنید وسایلی نظیر ظروف پلاستیکی را برای بازی پیک نیک او در اتاق نشیمن فراهم کنید. نقش ها را معکوس کنید تا در بازی جدید او پدر و مادر شود و شما نقش کودک را ایفا کنید. به عنوان مثال وانمود کنید که او شما را به رختخواب می برد.

چطور با نوزاد یک ساله بازی کنیم؟

با دادن یک دستکش و یک اسپری پر از آب اجازه دهید که در کارهای خانه به شما کمک کند. همچنین می توانید یک جوراب قدیمی به او داده و از او بخواهید که در کار گردگیری خانه به شما کمک کند.

منبع: parents