The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

رنگ موی نوزاد کی مشخص می شود؟ پیش بینی رنگ موی نوزاد

پیش بینی مواردی همچون رنگ چشمان نوزاد، رنگ موی نوزاد و ... یکی از سرگرمی های بیشتر مادران است. بسیاری از مادران به دنبال راهکارهایی برای چشم آبی شدن و مو بور شدن دلبندشان می گردند. در این میان احتمالا دیده اید که تعداد زیادی از نوزادان با موهای روشن متولد شده و به مرور با گذشت زمان رنگ موی نوزاد تغییر کرده و تیره تر می شود. در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که رنگ موی نوزاد چه زمانی مشخص می شود و چه عواملی در آن دخیل هستند.

آیا رنگ مو نوزاد من تغییر می کند؟

بله! اگرچه مقدار و نوع رنگدانه قبلاً در DNA فرزند شما ثبت و قفل شده است، اما همچنان در حال تغییر و توسعه است. این اتفاق ممکن است تا شش یا هفت سالگی ادامه یابد.

رنگ موی نوزاد کی مشخص می شود؟ رنگ موی نوزاد کی ثابت میشه

اگر پرسید که آیا رنگ موی نوزاد تغییر میکند؟ باید بگوییم بله. رنگ موی نوزادان می تواند طی چند سال به طرز چشمگیری تغییر کند. دلیل آن این است که چگالی و توزیع رنگدانه، هنوز در حال تغییر و تکمیل شدن است.یک مطالعه جالب دیگر نشان داد که افرادی که تبار اروپایی دارند، مستعد تغییر رنگ مو هستند.

چرا رنگ موی نوزادان تغییر می کند؟

دانشمندان دقیقاً مطمئن نیستند که علت تغییر رنگ موی نوزاد دقیقا چه چیزی است، اما آن ها معتقدند که این امر با تغییرات هورمونی ارتباط دارد و ملانین را در فولیکول های مو فعال می کند. این مثال در مورد کودکان موهای بلوند صادق می باشد. بیشتر این افراد، هنگام رسیدن به سن نوجوانی یا با ورود به سن بلوغ ، تناژ تیره تری از رنگ مو خواهند داشت.

آیا می توان رنگ موی نوزاد را پیش بینی کرد؟

خب، ما می توانیم سعی کنیم آن را پیش بینی کنیم، اما غالبا نوزادان متولد شده تمایل دارند ما را غافلگیر کنند! اگرچه تریلیون ها ترکیب احتمالی برای بروز وجود دارد، اما احتمال اینکه فرزند شما ویژگی هایی کاملاً متفاوت داشته باشد، اندک است.

به این قضیه اینگونه نگاه کنید. اگر هم شما و هم شریک زندگی تان موهای قهوه ای داشته باشید، به احتمال زیاد کوچولوی شما هم همینطور خواهد بود. اما اگر یکی از شما موهای کمی تیره تر یا یوملانین بیشتری داشته باشد، ممکن است فرزند شما هم به تناسب آن، موهای تیره تری داشته باشد.

در مورد رنگ های بور و قرمز هم این موضوع صادق است. مدت ها محققان تصور می کردند که رنگ قرمز مغلوب است و رنگ بور غالب است. با این حال، اکنون می دانیم که این امکان وجود دارد که رنگ قرمز نیز در موها بروز کند. رنگ های قرمز به سادگی زیر یک سایه قهوه ای روشن پنهان می شوند.البته، ما همچنین باید تاریخچه خانواده ها را در مورد رنگ مو در نظر بگیریم. اگر مادر یا پدر یا حتی مادربزرگ و پدربزرگ شما موهای قرمز داشته اند، فرزند شما به طور بالقوه می تواند دارای موی قرمز شود. این اتفاق ممکن است مدتی طول بکشد، زیرا رنگدانه منتظر فرصت مناسبی است که فعال شود.

رنگ موهای منحصر به فرد

اگر تا به حال عبارت "بی نظیر ترین رنگ موهای کودکان" را در وب جستجو کرده باشید، ممکن است با رنگ های بسیار زیبا و شگفت آوری رو به رو شده باشید. در برخی شرایط ممکن است طبق گفته ی پزشکان، بعضی از عملکرد های مربوط به تعیین رنگ مو متوقف شده و باعث تغییر و منحصر به فرد شدن رنگ مو شود.

1. جو گندمی یا Poliosis

رنگ جو گندمی یا " سفید شدن جلوی مو" شرایطی است که در آن یک نقطه خاص از مو کاملاً سفید است. با نگاهی دقیق تر به این پدیده، پزشکان به این نتیجه رسیدند که فولیکول های مو در آن نقطه فاقد ملانین هستند. با این حال، بقیه موها دارای رنگ طبیعی قهوه ای یا سیاه می باشند. این امر ظاهری بسیار متمایز را ایجاد می کند. معمولاً این پدیده زمانی رخ می دهد که به طور همزمان چندین سندروم ژنتیکی اتفاق بیافتند. سندروم هایی مانند: توبر اسکلروزیس، سندروم ژنتیکی piebaldism و سندروم واردنبرگ.

با این حال، کارشناسان همچنین به این نتیجه رسیده اند که این امر می تواند به دلیل مجمومه ای از شرایط محیطی و اکتسابی رخ دهد. این عوامل می تواند شامل بیماری های التهابی، مصرف داروها یا بیماری های نئوپلاسم ملانوسیتیک خوش خیم و بدخیم (تومورهای پوستی) باشد. جو گندمی شدن همچنین می تواند سایر قسمت های بدن را نیز تحت تأثیر قرار دهد. بعضی از نوزادان آن را در ابرو یا مژگان خود دارند. اگرچه ممکن است این اتفاق جدی به نظر برسد، اما بیشتر افراد مبتلا به آن کاملاً سالم هستند.

2. آلبینیسم (زالی)

آلبینیسم یک بیماری ژنتیکی است که منجر به تولید نشدن ملانین در مو، پوست و چشم می شود. افرادی که مبتلا به زالی هستند، اغلب با داشتن پوستی بسیار لطیف و زیبا و موهای سفید مشخص می شوند. با این حال، طی این بیماری تغییرات مختلفی می تواند به وجود بیاید. زالی در تمام مناطق جهان بسیار شایع است، طوری که از هر 3000 تولد در دنیا، یک نفر مبتلا به این بیماری است. در ایالات متحده آمریکا ، این بیماری از هر 18000 تا 20000 نفر، یک نفر را درگیر می کند. آلبینیسم بیماری نیست که فرزند شما بتواند بعد از تولد به آن مبتلا شود، زیرا به دلیل جهش در ژن ها رخ می دهد. احتمال اینکه فرزند شما مبتلا به این شرایط شود بسیار کم است.

به طور کلی، برای تولد یک نوزاد مبتلا به آلبینیسم، مادر و پدر او باید حامل ژن جهش یافته باشند. با این حال، مطالعات بیشتر بر این موضوع نشان داد که یک جهش در مادر حامل این ژن وجود دارد که این نوع جهش ژنتیکی معمولاً فقط پسران آن مادر را تحت تأثیر قرار می دهد.

آلبینیسم برای زندگی تهدید کننده نیست، اما می تواند باعث ضعف بینایی شود. خوشبختانه در بیشتر موارد، این امر قابل اصلاح و درمان است.نوزادان و کودکان مبتلا به آلبینیسم باید همیشه در برابر آفتاب محافظت شوند. از آنجا که پوست آن ها فاقد رنگدانه است، آن ها بسیار حساس هستند و ممکن است به راحتی آفتاب سوخته شوند. استفاده از کرم ضد آفتاب و پوشیدن لباس های مات، و کلاه و پیراهن های گشاد، برای افراد مبتلا ضروری است.اگر از آن دسته والدینی هستید که نگران ابتلای فرزند خود به آلبینیسم می باشید، بهتر است به یک مشاور ژنتیک مراجعه داشته باشید. هر چند هیچ روش مطلقی برای حدس بروز این بیماری وجود ندارد. زیرا نمونه های DNA حتی برای آلبینیسم نیز متفاوت هستند. اما ممکن است با انجام مشاوره، دریابید که آیا شانس (هرچند کم) برای بروز این مشکل در نسل شما وجود دارد یا خیر.

رنگ موی نوزاد، رنگ مویی که آرزوی آن را دارید

تعجب بر انگیز نیست اگر هر مادری در حین بارداری، مدام به این فکر کند که رنگ موی نوزادش چه رنگی خواهد بود. نمی توان جلوی آرزو کردن های یک مادر برای بور شدن یا قرمز شدن موی فرزندش را گرفت. اما بهتر است بدانید که برای تعیین رنگ موی نوزادتان، ژن های زیادی دخیل هستند و به طور قطع نمی توان گفت که حاصل آن چه خواهد شد!

مطالعه بیشتر:

1- فرزندم چه شکلی خواهد شد؟

2- چرا موی سر نوزاد می ریزد؟آیا این ریزش مو طبیعی است یا نه؟

3- رنگ کردن مو بعد از زایمان در دوران شیردهی امکان پذیر است؟

4- موهای بچم چه رنگی میشه؟چه چیزهایی رنگ مو را تعیین می کنند؟

?پرسش و پاسخ های رنگ موی نوزاد

تا چه سنی ممکن است رنگ موی نوزاد تغییر کند؟

اگرچه مقدار و نوع رنگدانه قبلاً در DNA فرزند شما ثبت و قفل شده است، اما همچنان در حال تغییر و توسعه است. این اتفاق ممکن است تا شش یا هفت سالگی ادامه یابد.

آیا رنگ موی نوزادان بور عوض می شود؟

بله. اما نه الزاما! رنگ موی نوزادان می تواند طی چند سال به طرز چشمگیری تغییر کند. دلیل آن این است که چگالی و توزیع رنگدانه، هنوز در حال تغییر و تکمیل شدن است.یک مطالعه جالب دیگر نشان داد که افرادی که تبار اروپایی دارند، مستعد تغییر رنگ مو هستند.

چرا رنگ موی نوزادان تغییر می کند؟

دانشمندان دقیقاً مطمئن نیستند که علت تغییر رنگ موی نوزاد دقیقا چه چیزی است، اما آن ها معتقدند که این امر با تغییرات هورمونی ارتباط دارد و ملانین را در فولیکول های مو فعال می کند. این مثال در مورد کودکان موهای بلوند صادق می باشد. بیشتر این افراد، هنگام رسیدن به سن نوجوانی یا با ورود به سن بلوغ ، تناژ تیره تری از رنگ مو خواهند داشت.

آیا می توان رنگ موی نهایی نوزاد را پیش بینی کرد؟

به این قضیه اینگونه نگاه کنید. اگر هم شما و هم شریک زندگی تان موهای قهوه ای داشته باشید، به احتمال زیاد کوچولوی شما هم همینطور خواهد بود. اما اگر یکی از شما موهای کمی تیره تر یا یوملانین بیشتری داشته باشد، ممکن است فرزند شما هم به تناسب آن، موهای تیره تری داشته باشد.

منبع: momlovesbest