The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ریختن موی نوزاد، برای پرپشت شدن موی نوزاد چکار کنیم؟

آیا شما نیز این روزها در این سوی و آن سوی، تارهای ظریف موی نوزادتان را پیدا می کنید؟ حتی اگر فرزند شما با موهای پرپشت متولد شده باشد، اوضاع به همین منوال باقی نمی ماند. ریختن موی نوزادان طبیعی است و در یک مقطع برای همه اتفاق می افتد. اما این به آن معنی نیست که فرزند شما برای همیشه طاس می شود. احتمالا می خواهید بدانید چه عواملی باعث ریختن موی نوزادان و کودکان خواهد شد و برای پرپشت شدن موهای دلبندتان چه کاری از دست شما برمی آید؟ برای یافتن پاسخ پرسشهای خود در این مقاله با ما همراه باشید.

علت ریختن موی نوزادی چیست؟

چند ماه اول تولد نوزاد خیلی هیجان انگیز است و هر روزه شاهد تغییرات زیادی در نوزادان هستیم، این تغییرات در موی نوزاد نیز اتفاق می افتد. ریزش موی کودک کاملاً طبیعی است و اغلب در شش ماه اول اتفاق می افتد. برخی از نوزادان فقط چند رشته را از دست می دهند و برخی دیگر کاملا طاس می شوند. اما نگران نباشید به زودی تمام موها دوباره در می آیند.

رشد موها به طور کلی دو مرحله دارد، مرحله رشد و مرحله استراحت یا آرام گیری که اصطلاحاً تلوژن افلوویوم نامیده می شود و با ریزش ناگهانی مو همراه است. در فاز استراحت، فولیکول باقی می ماند. اما وقتی موهای جدید شروع به رشد می کنند، موهای قدیمی را بیرون رانده و موجب ریزش می شوند. مرحله رشد حدود سه سال و استراحت عموماً سه ماه به طول انجامد. بین یک تا شش ماه نیز طبیعی است. هر یک از تارهای مو طول عمر مخصوص به خود را دارد، بنابراین معمولا تعداد معدودی موی سر در هر مقطع ریزش می کند. گاهی تغییرات بدنی موجب ریختن موی نوزاد می شوند درنتیجه رشد شمار زیادی از موها با هم متوقف شوند. مهمترین علل ریختن موی نوزاد شامل:

1- تغییرات بدنی

بسیاری از بانوان در دوران بارداری، گیسوان زیبا و دلفریب دارند اما بعد از زایمان، با نهایت تعجب دیگر خبری از آن نیست. همین اتفاق برای فرزند شما نیز رخ می دهد. در دوران بارداری سطح هورمون بالاتر است. جنین نیز به خصوص در ماه های آخر موی زیادی دارد. اما درست پس از تولد، سطح هورمون کاهش می یابد و این منجر به بروز تغییراتی از جمله توقف ناگهانی رشد مو می شود. با آغاز مرحله جدید، موهای قدیمی ریزش می کنند. معمولا یک ماه بعد از تولد، ریختن موی نوزاد آغاز می شود و متاسفانه راهی برای اجتناب از ریختن موهای نوزادی وجود ندارد.

کودک وقتی کمی بزرگ تر می شود، در حالت خستگی و ناراحتی، موهای خود را می کشد. همین کشیدن یا پیچاندن موها باعث ریزش خواهد شد. یکی دیگر از دلایل ریزش مو، عفونت های قارچی است. چند نقطه، حلقه یا حتی ناحیه قرمز و پوسته پوسته شده روی پوست سر می تواند نشانه عفونت های قارچی باشد. عفونت قارچی ضرری برای کودک ندارد اما به شدت مسری است.

2- ریزش سکه ای مو یا آلوپسی آره آتا

بعضی اوقات، سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو حمله می کند و باعث ایجاد لکه ها یا پچ های صاف بدون مو می شود که به آن ریزش سکه ای مو یا آلوپسی آره آتا می گویند. تولید فولیکول کند شده و موها فوق العاده کند رشد می کنند. این بیماری در کودکان بزرگتر شایع است اما می تواند بر نوزادان نیز تأثیر بگذارد. اگر متوجه پچ های کچلی در فرزند خود شدید، احتمال بروز طاسی سکه ای وجود دارد و بهتر است به پزشک مراجعه کنید. این بیماری در بیشتر موارد خود به خود برطرف می شود. در غیر این صورت، پزشک برای کمک به رشد مو، پماد یا درمان دیگری تجویز می کند.

3- درماتیت سبوره ای نوزادی یا کلاه گهواره

پولک یا پوسته های زرد رنگی که روی پوست سر نوزاد مشاهده می کنید، کلاه گهواره نام دارد. این عارضه معمولاً در اثر افزایش چربی در منطقه آسیب دیده، مشاهده می شود. پولک های تشکیل شده روی سر معمولاً به شکل پوسته پوسته درآمده و می افتند. بعضی اوقات موهای ریز روی این پوسته ها چسبیده است.

کلاه گهواره اکثر اوقات، ظرف مدت شش ماه تا یک سال خود به خود برطرف می شود. موارد شدیدتر نیاز به درمان دارد. می توانید از شامپوهای مخصوص یا وازلین قبل از حمام استفاده کنید. شامپوها موجب نرمی پوسته ها و رطوبت پوست سر می شوند. کندن پولکهای تشکیل شده روی پوسته سر حتی اگر در حال افتادن باشند، صحیح نیست، شما فقط می توانید آنها را بردارید. کندن پوست را تحریک کرده و آن را قرمز می کند و باعث عفونت می شود.

4- علائم غیرعادی

هرگونه تغییر در بدن یا رفتار کودک باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. به احتمال زیاد این تغییرات خیلی مهم نیستند اما در مواردی می توانند نشانه یک مشکل جدی باشند. در صورت مشاهده هرگونه تغییر چشمگیر حتماً نظر پزشک را جویا شوید. چنانچه ریختن موی نوزاد شدید، ناگهانی یا همراه با نشانه های زیر باشد باید مورد بررسی قرار بگیرد تا احتمال بروز شرایط جدی تر منتفی گردد. این نشانه ها عبارتند از:

• پولک های قرمز و پوسته پوسته شده در نقاطی که ریزش مو منجر به طاسی شده است.

• کودک احساس ضعف و بی حالی می کند.

• تورم در ناحیه صورت علاوه بر رنگ پریدگی و سردی پوست.

درمان ریزش موی نوزاد چیست؟

ریختن موی نوزاد اغلب طبیعی است و پس از مدت زمان لازم که معمولا بین چند هفته یا چند ماه است رفع می شود و نیازی به درمان خاصی ندارد. چنانچه علت ریختن موی نوزاد عفونت قارچی یا عامل بیماری زا باشد، پزشک متخصص کودکان و نوزادان به فراخور شرایط پماد ضد قارچ یا شامپو طبی مناسب کودکان تجویز خواهد کرد.

اگزما بثورات پوستی قرمز، خارش دار و گاهی دردناک بر روی بدن کودک از جمله پوست سر است که می تواند باعث ریزش مو شود و در نوزادانی که پوست خشک دارند، بیشتر به چشم می خورد. پزشک متخصص کودکان و نوزادان معمولاً برای کمک به کاهش التهاب کرم تجویز می کند. یک روش درمانی توصیه شده برای اگزما استفاده از کرم نرم کننده یا پماد بعد از حمام است تا پوست بدن و پوست سر مرطوب نگه داشته شود.

جلوگیری از لکه های طاس

ممکن است روی سر کودک لکه های بدون مو ظاهر شود. نگران نباشید، گاهی اوقات مالش سر روی اجسام دیگر می تواند این پچ ها را ایجاد کند. اگر کودک عادت دارد همیشه به یک طرف بخواند، احتمال بروز این لکه ها روی همان طرف سر بیشتر است. لکه های طاسی اغلب پشت و طرفین سر دیده می شوند. اگر چنین لکه هایی را روی سر کودک دیدید، موقعیت خوابیدن او را عوض کنید.

1- تغییر موقعیت کودک

آیا فرزند شما به مدت طولانی در یک جهت می خوابد؟ چه در گهواره و چه در کالسکه، جهت خوابیدن او را عوض کنید. اگر کوچولوی دلبند شما دوست دارد فقط به سمت چپ بخوابد، احتمال کچلی سکه ای در همان جهت بیشتر است.

از اینکه سر کودک را در خلاف جهت گهواره قرار دهید، نترسید. نوزادان دوست دارند بیرون را ببینند، از این رو معمولاً سر خود را به جهت نور بر می گردانند. اگر نور معمولاً در سمت چپ نوزاد می تابد، باید او را به جهت دیگری بخوابانید، تا به آرامی سر را به طرف راست بچرخاند. کودک باید این کار را بطور طبیعی انجام دهد.

در اتومبیل نیز کودکان دوست دارند از پنجره به بیرون نگاه کنند، به همین دلیل معمولا به یک جهت می خوابند. صندلی کودک را در جهت دیگر قرار دهید تا ناگزیر شود، جهت خواب را عوض کند.

در طول روز، هنگامی که در خانه هستید، پتو را در اتاق نشیمن یا باغ بگذارید. چند اسباب بازی روی پتو قرار دهید و بگذارید کودک تا حد امکان به اطراف حرکت کند. به یاد داشته باشید حرکت های نوزاد باید تحت نظارت انجام شود.

2- کودک را به شکم بخوابانید

خوابانیدن نوزاد به شکم علاوه بر اینکه کودک را قوی تر می کند، یکی از بهترین راه های جلوگیری از لکه های طاسی است. می توانید نوزاد را از لحظه تولد، روی شکم بخوابانید. در گذشته، مادران نوزادان را روی شکم می خواباندند. اگرچه این مدل امروزه برای خوابیدن نوزاد پیشنهاد نمی شود، اما برای ساعات بیداری مفید است.

تقویت عضلات گردن به کودک می کند زودتر به معیارهای رشدی خود دست یابد زیرا حرکاتی مانند بلند کردن بدن با تکیه بر بازوها، غلت زدن، چهار دست و پا رفتن و ایستادن بستگی به توانایی او در بلند کردن سر دارد. اما فراموش نکنید کودک در وضعیت خوابیده روی شکم، هرگز نباید به تنهایی و بدون نظارت رها شود. در حالت، گرسنگی، خستگی و بعد از غذا نیز کودک را به روی شکم قرار ندهید.

برای پرپشت شدن موی نوزاد چکار کنیم؟

مراقبت از موی نوزادان نیز درست به اندازه بزرگسالان اهمیت دارد. اگر دختر کوچولوی شما با موهای پرپشت متولد شده است، حتما دوست دارید فورا موهایش را با گیره و پاپیون ببندید. بستن موهای دختربچه اگرچه زیباست اما به او صدمه می زند. هر وسیله ای که موها را بطور مداوم بکشد، مانند پیشانی بند محکم نباید استفاده شود. موهای نوزاد تازه و بسیار حساس است. موهای نوزاد تا چند هفته نیازی به شامپو کردن ندارد، دفعات شامپو کردن نیز نباید زیاد باشد. برای شستشوی موهای نوزاد همیشه از شامپوهای ملایم مخصوص کودک استفاده کنید. هرگز موها را مالش ندهید، فقط به آرامی شامپو را بزنید و از جلو به عقب آب کشی کنید. مالش دادن مو به فولیکول ها آسیب یا فشار وارد کرده و منجر به ریزش بیشتر مو می شود.

اگر مو بسیار خشک است اما علائم دیگری ندارد، هفته ای یکبار از نرم کننده ملایم استفاده و خوب موها را آب کشی و به آرامی خشک کنید. مدل دادن موهای کودک لازم نیست، در صورت لزوم با یک برس نرم به آرامی مو را شانه کنید.

تقویت رشد موهای سالم

راستش را بخواهید، موهای کودک به توجه زیادی نیاز ندارد. روغن نارگیل کاملا طبیعی است و موهای کودک را از ریشه تا نوک مرطوب می کند. می توانید فقط هفته ای یک بار و نه بیشتر از روغن نارگیل استفاده کنید.

اگر موهای فرزند شما فر است می توانید بعد از حمام از نرم کننده های ملایم بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید، شانه کردن موهای پرپشت بعد از حمام برای مادر سخت و برای کودک دردناک است. این نوع نرم کننده ها را می توان از بازار تهیه کرد اما اگر دوست دارید می توانید خودتان نیز درست کنید:

- روغن نارگیل 30 گرم

- ژل آلوئه ورا 60 گرم

- روغن آووکادو یک قاشق چایخوری

- یک سوم فنجان آب

تمام مواد را در یک بطری دارای افشانه، تکان دهید روی موهای مرطوب استفاده کنید. حتما قبل از مصرف به خوبی آن را تکان دهید. اسیدهای آمینه و پروتئین فراوان موجود در آووکادو باعث سلامت پوست سر و رشد فولیکول ها می شود.

ریختن موی نوزاد و تغییر ظاهر

ظاهر فرزند شما به ویژگی های ژنتیک او بستگی دارد، شاید از موهای تیره او تعجب کنید در حالیکه شما و همسرتان هر دو بور هستید. تغییرات موی کودک چه از حیث رنگ و چه از نظر بافت در ماه های اول بعد از تولد شگفت انگیز است مثلا موهای تاج خروسی او ناگهان به فر زیبا تبدیل می شوند. هورمونهای بارداری که بین مادر و جنین در جریان هستند، در کنار عوامل دیگر در شکل گیری حالت و رنگ مو نقش دارند. بعد از تولد و با زندگی خارج از رحم موها دستخوش تغییر خواهند شد. اگر متوجه ریختن موی نوزاد دلبندتان شدید، نترسید، این یک عارضه طبیعی و مقدار آن بسیار کم و غیر قابل توجه است. برخی از نوزادان در مدت کوتاهی مقدار قابل توجهی مو از دست می دهند، اما این نیز زنگ خطر به شمار نمی آید. می توانید در مورد تغییرات فرزند خود با پزشک مشورت کنید. می توانید مقداری از موهای ریخته نوزاد را به یادگار نگه دارید، قبل از آنکه به خودتان بیایید، مشکل رفع می شود و موهای پرپشت کودک در می آید. 

 مطالعه بیشتر:

1- موی نوزاد شما

2- تراشیدن موی سر در نوزادان

3- از بین بردن موهای زائد بدن نوزاد چگونه است؟

4- چرا موی سر نوزاد می ریزد؟آیا این ریزش مو طبیعی است یا نه؟

?پرسش و پاسخ های ریختن موی نوزاد

درمان ریزش موی نوزاد چیست؟

ریختن موی نوزاد اغلب طبیعی است و پس از مدت زمان لازم که معمولا بین چند هفته یا چند ماه است رفع می شود و نیازی به درمان خاصی ندارد. چنانچه علت ریختن موی نوزاد عفونت قارچی یا عامل بیماری زا باشد، پزشک متخصص کودکان و نوزادان به فراخور شرایط پماد ضد قارچ یا شامپو طبی مناسب کودکان تجویز خواهد کرد.

موهای سر نوزادم سکه ای میرزد، آیا طبیعی است؟

ممکن است روی سر کودک لکه های بدون مو ظاهر شود. نگران نباشید، گاهی اوقات مالش سر روی اجسام دیگر می تواند این پچ ها را ایجاد کند. اگر کودک عادت دارد همیشه به یک طرف بخواند، احتمال بروز این لکه ها روی همان طرف سر بیشتر است. لکه های طاسی اغلب پشت و طرفین سر دیده می شوند. اگر چنین لکه هایی را روی سر کودک دیدید، موقعیت خوابیدن او را عوض کنید.

آیا ریختن موهای نوزاد بعد از تولد طبیعی است؟

چند ماه اول تولد نوزاد خیلی هیجان انگیز است و هر روزه شاهد تغییرات زیادی در نوزادان هستیم، این تغییرات در موی نوزاد نیز اتفاق می افتد. ریزش موی کودک کاملاً طبیعی است و اغلب در شش ماه اول اتفاق می افتد. برخی از نوزادان فقط چند رشته را از دست می دهند و برخی دیگر کاملا طاس می شوند. اما نگران نباشید به زودی تمام موها دوباره در می آیند.

علت ریختن موهای نوزاد بعد از تولد چیست؟

پس از تولد، سطح هورمون کاهش می یابد و این منجر به بروز تغییراتی از جمله توقف ناگهانی رشد مو می شود. با آغاز مرحله جدید، موهای قدیمی ریزش می کنند. معمولا یک ماه بعد از تولد، ریختن مو نوزاد آغاز می شود و متاسفانه راهی برای اجتناب از ریختن موهای نوزادی وجود ندارد. کودک وقتی کمی بزرگ تر می شود، در حالت خستگی و ناراحتی، موهای خود را می کشد. همین کشیدن یا پیچاندن موها باعث ریزش خواهد شد. یکی دیگر از دلایل ریزش مو، عفونت های قارچی است. چند نقطه، حلقه یا حتی ناحیه قرمز و پوسته پوسته شده روی پوست سر می تواند نشانه عفونت های قارچی باشد. عفونت قارچی ضرری برای کودک ندارد اما به شدت مسری است.

منبع: momlovesbest