The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

لکه های قرمز روی پوست چیست؟ درمان لکه های قرمز روی پوست

به چشمهای کوچک و زیبای فرزند دلبندتان خیره می شوید و تمامی اعضای صورتش را از نظر می گذرانید. در این بین، لکه های صورتی یا قرمز رنگ درست جایی بین بینی و پیشانی یا پشت گردن خودنمایی می کند. این لکه های قرمز روی پوست نام خیلی با مزه ای دارند، به آنها بوسه فرشته یا لکه های سالمون می گویند و معمولا به مرور زمان از بین می روند.

لکه های قرمز روی پوست نشانه چیست؟

لکه های قرمز روی پوست که به آن لکه های سالمون یا بوسه فرشته نیز می گویند بثورات پوستی غیربرجسته به رنگ صورتی روشن تا قرمز است که به طور طبیعی در حدود 30 درصد از نوزادان بروز می کند. لکه های قرمز روی پوست معمولاً از گردن به بالا ظاهر می شود، بیشترین قسمت هایی که می توان این بثورات را مشاهده کرد، عبارتند از:

• پیشانی

• پلک ها

• بینی

• لب بالا

• پشت گردن

تشخص لکه های قرمز روی پوست

برای تشخیص قطعی لکه های قرمز روی پوست کودکان، آزمایش خاصی وجود ندارد. پزشک با معاینه می تواند تشخیص دهد. بدون شک لکه های قرمز روی پوست همراه با خارش و سوزش می تواند نشانه ای از یک عارضه پوستی بوده که نیاز به درمان دارند.

چه عواملی باعث لکه های قرمز روی پوست می شوند؟

بر طبق منابع معتبر (آكادمی پزشكان خانواده آمریكا)، این علائم مادرزادی بی ضرر كه در پزشكی به آن نووس سیمپلکس می گویند، معمولاً در اثر گشادی یا کشیده شدن مویرگها یا رگهای خونی زیر پوست ایجاد می شوند. در برخی موارد در اثر گریه یا تغییر دمای بدن کودک ، لکه های قرمز برجسته می شوند.

آیا لکه های قرمز روی پوست از بین می رود؟

به سختی می توان تعیین کرد که آیا لکه های قرمز روی پوست از بین می رود یا باقی می ماند. زمان مهمترین عامل تعیین کننده برای پاسخ به این سوال است. معمولاً لکه های قرمز روی پوست تا یک سالگی یا نهایتاً 18 ماهگی محو می شود.

منابع معتبر اذعان می دارند (بیمارستان کودکان لوری شیکاگو ) که لکه های قرمز روی پوست در 95 درصد موارد به طور کامل از بین می رود. لکه های اطراف گردن مدت طولانی تری باقی می مانند و حتی ممکن است دائمی باشند. اما از آنجا که مو روی آن را می پوشاند، بیشتر مردم وجود آنها را از یاد می برند.

آیا لکه های قرمز روی پوست نگران کننده است؟

مهمترین سوال در مورد این لکه ها این است که نمی دانیم آیا نگران کننده هستند یا خیر. در پاسخ باید گفت خیر، لکه های قرمز روی پوست معمولاً هیچ درد یا خطری ندارد. با این اوصاف، هنگام ویزیت کودک با پزشک متخصص صحبت کنید تا لکه ها معاینه و علت احتمالی آن مشخص شود. اگر لکه ها پس 18 ماه از بین نرفت، مشکلات دیگر غیر از آنها باید مورد بررسی قرار بگیرد.

آیا برای لکه های قرمز روی پوست درمان های طبیعی وجود دارد؟

برخی از درمان های طبیعی که می توانند لکه های قرمز روی پوست را از بین ببرند، عبارتند از:

• روغن زیتون: روغن زیتون یک مرطوب کننده طبیعی است و اغلب در ترمیم سلولهای آسیب دیده پوست استفاده می شود. همچنین به صورت بالقوه می تواند سطوح ناهموار را صاف و لکه های مادرزادی را کم رنگ کند. برای امتحان کردن آن، یک پنبه آغشته به روغن زیتون را روی لکه ها بمالید و به مدت 5 دقیقه با حرکت دورانی مالش دهید و سپس با آب گرم بشویید. این کار را چهار بار در روز و به مدت چند هفته تکرار کنید.

• آب لیمو: آب لیمو به عنوان یک ماده سفید کننده طبیعی عمل می کند و می تواند لکه ها و پوست تیره را روشن کند. درمان بثورات پوستی مادرزادی با آب لیمو مانند روغن زیتون است. یک پنبه را به آبلیمو آغشته کرده و آن را به مدت چند دقیقه به صورت دورانی روی لکه ها بمالید. قبل از شستشو با آب گرم بگذارید کاملاً خشک شود. به مدت چند هفته سه بار در روز همین کار را انجام دهید.

• ویتامین آ: ویتامین آ در اغلب نسخه های درمانی ضد پیری و آکنه به چشم می خورد. این ویتامین موجب تحریک تقسیم سلول و تولید کلاژن می شود. می توانید پماد ویتامین آ را روزی دو تا سه بار در روز روی لکه ها استعمال کنید.

• ویتامین ای: این ویتامین با داشتن خواص آنتی اکسیدان که می تواند ظاهر پوست آسیب دیده را بهبود بخشد، لکه های قرمز روی پوست را کاهش می دهد. روغن کپسول ویتامین ای را دو تا سه روز روی لکه بمالید.

• کمپرس سرد: کمپرس سرد برای کمک به حفظ رطوبت در پوست مفید است و می تواند رنگدانه لکه های مادرزادی را کم رنگ تر کند. یک کیسه یخ را در پارچه یا حوله تمیز بپیچید تا پوست کودک در برابر صدمات ناشی از سرمای شدید محافظت شود. کمپرس سرد باید حدود 15 تا 20 دقیقه باشد و قرار دادن آن روی پوست کودک بیش از 20 دقیقه مجاز نیست. این کار را هر چند وقت یک بار امتحان کنید.

درمان پزشکی لکه های قرمز روی پوست

برای کسانی که نمی خواهند صبر کنند تا لکه های قرمز روی پوست خود به خود کم رنگ شود، لیزر پیشنهاد خوبی است. این یک روش غیرتهاجمی بوده و به صورت سرپایی انجام می شود. زمان بهبودی چندان طول نمی کشد البته گاهی کبودی یا تندرنس (حساسیت به لمس) وجود دارد.

اگرچه از بین بردن لکه ها با لیزر خطری ندارد، اما موارد زیر را به خاطر بسپارید. در بعضی موارد، روش لیزر می تواند عوارض زیبایی مانند افزایش رنگدانه به همراه دارد. در مورد انتخاب روش درمانی مناسب با پزشک مشورت کنید.

لکه های قرمز روی پوست چه تفاوتی با سایر بثورات مادرزادی دارد؟

لکه های قرمز روی پوست به طور کلی از بدو تولد یا روزهای اول قابل مشاهده است و معمولاً با گذشت زمان کمرنگ شده یا از بین می رود. مادری نقل می کرد: "دخترم با اثر لک لک روی گردنش متولد شد، خودم نیز همین طور بودم، اما در عرض چند ماه به طور قابل توجهی کمرنگ شد".

انواع دیگر بثورات مادرزادی بعداً و در دوران نوزادی یا کودکی ظاهر می شوند و احتمال دوام آنها بیشتر است. شباهت ها و تفاوت های زیادی بین لکه های قرمز روی پوست و سایر بثورات مادرزادی وجود دارد:

• لکه توت فرنگی مادرزادی: این نوع لکه مادرزادی که به آن ماه گرفتگی یا همانژیوم نیز می گویند، بلافاصله بعد از تولد به چشم نمی خورند اما پس از مدت کوتاهی ایجاد می شود. این لکه ها به دلیل خوشه ای از رگ های خونی نزدیک به سطح پوست ایجاد می شوند و به صورت بافتی قرمز و ناهموار مانند پوست توت فرنگی بروز می کنند. همانژیوم به طور معمول در نوزادان و کودکان به چشم می خورد و با رسیدن کودک به سن 10 سالگی از بین می رود. برای تأیید تشخیص لکه های توت فرنگی که عمیق تر در زیر پوست است، بیوپسی، سی تی اسکن یا MRI باید انجام شود. گاهی اوقات ماه گرفتگی روی پلک یا خونریزی یا تبدیل آن به زخم باز می تواند مشکل آفرین باشد. در صورت وجود هر یک از موارد به پزشک مراجعه کنید.

• خال لکه شرابی: لکه شراب یکی دیگر از بثورات پوستی مادرزادی است که به رنگ قرمز تیره یا بنفش در بدو تولد ظاهر می شود. این لکه برخلاف لکه های قرمز روی پوست، با گذشت زمان از بین نمی رود و حتی می تواند تیره تر شده یا حالتی بافت دار پیدا کند. هر چند نمی توان خال لکه شرابی را پدیده ای نادر در میان نوزادان دانست اما به مراتب کمتر از سایر بثورات مادرزادی دیده می شوند. این لکه می توانند در هر قسمت از بدن وجود داشته باشد، اما در اطراف صورت به خصوص در نزدیکی ناحیه پلک شایع تر است. بثورات مادرزادی لکه شراب در نزدیکی چشم گاهی به مراقبت پزشکی نیاز دارد.

• خال پوستی: علائمی به صورت خال های قهوه ای یا مشکی که به آن خال های ملانوسیتیک مادرزادی نیز می گویند و یکی دیگر از لکه های شایع در حدود 1 درصد از نوزادان است. این خالها در هر ناحیه از بدن از جمله سر و صورت می توانند رخ دهند. رنگ خال نسبت به رنگ پوست نوزادان تیره تر به نظر می رسد. در برخی موارد ظاهر خال در سالهای آتی زندگی کودک یا در دوران بلوغ تغییر کرده، برجسته تر می شود یا روی آن مو می روید.

با اظهار نظر سایر افراد در مواجهه با لکه های قرمز روی پوست نوزاد چه کنیم؟

متأسفانه، خیلی از افراد هنگام مشاهده هر چیز غیرعادی در مورد کودکان، به خودشان اجازه اظهارنظر می دهند. در اینجا برای مواجهه با اینگونه اظهارنظرها، راه کارهایی ارائه شده است:

• اگر بپرسند: "این چیست؟"

در صورت تمایل می توانید با تمام اطلاعاتی که در این مقاله آموخته اید، موضوع را برای آنها روشن کنید. همانطور که ضرب المثل می گوید: " توانا بود هر که دانا بود".

• اگر بپرسند: "آیا لکه های قرمز روی پوست به فرزند من نیز سرایت خواهد کرد؟"

من جای شما باشم به آنها می گویم بله مسری است تا بروند و مرا به حال خودم بگذارند اما واقعیت این است که هیچ نگرانی بابت عفونی بودن لکه های قرمز روی پوست وجود ندارد.

• اگر مردم بپرسند: "حال او خوب است؟"

از فرهنگ استفاده کنید! در بعضی نقاط جهان لکه های قرمز روی پوست و بوسه فرشته یک نعمت محسوب می شود. نام بوسه فرشته را در نظر بگیرید، بسیاری تصور می کنند که این کودکان توسط فرشتگان محافظت می شوند.

مطالعه بیشتر:

1- مشکلات پوستی رایج در نوزادان و شیرخواران

2- انواع التهاب های پوستی در نوزادان و علت های وقوع آن

3- جوش های ریز روی صورت و بدن نوزاد به چه علت است؟

4- اگزمای پوستی در نوزادان ظاهر آن چگونه است وعلت بروز آن چیست؟

?پرسش و پاسخ های لکه های قرمز روی پوست

چه عواملی باعث لکه های قرمز روی پوست می شوند؟

بر طبق منابع معتبر (آكادمی پزشكان خانواده آمریكا)، این علائم مادرزادی بی ضرر كه در پزشكی به آن نووس سیمپلکس می گویند، معمولاً در اثر گشادی یا کشیده شدن مویرگها یا رگهای خونی زیر پوست ایجاد می شوند. در برخی موارد در اثر گریه یا تغییر دمای بدن کودک ، لکه های قرمز برجسته می شوند.

آیا لکه های قرمز روی پوست از بین می رود؟

به سختی می توان تعیین کرد که آیا لکه های قرمز روی پوست از بین می رود یا باقی می ماند. زمان مهمترین عامل تعیین کننده برای پاسخ به این سوال است. معمولاً لکه های قرمز روی پوست تا یک سالگی یا نهایتاً 18 ماهگی محو می شود.

آیا لکه های قرمز روی پوست نگران کننده است؟

مهمترین سوال در مورد این لکه ها این است که نمی دانیم آیا نگران کننده هستند یا خیر. در پاسخ باید گفت خیر، لکه های قرمز روی پوست معمولاً هیچ درد یا خطری ندارد. با این اوصاف، هنگام ویزیت کودک با پزشک متخصص صحبت کنید تا لکه ها معاینه و علت احتمالی آن مشخص شود. اگر لکه ها پس 18 ماه از بین نرفت، مشکلات دیگر غیر از آنها باید مورد بررسی قرار بگیرد.

آیا برای لکه های قرمز روی پوست درمان های طبیعی وجود دارد؟

روغن زیتون: روغن زیتون یک مرطوب کننده طبیعی است و اغلب در ترمیم سلولهای آسیب دیده پوست استفاده می شود. همچنین به صورت بالقوه می تواند سطوح ناهموار را صاف و لکه های مادرزادی را کم رنگ کند. برای امتحان کردن آن، یک پنبه آغشته به روغن زیتون آغشته را روی لکه ها بمالید و به مدت 5 دقیقه با حرکت دورانی مالش دهید و سپس با آب گرم بشویید. این کار را چهار بار در روز و به مدت چند هفته تکرار کنید.

منبع: mamanatural