The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ضربه خوردن به شکم در بارداری آیا به جنین آسیب می رساند؟

ضربه خوردن به شکم در بارداری یکی از نگران کننده ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای مادر باردار رخ دهد. هرقدر سن بارداری شما بیشتر و شکمتان برجسته تر باشد احتمال آسیب به جنین در اثر ضربات محکم بیشتر خواهد بود. در ادامه این متن همه چیز را درمورد ضربه خوردن به شکم در بارداری برای شما شرح خواهیم داد.

آیا سقوط یا ضربه خوردن به شکم در بارداری، می تواند به جنین درون رحم آسیب برساند؟

یکی از پر تکرارترین سوالات و نگرانی های مادران در دوران بارداری این است که در صورت زمین خوردن، افتادن از بلندی و یا در صورت وارد شدن ضربه به شکم، احتمال آسیب به جنین و به خطر افتادن بارداری وجود دارد یا خیر؟

پاسخ این است که متأسفانه بله، چنین حوادث و صدماتی ممکن است به جنین درون رحم شما آسیب برسانند. البته لازم به ذکر است که ضربه خوردن به شکم در اوایل بارداری خطر کمتری را برای جنین شما ایجاد می کند زیرا در این زمان جنین توسط لگن استخوانی مادر محافظت می گردد اما ضربه خوردن به شکم در ماه هشتم بارداری یا ضربه خوردن به شکم در ماه نهم بارداری که شکم بسیار بزرگ و برجسته است حقیقتا می تواند خطرساز باشد.

البته جنین شما به طور کلی توسط دیواره های رحمی، عضلات شکم و کیسه آمنیوتیک به خوبی محافظت می شود، بنابراین اینکه آیا با بروز چنین اتفاقاتی، جنین و بارداری در معرض آسیب قرار می گیرند یا خیر، به این بستگی دارد که ضربه تا چه حد محکم بوده و یا اینکه چقد بد زمین خورده و یا سقوط کرده باشید.

عوارض ضربه خوردن به شکم در بارداری

بنابراین لازم است پس از هرگونه سقوط یا ضربه خوردن به شکم در دوران بارداری، به پزشک خود و یا نزدیک ترین مرکز درمانی جهت معاینه شرایطتان مراجعه کنید. اگرچه این احتمال وجود دارد که هیچ مشکلی پیش نیامده و کوچولوی درون رحم شما کاملا خوب باشد، اما متأسفانه از این نکته نمیتوان چشم پوشی کرد که چنین حوادثی می توانند خطر سقط جنین و یا بروز مشکلات دیگری در بارداری، همچون زایمان زودرس و خاتمه بارداری را افزایش دهند.

اگر در بارداری به شکممان ضربه محکمی خورد چه کنیم؟

اگر بعد از سقوط و یا ضربه به شکم، دچار خونریزی یا گرفتگی و انقباض در ناحیه شکم شدید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. به علاوه اگر گروه خونی ارهاش منفی (Rh منفی) دارید، لازم است در اسرع وقت آمپول روگام یا همان ایمونوگلوبولین آنتی D تزریق کنید تا احتمال مخلوط شدن خون مادر و جنین در پی خونریزی مادر و در نتیجه احتمال بروز ناسازگاری خونی به حداقل برسد.

اگر شما یکی از قربانیان خشونت خانگی هستید و به همین دلیل دچار این حادثه شده اید، باید بدانید که چنین خشونت هایی می توانند هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی به شما و فرزند درون رحمتان آسیب برسانند. اضطراب و استرس ناشی از اینکه نمی دانید آیا این اتفاق مجددا تکرار خواهد شد یا خیر و یا اینکه چه زمانی ممکن است این مساله تکرار شود، خود به تنهایی می تواند بر سلامتی و رشد فرزند شما تأثیر منفی بگذارد.

بارداری دورانی است که در طی آن خیلی از خانم ها، بسیار آسیب پذیر و شکننده می شوند. همین امر آن ها را مستعد خشونت خانگی می کند. شاید تعجب برانگیز باشد اما گاهی اوقات، این خود بارداری است که دلیل خشونت خانگی و مورد حمله قرار گرفتن خانم می شود. تصور می شود که به طور میانگین از هر سه زن، یک زن در دوره ای از زندگی خود نوعی از خشونت خانگی تجربه کرده و از آن رنج می برد.

البته این مسائل تا حد زیادی تابع فرهنگ است. به عنوان مثال در چارچوب فرهنگي و اجتماعي موجود در کشوری همچون هند، نه تنها چنین مشکلاتی وجود دارند، بلکه بیان كردن اين مسائل و كمك گرفتن در چنين شرايطي نیز برای زنان امری دشوار است. این تنها یک مثال است و متاسفانه در هر کشور، شهر و منطقه ای ممکن است خشونت های خانگی علیه زنان باردار رخ دهند. اگر شما هم از خشونت خانگی رنج می برید، می توانید با یکی از اعضای قابل اعتماد خانواده و یا دوستی مطمئن این اتفاق را در میان بگذارید تا به کمک آن ها بتوانید از این شرایط خارج شوید.

همچنین می توانید از پزشک خود کمک بگیرید. شاید شما اولین کسی نیستید که درمورد ضربه خوردن به شکم در بارداری با او صحبت می کنید. پزشک شما آن را محرمانه نگه داشته و در صورت لزوم شاید بتواند امکاناتی را برای شما فراهم کند تا کمک بیشتری دریافت کنید. به عنوان مثال ممکن است بتواند شما را به سازمان ها و انجمن های مخصوصی معرفی کند که با هدف کمک به زنانی که از خشونت خانگی رنج می برند، تاسیس شده اند.

مطالعه بیشتر:

خم شدن در دوران بارداری چه عوارض و خطراتی دارد؟

افتادن از پله در دوران بارداری چه خطراتی برای جنین دارد؟

ضربه خفیف به شکم در بارداری و دیدن لکه، مشکل چیست؟

آیا خوابیدن بر روی شکم در دوران بارداری به جنین آسیب می زند؟

?پرسش و پاسخ های ضربه خوردن به شکم در بارداری

ضربه خوردن به شکم در بارداری چه زمانی خطرناک است؟

لازم به ذکر است که ضربه خوردن به شکم در اوایل بارداری خطر کمتری را برای جنین شما ایجاد می کند زیرا در این زمان جنین توسط لگن استخوانی مادر محافظت می گردد اما ضربه خوردن به شکم در ماه هشتم بارداری یا ضربه خوردن به شکم در ماه نهم بارداری که شکم بسیار بزرگ و برجسته است حقیقتا می تواند خطرساز باشد.

ضرب خوردن به شکم در بارداری چه خطری دارد؟

لازم است پس از هرگونه سقوط یا ضربه خوردن به شکم در دوران بارداری، به پزشک خود و یا نزدیک ترین مرکز درمانی جهت معاینه شرایطتان مراجعه کنید. اگرچه این احتمال وجود دارد که هیچ مشکلی پیش نیامده و کوچولوی درون رحم شما کاملا خوب باشد، اما متأسفانه از این نکته نمیتوان چشم پوشی کرد که چنین حوادثی می توانند خطر سقط جنین و یا بروز مشکلات دیگری در بارداری، همچون زایمان زودرس و خاتمه بارداری را افزایش دهند.

اگر در بارداری به شکممان ضربه محکمی خورد چه کنیم؟

اگر بعد از سقوط و یا ضربه به شکم، دچار خونریزی یا گرفتگی و انقباض در ناحیه شکم شدید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. به علاوه اگر گروه خونی ارهاش منفی (Rh منفی) دارید، لازم است در اسرع وقت آمپول روگام یا همان ایمونوگلوبولین آنتی D تزریق کنید تا احتمال مخلوط شدن خون مادر و جنین در پی خونریزی مادر و در نتیجه احتمال بروز ناسازگاری خونی به حداقل برسد.

آیا ضربه به شکم در بارداری همیشه به جنین آسیب می زند؟

خیر. البته جنین شما به طور کلی توسط دیواره های رحمی، عضلات شکم و کیسه آمنیوتیک به خوبی محافظت می شود، بنابراین اینکه آیا با بروز چنین اتفاقاتی، جنین و بارداری در معرض آسیب قرار می گیرند یا خیر، به این بستگی دارد که ضربه تا چه حد محکم بوده و یا اینکه چقد بد زمین خورده و یا سقوط کرده باشید.

منبع: babycenter