The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تاثیر رنگ ها بر اشتهای کودک و هر رنگ چه تاثیری بر اشتهای کودک می گذارد؟

اشتهای کودک، کم یا زیاد بودن آن، میل به غذا داشتن یا نداشتن همواره یکی از مشکلات کودکان است که ترجیح می دهند به جای غذا خوردن بازی کرده و شیطنت کنند. در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که در کنار هزاران راهکاری که برای اصلاح عادت تغذیه کودکان وجود دارد، رنگ ها نیز بر تمایل آنها به غذا خوردن موثر است. اما تاثیر رنگ ها بر اشتهای کودک چیست؟ در ادامه این مقاله همه چیز را درمورد تاثیر رنگ ها بر اشتهای کودک را برای شما شرح می دهیم.

اهمیت تاثیر رنگ ها بر اشتهای کودک

رنگ ها می توانند سیگنال های مخفی را به ذهن مخابره کنند و بر تمایل ما به غذا خوردن یا داشتن احساس سیری موثر واقع شوند. دانشمندان اتفاق نظر دارند که رنگ تأثیر بسزایی در جذاب بودن یا عدم جذابیت یک غذا برای شما دارد. دیدن رنگ غذا می تواند اشتهای شما را برانگیخته کرده وحتی حس سیری در شما ایجاد کند.

چگونه رنگ ها بر اشتهای کودک اثر می گذارند؟

درمورد تاثیر رنگ ها بر اشتهای کودک باید بدانید که نورونها در بخشی از مغز کودک به نام هیپوتالاموس، که اشتها را تنظیم می کند، تحت تاثیر رنگ ها شروع به تولید واسطه های شیمیایی مربوط به گرسنگی می کنند. به همین دلیل است که صرف دیدن غذا باعث می شود که غدد بزاقی موجود در دهان شما تولید بزاق را افزایش دهند که در حقیقت بخشی از روند آماده سازی دستگاه گوارش برای خوردن است.

هر رنگ چه تاثیری بر اشتهای کودک می گذارد؟

حال که درمورد روند تاثیر رنگ ها بر اشتهای کودک اطلاعات کافی دارید، باید بررسی کنیم که هر رنگ چه تاثیری بر اشتهای کودک دلبند شما می گذارد.

قرمز

نتایج یک مطالعه جدید که اخیراً در مجله علمی Appetite منتشر شده است، نشان می دهد که افراد هنگام غذا خوردن در بشقاب قرمز، غذای کمتری می خورند. شاید انتظار دیگری داشتید اما علت این مساله آن است که اغلب رنگ قرمز با خطر، هشدار یا توقف همراه است به این ترتیب هشدار توقف به صورت ناخود آگاه به مغز مخابره شده و سبب کمتر غذا خوردن می شود.

اما برخی از مطالعات نتیجه معکوس را نشان داده اند و می گویند که قرمز در واقع یک رنگ تحریک کننده اشتها است. در حقیقت، مردم غذاهای قرمز رنگ را به طور کلی جذاب ترین غذاها می دانند. رنگ قرمز اشتهای شما را آنقدر فعال می کند که اغلب در آرم های رستوران، منوها، سفره ها و دستمال ها استفاده می شود.

از آنجا که نتیجه این مطالعه عقلانی تر به نظر می رسد، اگر کودکی دارید که دچار اضافه وزن است، شاید بتوانید از تاثیر رنگ ها بر اشتهای کودک کمک بگیرید. مثلا غذای فرزندتان را هرگز در یک بشقاب قرمز برای او نکشید تا اشتهای او بیشتر نشود.

زرد

از آنجاکه رنگ زرد با شادی در ارتباط است، مشخص شده که بر اشتهای کودکان و به طور کلی بر اشتهای انسان ها اثر مثبتی دارد. مغز شما با دیدن رنگ زرد هورمون سروتونین بیشتری ترشح می کند هورمونی که احساس خوب را در بدن شما تقویت خواهد کرد.

ممکن است متوجه شده باشید که بسیاری از رستوران ها روی میز گل های زرد دارند یا از ترکیب رنگی زرد در دکورشان استفاده می کنند زیرا رنگ زرد احساس خوش بینی را در شما تحریک کرده در نتیجه هرچه احساس بهتری داشته باشید احتمال لذت بردن از وعده غذایی در شما بیشتر است.

باتوجه به تاثیر رنگ ها بر اشتهای کودک بهتر است در وعده های سبزیجات کودکان بدغذا، انواع زرد رنگ همچون ذرت، فلفل دلمه ای زرد و ... را بگنجانید تا اشتهای آنها را تحریک کند.

سبز

این ایده در ذهن مردم شکل گرفته که غذاهای سبز سالم هستند. این عادت ممکن است از دیرباز در ذهن اجداد ما شکل گرفته باشد زیرا غذاهای سبز غالباً به عنوان ماده غذایی بی خطر تلقی می شدند و احتمالاً سمی یا کشنده نبودند.

سفید

غذاهایی که سفید رنگ هستند معمولا بیشتر از مقدار مورد نیاز بدن مصرف می شوند. اگر به مقدار مصرف برنجتان دقت کنید این واقعیت را درک خواهید کرد. متخصصان می گویند که سفید بودن رنگ مواد غذایی سبب می شود که افراد از یاد ببرند چه مقدار کالری در آنها نهفته است. اگر قصد دارید کودک تپلی شما هرچه سریع تر لاغر شود، غذاها و خوراکی های سفید را از دسترس او دور کنید.

رنگ هایی که اشتهای شما را مهار می کنند

آیا رنگ های خاصی وجود دارد که اشتهای ما را کنترل کند و به شما در محدود کردن میزان مصرف غذای کودکتان کمک کند؟

تحقیقات نشان می دهد که رنگ آبی اشتهای شما را سرکوب می کند زیرا در غذاهای طبیعی رنگ آبی معمولا وجود ندارد به جز در برخی موارد محدود همانند بلوبری.

اگر به اثر ماندگاری افکار در ژنها توجه کنیم، می توانیم اینگونه نتیجه بگیریم مدت ها قبل که اجداد ما در جستجوی منابع غذایی بودند، آبی، سیاه و بنفش نشان دهنده مسمومیت مواد غذایی تلقی می شده است. این احتمال وجود دارد که رفتار اجتناب از این رنگ ها در غذا همچنان در ناخودآگاه ما ماندگار شده باشد. از این مساله می توانید برای کنترل اشتهای کودکانی که بیش از حد غذا می خورند استفاده کنید مثلا یک بشقاب و لیوان آبی برای آنها تهیه کنید. حتی پیشنهاد شده است که چراغ یخچال را آبی کنید تا سرک کشیدن کودکان به یخچال و مصرف غذای بیشتر را محدود کند.

صورتی

مطالعات نشان داده که رنگ صورتی اشتهای شما را تحریک نمی کند زیرا تا حدی حالت غیرطبیعی دارد و اغلب باعث می شود افراد به فکر گوشت خام یا مواد نگهدارنده مصنوعی باشند.

خاکستری

رنگ خاکستری برای غذا به هیچ وجه اشتها آور نیست. اگر کسی غذای جدید جلوی شما بگذارد که رنگ آن خاکستری باشد، احتمالا اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که "چجوری می تونه خوشمزه باشه؟؟"

قهوه ای

از آنجا که رنگ قهوه ای با سوختن غذا شباهت دارد، معمولا اشتهای کسی را تحریک نمی کند.

از تاثیر رنگ ها بر اشتهای کودک استفاده کنید تا با خرید وسایل غذاخوری و پیشبند و ... در انواع رنگ ها بر اشتهای او تاثیر بگذارید.

مطالعه بیشتر:

شخصیت کودک در بروز بد غذایی موثر است

با 10 راهکار ساده کودکتان را عاشق غذا خوردن کنید

تشویق کودکان به خوردن غذا چگونه امکان پذیر است؟

علت بد غذایی کودکان ،دلایل بد غذایی کودکان چیست؟

?پرسش و پاسخ های تاثیر رنگ ها بر اشتهای کودک

رنگ صورتی چه تاثیری بر اشتهای کودک دارد؟

مطالعات نشان داده که رنگ صورتی اشتهای شما را تحریک نمی کند زیرا تا حدی حالت غیرطبیعی دارد و اغلب باعث می شود افراد به فکر گوشت خام یا مواد نگهدارنده مصنوعی باشند.

رنگ خاکستری چه تاثیری بر اشتها دارد؟

رنگ خاستری برای غذا به هیچ وجه اشتها آور نیست. اگر کسی غذای جدید جلوی شما بگذارد که رنگ آن خاکستری باشد، احتمالا اولین چیزی که به ذهنتان می رسد این است که چجوری می تونه خوشمزه باشه؟؟

رنگ سفید چه اثری روی اشتهای کودک دارد؟

غذاهایی که سفید رنگ هستند معمولا بیشتر از مقدار مورد نیاز بدن مصرف می شوند. اگر به مقدار مصرف برنجتان دقت کنید این واقعیت را درک خواهید کرد. متخصصان می گویند که سفید بودن رنگ مواد غذایی سبب می شود که افراد از یاد ببرند چه مقدار کالری در آنها نهفته است. اگر قصد دارید کودک تپلی شما هرچه سریع تر لاغر شود، غذاها و خوراکی های سفید را از دسترس او دور کنید.

رنگ قرمز چه تاثیری بر روی اشتهای کودک دارد؟

قرمز در واقع یک رنگ تحریک کننده اشتها است. در حقیقت، مردم غذاهای قرمز رنگ را به طور کلی جذاب ترین غذاها می دانند. رنگ قرمز اشتهای شما را آنقدر فعال می کند که اغلب در آرم های رستوران، منوها، سفره ها و دستمال ها استفاده می شود. از آنجا که نتیجه این مطالعه عقلانی تر به نظر می رسد، اگر کودکی دارید که دچار اضافه وزن است، شاید بتوانید از تاثیر رنگ ها بر اشتهای کودک کمک بگیرید. مثلا غذای فرزندتان را هرگز دریک بشقاب قرمز برای او نکشید تا اشتهای او بیشتر نشود.

منبع: fitday