The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دادن قطره استامینوفن به نوزاد برای خواب اشکالی ندارد؟

آیا نوزاد شما تب دارد؟ آیا می خواهید به او استامینوفن بدهید اما نمی دانید که چه مقدار از آن مناسب است؟ دادن قطره استامینوفن به نوزاد یکی از ساده ترین راهکارها برای برطرف کردن تب نوزاد است. بیشتر نوزادان بعد از دادن قطره استامینوفن به نوزاد دچار خواب آلودگی می شوند اما آیا دادن قطره استامینوفن به نوزاد برای خواب اشکالی ندارد؟ با ما تا پایان این مطلب همراه باشید تا همه چیز را در مورد دادن قطره استامینوفن به نوزادان برایتان شرح دهیم.

دادن قطره استامینوفن به نوزاد

استامینوفن (که بیشتر با نام تجاری تایلنول شناخته می شود) در دسترس است که شما احتمالاً برای مقابله با سردرد، درد و تب در کیف دستی یا کابینت دارویی خود نگه دارید و اکنون که پدر و مادر هستید، ممکن است هنگامی که کودک احساس بیماری دارد، اولین چیزی باشد که از داروخانه می گیرید. اما دادن هر نوع دارویی به نوزادان، به ویژه نوزادان خیلی کوچک، کمی بیشتر مراقبت و راهنمایی می طلبد. در اینجا مواردی است که باید بدانید تا با خیال راحت استامینوفن را به نوزاد شیرخوارتان بدهید تا تب او را کاهش دهد.

اول، اصول اولیه: استامینوفن یکی از دو نوع داروی اصلی تسکین درد بدون نسخه است. مورد دیگر داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی هستند، دسته ای که شامل ایبوپروفن، ناپروکسن و آسپرین است.اگرچه آسپیرین هرگز نباید به کودکان زیر 18 سال داده شود مگر اینکه توسط پزشک تجویز شود، زیرا می تواند منجر به یک بیماری بالقوه تهدید کننده زندگی به نام سندرم ری شود.

تفاوت قطره و شربت استامینوفن

استامینوفن نوزادان قبلاً در دو فرمول مختلف در دسترس بود: قطره نوزاد برای نوزادان و شربت خوراکی برای کودکان بزرگتر. این قطره ها در هر میلی لیتر غلظت بالاتری از دارو داشتند، بنابراین والدین فقط باید مقدار کمی به نوزادان خود بدهند، اما نگرانی هایی وجود داشت که منجر به مصرف بیش از حد تصادفی شود، بنابراین در سال 2011 شکل قطره ای دارو حذف شد. در حال حاضر، استامینوفن نوزادان نیز، مانند استامینوفن کودکان، به صورت شربت خوراکی ارائه می شود که غلظت کمتری دارد و دوزهای بسیار امن تیلنول نوزاد را دارا می باشند. برای اطمینان از خرید نسخه جدید و صحیح استامینوفن نوزاد، روی بطری باید غلظت 160 میلی گرم در 5 میلی لیتر ذکر شده باشد و اگر هنوز مقداری قطره در کابینت دارو از یک خواهر یا برادر بزرگتر باقی مانده است، آن را بیرون بریزید و یک بطری جدید از سوسپانسیون خوراکی بخرید.

دادن قطره استامینوفن به نوزاد زیر یک ماه

با خواندن روی بطری متوجه خواهید شد که شربت استامینوفن برای کودکان زیر 2 سال توصیه نمی شود، اما برای کودکان بالای دوماه می توانید از قطره استامینوفن استفاده کنید. مهم است که برای دریافت دوز صحیح تایلنول نوزاد با پزشک خود صحبت کنید، در واقع برای تجویز دارو هیچ محدودیت سنی وجود ندارد در حقیقت، تایلنول نوزاد حتی گاهی به نوزادان نارس نیز داده می شود.

دوز مصرفی دادن قطره استامینوفن به نوزاد

پزشک متخصص اطفال می تواند توصیه کند که دارو به نوزاد داده شود یا خیر و اینکه چه دوز صحیح نوزاد تایلنول باید بر اساس وزن کودک شما باشد. وندی سووانسون، متخصص اطفال در ویسكونسین می گوید: "من به والدین توصیه می كنم در هر معاینه نوزاد توسط پزشک، بسته به وزن نوزاد، مقدار مناسب را از پزشک سوال كنند." "دوز مصرفی را روی یک برچسب بنویسید و آن را به بطری وصل کنید." هنگامی که کودک به 2 سالگی رسید، می توانید پیش بروید و دستورالعمل های موجود در بطری را دنبال کنید.

اگر نیاز به دادن تایلنول به کودک خود دارید، در اینجا دستورالعمل های دوز مجاز تایلنول برای نوزاد آمده است که پزشک احتمالاً طبق آکادمی اطفال آمریکا سوسپانسیون خوراکی 160 میلی گرم / 5 میلی لیتر را به شما توصیه خواهد کرد:

جدول دادن قطره استامینوفن به نوزاد بر اساس وزن

 

جدول دوز استامینوفن نوزادان

برای شربت 5 میلی لیتر/160 میلی گرم

میلی لیتر

وزن نوزاد

25/1 میلی گرم

5/2 میلی گرم

75/3 میلی گرم

5 میلی گرم

2721 تا 4988 گرم

5442 تا 7709 گرم

8163 تا 10430 گرم

10884 تا 15872 گرم

زمان دادن قطره استامینوفن به نوزاد؟

سوانسون می گوید: "استامینوفن برای زمانی که کودک شما درد می کشد عالی است، مانند زمان دندان درآوردن، عفونت گوش یا هنگامی که یک آسیب جزئی دارد." هنگامی که کودک عفونت ویروسی یا سرماخوردگی دارد، تایلنول را به ایبوپروفن ترجیح می دهد، زیرا ایبوپروفن ممکن است عوارض جانبی مانند ناراحتی معده ایجاد کند (اگرچه شایع نیست)

اگر نوزاد زیر 3 ماهه است و تب دارد، همیشه قبل از دادن هرگونه دارویی به نوزاد ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. سوانسون می گوید: "ما همیشه دوست داریم نوزاد را قبل از دادن دارو ببینیم." "اول از همه، ما می خواهیم بدانیم که چرا کودک گریه می کند و تب دارد. عفونت می تواند با سرعت بیشتری در نوزاد نسبت به کودک بزرگتر گسترش یابد. ثانیا، ما باید بدانیم که وزن نوزاد دقیقاً چقدر است تا بتوانید دوز صحیح را بدهید. " وی اضافه می کند که برای نوزادان بالای 6 ماه، یک یا دو روز تب خطرناک نیست. "ما از دارو برای کاهش هرگونه ناراحتی کودک شما استفاده می کنیم، نه برای تغییر عدد دماسنج." اگر، اگر تب هر كودكی بیش از 103 درجه فارنهایت (39.4 سلسیوس) باشد یا علائم پس از سه روز بهبود نیابند، همیشه باید با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا دادن قطره استامینوفن به نوزاد قبل از واکسن کار درستی است؟

خیر. قبل از اینکه کودک برای واکسیناسیون برود. در گذشته، پزشکان توصیه می کردند قبل از واکسیناسیون به نوزاد تایلنول بدهید تا کمک کنند از بروز درد و تب احتمالی جلوگیری شود، اما این تغییر کرده است. سوانسون می گوید: "داده های جدیدی وجود دارد که نشان می دهد اگر قبل از تزریق به کودک یک دوز استامینوفن بدهید، این امر می تواند ایمن سازی را کم اثر کند." و اما در مورد اینکه نوزاد ممکن است پس از واکسیناسیون دچار تب کمی شود، این فقط نشانه ای است که سیستم ایمنی بدن به درستی عمل می کند و معمولاً نیازی به درمان نیست. سوانسون می گوید، اگر به نظر می رسد کودک پس از تزریق واکسن، کلافه و ناراحت است، می توانید به او تایلنول نوزاد بدهید.

هر چند وقت یک بار می توانید به کودک استامینوفن بدهید؟

متخصصین اطفال، می گویند شما می توانید هر چهار ساعت دوز صحیح تایلنول نوزاد را به نوزاد بدهید، اما نه بیش از 5 بار در یک دوره 24 ساعته. وی هشدار می دهد: " حداكثر دوز از 48 ساعت تجاوز نکند." "همچنین، تایلنول نباید بیش از هفت روز متوالی مصرف شود، بدون اینکه با پزشک متخصص اطفال در مورد آن مشورت کنید."

چه مدت طول می کشد تا استامینوفن نوزاد اثر کند؟

فیلیپس می گوید، 30 دقیقه طول می کشد تا تایلنول نوزاد شروع به عمل کردن کند و پس از یک ساعت به حداکثر اثر خود می رسد. اگر تب کودک بیش از 24 ساعت برطرف شد و دوباره برگشت، یا اگر کودک بیش از 72 ساعت تب داشت، با پزشک متخصص اطفال تماس بگیرید.

چگونه می توان به نوزاد با ایمنی استامینوفن داد

آماده کمک به نوزاد برای بهتر شدن هستید؟ برای اطمینان از اینکه با خیال راحت کودک را مداوا می کنید، این نکات را دنبال کنید.

• برای اطمینان از دادن دوز صحیح تایلنول به نوزاد، باید بدانید وزن کودک شما چقدر است

فیلیپس می گوید: "اگر مدتی به پزشک اطفال مرجعه نکرده اید، فرزند خود را در خانه در وزن کنید." (همچنین می توانید روی یک ترازو در حالی که کودک را نگه می دارید بایستید و وزن خود را از کل آن کم کنید.)

• دستورالعمل های روی بطری را با دقت بخوانید

این به این معنی است که چراغ را روشن کنید، حتی اگر در نیمه شب باشد (همچنین برای اندازه گیری دوز صحیح نیز مهم است). سپس خوب تکان دهید تا مواد فعال به طور مساوی توزیع شود. دادن قطره استامینوفن به نوزاد در خواب خطر خفگی دارد پس ابتدا نوزاد را بیدار کنید.

• از دستگاه اندازه گیری مناسب استفاده کنید

بعد از اینکه میزان صحیح دوز کودک تایلنول (براساس دستورات پزشک یا نمودار بالا) را فهمیدید، مطمئن شوید که فقط از قاشق اندازه گیری همراه با بطری استفاده می کنید. ایده خوبی است که آن را همیشه پس از شستن در کنار هم نگهداری کنید. برای نوزادان، معمولاً سرنگ است. برای کودکان 2 سال به بالا، به احتمال زیاد یک فنجان اندازه گیری کوچک است. از آنجا که برخی از داروها با قاشق چای خوری، برخی با میلی لیتر و برخی دیگر با اونس اندازه گیری می شوند، هرگز وسایل اندازه گیری را مخلوط و مطابقت ندهید. سوانسون می گوید: "شما هرگز نباید از قاشق آشپزخانه استفاده کنید، زیرا دقیق نیست".

• دوزها را پیگیری کنید

ممکن است به آسانی آخرین بار دادن دوز استامینوفن به نوزاد، فراموش شود، بنابراین حتماً هر بار آن را یادداشت کنید. در صورت مراقبت چندین شخص از نوزاد، پیگیری بسیار مهم است، زیرا ممکن است کسی به طور تصادفی دوزهای خود را فراموش کند یا تکرار کند.

• به کودک کمک کنید دارو را پایین نگه دارد

اگر از سرنگ برای دادن قطره استامینوفن به نوزاد استفاده می کنید، مایعات را به آرامی در دهان نوزاد بریزید، دارو را داخل فضای بین لپ و لثه و گونه به سمت عقب دهان بریزید (این کم حساس ترین منطقه است). اگر کودک مقداری از دارو را بیرون انداخت، دیگر چیزی ندهید. در عوض، منتظر بمانید تا نوبت دوز بعدی برسد و این ترفند را امتحان کنید: هنگامی که به نوزاد تایلنول می دهید، گونه های کودک را به آرامی فشرده کنید، این دهان کودک را باز کرده و تف کردن را دشوار می کند.

مطالعه بیشتر:

نحوه استفاده داروهای سرماخوردگی در کودکان

شناخت علائم و روش های درمان سرماخوردگی و تب نوزاد

علائم و داروهای مجاز برای پایین آوردن تب در کودکان و نوزادان

تب نوزاد چند درجه است و استفاده از داروهای تب بر مجاز است؟

?پرسش و پاسخ های دادن قطره استامینوفن به نوزاد

هر چند وقت یک بار می توانید به کودک استامینوفن بدهید؟

متخصصین اطفال، می گویند شما می توانید هر چهار ساعت دوز صحیح تایلنول نوزاد را به نوزاد بدهید، اما نه بیش از 5 بار در یک دوره 24 ساعته. وی هشدار می دهد: حداكثر دوز از 48 ساعت تجاوز نکند. همچنین، تایلنول نباید بیش از هفت روز متوالی مصرف شود، بدون اینکه با پزشک متخصص اطفال در مورد آن مشورت کنید.

آیا دادن قطره استامینوفن به نوزاد قبل از واکسن کار درستی است؟

خیر. قبل از اینکه کودک برای واکسیناسیون برود. در گذشته، پزشکان توصیه می کردند قبل از واکسیناسیون به نوزاد تایلنول بدهید تا کمک کنند از بروز درد و تب احتمالی جلوگیری شود، اما این تغییر کرده است. سوانسون می گوید: داده های جدیدی وجود دارد که نشان می دهد اگر قبل از تزریق به کودک یک دوز استامینوفن بدهید، این امر می تواند ایمن سازی را کم اثر کند.

چه مدت طول می کشد تا استامینوفن نوزاد اثر کند؟

فیلیپس می گوید، حداکثر 30 دقیقه طول می کشد تا تایلنول نوزاد شروع به عمل کردن کند و پس از یک ساعت به حداکثر اثر خود می رسد. اگر تب کودک بیش از 24 ساعت برطرف شد و دوباره برگشت، یا اگر کودک بیش از 72 ساعت تب داشت، با پزشک متخصص اطفال تماس بگیرید.

چگونه با سرنگ به شیرخوار شربت استامینوفن بدهیم؟

اگر از سرنگ برای دادن قطره استامینوفن به نوزاد استفاده می کنید، مایعات را به آرامی در دهان نوزاد بریزید- دارو را داخل فضای بین لپ و لثه و گونه به سمت عقب دهان بریزید (این کم حساس ترین منطقه است). اگر کودک مقداری از دارو را بیرون انداخت، دیگر چیزی ندهید. درعوض، منتظر بمانید تا نوبت دوز بعدی برسد و این ترفند را امتحان کنید: هنگامی که به نوزاد تایلنول می دهید، گونه های کودک را به آرامی فشرده کنید - این دهان کودک را باز کرده و تف کردن را دشوار می کند.

منبع: thebump