ژل و قرص تنگ کننده واژن چیست و آیا بی خطر هستند؟

 آیا به دنبال سفت شدن دیواره های واژن هستید؟ شوخی نمی کنیم، برای سفت شدن دیواره های واژن روشهای درمانی وجود دارد که شاید شما را بخنداند. ما در دوران "رنسانس واژن" هستیم، موضوعی که هرگز پیش از این مورد توجه قرار نگرفته است. به این منظور، محصولات زیادی برای سفت شدن دیواره های واژن وجود دارد که از آن میان می توان به ژل و قرص تنگ کننده واژن اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم ببینیم آیا ژل و قرص تنگ کننده واژن بی خطر هستند؟ مکانیسم عمل ژل و قرص تنگ کننده واژن چگونه است؟

چرا واژن شل می شود؟

در ابتدای امر ابتدا باید ببینیم چه اتفاقی می افتد که افراد به دنبال سفت شدن واژن هستند. بدانید که شلی واژن،  بدون اینکه امری شرم آور باشد، بسیار شایع است. در دوران بارداری با تحمل 40 هفته وزن جنین، فشار  فیزیکی زیادی به واژن وارد می شود و تاثیر به سزایی بر تنگی واژن خواهد داشت. بنابراین، حتی اگر به روش سزارین زایمان کنید، احتمال شلی واژن وجود دارد. برای مادرانی که طبیعی زایمان می کنند، به خصوص اگر چند زایمان را پشت سر بگذارند، شلی واژن یک مشکل به شمار می آید. تغییرات هورمونی دوران یائسگی نیز یکی دیگر از دلایل مهم تغییر دیواره واژن است.

شل شدن واژن چه عوارضی دارد؟

شلی واژن منجر به عدم لذت در هنگام رابطه جنسی برای هر دو شریک و همچنین عدم احساس خواهد شد. این یکی از بزرگترین مسائل نزدیکی است که امروزه بانوان و زوجین با آن روبرو هستند.

آیا ژل و قرص تنگ کننده واژن واقعی هستند؟

اگر شما یکی از میلیون ها بانویی هستید که با شلی واژن مواجه هستند و می خواهید این مشکل را برطرف کنید، احتمالاً ژل و قرص تنگ کننده واژن به شما پیشنهاد می شود. شاید بپرسید "آیا این ژل و قرص ها واقعی هستند"؟ در پاسخ باید گفت خیر، ژل و قرص تنگ کننده واژن چیزی نیست که بتواند کمکی به شما بکند. مراقب باشید چه چیزی را وارد بدنتان می کنید.در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا این قرص ها، بهترین گزینه برای شما نیستند.

دلیل اصلی که ژل و قرص تنگ کننده واژن مؤثر نیستند:

هدف بهبود تون عضلانی است:

دیواره واژن به عضلات کف لگن متصل است. فشار در دوران بارداری باعث ضعیف شدن عضلات و در نتیجه شلی واژن می شود. از آنجا که تن عضله در اینجا موضوع اصلی است، تقویت آن از طریق ورزش یا درمان بی خطر و ثابت شده شلی واژن و یا حتی هر دوی اینها تنها راهی است که به سفت شدن طولانی مدت دیواره واژن کمک می کند. ژل و قرص تنگ کننده واژن حاوی گیاهان و مواد قابض هستند و تنها لایه های سطحی بافت و نه سیستم عضلانی گسترده دیواره واژن را منقبض می کنند. این انقباض ها، کوتاه مدت بوده و نمی توان از آنها به عنوان راه حل بلند مدت رفع شلی واژن استفاده کرد.

فیزیوتراپی کف لگن برای تقویت عضلات کف لگن، درمان طولانی مدتی است که به صورت ریشه ای مشکل را درمان می کند و روشی بسیار موثر است.

ایمنی:

همانطور که گفتیم، ممکن است روشهای زیادی به شما پیشنهاد شود اما باید بدانید ما نمی توانیم هر چیزی را بدون مطالعه وارد بدن کنیم. صادقانه بگوئیم تمامی قسمت های بدن مقدس هستند و نمی توان آنها را در معرض هر چیزی قرار داد. ایمنی و اثربخشی طولانی مدت قرص های سفت کننده واژن اثبات نشده و پژوهش های لازم روی آنها صورت نگرفته است. بنابراین این قرصها نه تنها برای شما ایمن نیستند بلکه می توانند مشکلاتی را برای شریک زندگی شما نیز ایجاد کنند.

حال اگر این مشکل را داشتیم، چه کنیم؟

درمان های اثبات شده و ایمن شلی واژن و نیز فیزیوتراپی کف لگن روشهای مناسبی هستند به جای استفاده از ژل و قرص تنگ کننده واژن هستند. پزشک در انتخاب بهترین روش شما را راهنمایی خواهد کرد.

مطالعه بیشتر:

با هشت اشتباه در شست و شوی واژن آشنا شوید!

آیا استفاده از روان کننده ها در بارداری بی ضرر است؟

آیا مصرف کرم یا پماد واژینال در دوران بارداری بی خطر است؟

آیا استفاده از ژل روان کننده قابل حل در آب برای باردار شدن ضرر دارد؟

?پرسش و پاسخ های ژل و قرص تنگ کننده واژن

چرا واژن شل می شود؟

در دوران بارداری با تحمل 40 هفته وزن جنین، فشار فیزیکی زیادی به واژن وارد می شود و تاثیر به سزایی بر تنگی واژن خواهد داشت. بنابراین، حتی اگر به روش سزارین زایمان کنید، احتمال شلی واژن وجود دارد. برای مادرانی که طبیعی زایمان می کنند، به خصوص اگر چند زایمان را پشت سر بگذارند، شلی واژن یک مشکل به شمار می آید. تغییرات هورمونی دوران یائسگی نیز یکی دیگر از دلایل مهم تغییر دیواره واژن است.

شل شدن واژن چه عوارضی دارد؟

شلی واژن منجر به عدم لذت در هنگام رابطه جنسی برای هر دو شریک و همچنین عدم احساس خواهد شد. این یکی از بزرگترین مسائل نزدیکی است که امروزه بانوان و زوجین با آن روبرو هستند.

آیا ژل و قرص تنگ کننده واژن واقعی هستند؟

در پاسخ باید گفت خیر، ژل و قرص تنگ کننده واژن چیزی نیست که بتواند کمکی به شما بکند. مراقب باشید چه چیزی را وارد بدنتان می کنید.

بهترین راه سفت کردن واژن چیست؟

دیواره واژن به عضلات کف لگن متصل است. فشار در دوران بارداری باعث ضعیف شدن عضلات و در نتیجه شلی واژن می شود. از آنجا که تن عضله در اینجا موضوع اصلی است، تقویت آن از طریق ورزش یا درمان بی خطر و ثابت شده شلی واژن و یا حتی هر دوی اینها تنها راهی است به سفت شدن طولانی مدت دیواره واژن کمک می کند.

منبع: innerbeautymed