The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

با 11 علت شایع کاهش میل جنسی آشنا شوید

شما یا همسرتان علاقه ای به برقراری رابطه جنسی ندارید؟ عوامل متعدد و گوناگون فیزیولوژیک و روانی بر میل جنسی تاثیر می گذارند. در این نوشتار با علل کاهش میل جنسی آشنا می شوید.

 

1- استرس

بدن نمی تواند به استرس واکنش مناسب نشان دهد. استرس عاطفی ممکن است بر عملکرد جسمی و جنسی افراد تاثیر منفی بگذارد. نخستین قدم برای درمان کاهش میل جنسی، شناسایی عوامل استرس زا است. بهترین روش کنترل استرس و کمک کردن به افزایش میل جنسی مراجعه به متخصص مشاوره و روان پزشک است.

2- بی میلی همسر

میل جنسی نیازی دو طرفه است که باید به صورت طبیعی در زوجین وجود داشته باشد. خیانت، فقدان اعتماد، ارتباط صمیمانه و ... میل جنسی را نابود می کنند. مراجعه به متخصص مشاوره و کمک گرفتن از او می تواند به بهبود رابطه و افزایش میل جنسی بینجامد.

3- الکل

الکل درمان دردها نیست. این ماده مخدر ممکن است برخی از موانع را از میان بردارد اما میل و توانایی جنسی افراد را کم می کند. الکل ماده مخدر اعتیاد آوری است که باید از نوشیدن اش پرهیز کرد.

4- کمبود خواب

پس از هر گونه فعالیت بدنی، استراحت کردن عملکرد بدن را بهبود می بخشد. کمبود خواب ممکن است میل جنسی را به شدت کم کند. رنج بردن از اختلال آپنه یکی از عوامل مهم فقدان خواب راحت و کافی و کاهش میل جنسی است. افرادی که از این اختلال رنج می برند باید پس از مراجعه به پزشک دارو درمانی یا جراحی کنند.

5- بچه دار شدن

مادر یا پدر بودن و نگهداری از فرزندان، شغلی تمام وقت است. یافتن زمان مناسب برای خلوت کردن با همسر پس از تولد فرزند دشوار است. باید برای برقراری ارتباط صمیمانه تر و رابطه جنسی از فرصت های مختلف (چرت زدن فرزند و ...) بهره برد.

6- داروها

عوارض جانبی برخی از داروهای زیر که توسط پزشک تجویز می شوند میل جنسی را از بین می برند:

  • داروهای کنترل و کاهنده فشار خون
  • داروهای سرماخوردگی که حاوی آنتی هیستامین و ضد احتقان هستند
  • داروهای ضد افسردگی
  • داروهای ضد بارداری
  • داروهای ضد درد
  • داروهای شیمی درمانی

اگر داروهایی که مصرف می کنید میل جنسی تان را کم می کنند به پزشک تان اطلاع دهید تا آنها را تعویض کند.

7- چاقی

چاقی نقش اساسی در کاهش میل جنسی و کاهش اعتماد به نفس یک سوم مردان و زنان آمریکایی ایفاء می کند. پیروی کردن از رژیم غذایی سالم و ورزش کردن بهترین روش کاهش وزن است.

8- مشکلات نعوظ

اختلال نعوظ می تواند توانایی برقراری رابطه جنسی را از مردان بگیرد. گزینه های متعددی برای درمان اختلال نعوظ وجود دارد که پزشک با توجه به شرایط بیمار یکی از آنها را انتخاب می کند.

9- کاهش هورمون تستوسترون

میزان هورمون تستوسترون بدن مردان با افزایش سن کاهش می یابد. کاهش میزان این هورمون با از میان رفتن میل جنسی ارتباط دارد. پزشک با تجویز دارو می تواند میزان این هورمون را در بدن بیمار به اندازه طبیعی برساند.

10- افسردگی

افسردگی تاثیر منفی بر جنبه های مختلف میل و رابطه جنسی زندگی می گذارد. لذت نبردن از فعالیت های روزانه نشانه ابتلاء به افسردگی است که با مراجعه به متخصص مشاوره و روان و دارو درمانی کنترل و درمان می شود.

11- یائسگی

یائسگی تغییرات زیادی در بدن زنان ایجاد کرده و میل جنسی را کم می کند. این تغییرات عبارتند از خشکی واژن، دردناک شدن مقاربت و ...

پزشکان برای از میان بردن عوارض یائسگی از روش های درمانی گوناگون استفاده می کنند.

 

مطالعه بیشتر:

1- ارتباط هورمون تستوسترون و عملکرد جنسی مردان

2- تاثیر کم خوابی بر میل جنسی

3- عوامل موثر بر اختلال نعوظ در مردان

4- 5 مزیت رابطه جنسی در دوران بارداری

5- تاثیر رابطه جنسی بر سیستم ایمنی بدن

 

منبع: onhealth