The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

بی حسی آلت تناسلی مردانه با چه علائمی همراه است؟

آلت تناسلی مردانه به طور معمول یک اندام حساس است. هر چند گاهی اوقات ممکن است آلت تناسلی بی حس شود. این بدان معناست که دیگر نمی توانید هنگام لمس شدن این بخش، احساس طبیعی داشته باشید. اگر علت بی حسی آلت تناسلی را درمان نکنید، می تواند روابط جنسی شما را تحت تأثیر قرار دهد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بی حسی آلت تناسلی مردانه به خواندن ادامه دهید.

بی حسی آلت تناسلی با چه علائمی همراه است؟

اگر بی حسی آلت تناسلی را تجربه می کنید، ممکن است هیچ احساسی نداشته باشید و یا ممکن است احساس کنید آلت تناسلی شما خوابیده است. بسته به علت، همچنین ممکن است علائم و احساسات دیگری را نیز تجربه کنید، مانند:

• پوست مایل به آبی،

• احساس سوزش،

• احساس سرما،

• احساس سوزن سوزن شدن،

• احساس مبهم خارش یا سوزش،

چه چیزی باعث بی حسی آلت تناسلی می شود؟

موارد زیر دلایل احتمالی بی حسی آلت تناسلی مردانه هستند.

آسیب به آلت تناسلی

اگرچه مشخص نیست چه تعداد از آقایان به دلیل بیماری یا تستوسترون پایین دچار بی حسی آلت تناسلی می شوند، اما پژوهشگران در مورد این پدیده در بین دوچرخه سواران تحقیق کرده اند. یک مطالعه منتشر شده در منبعی معتبر در سال 2001، نشان داد که 61 درصد از دوچرخه سواران مرد دچار بی حسی در ناحیه تناسلی شده اند.

بی حسی آلت تناسلی در مردان دوچرخه سوار شایع است، به ویژه در افرادی که مسافت های طولانی را با دوچرخه طی می کنند. این مشکل زمانی اتفاق می افتد که صندلی دوچرخه به ناحیه پرینه فشار وارد می کند. ناحیه پرینه در مردان، بین کیسه بیضه و مقعد قرار دارد. صندلی دوچرخه می تواند رگ های خونی و همچنین اعصابی که از طریق پرینه عبور کرده و در ایجاد احساس آلت تناسلی نقش دارند، را تحت فشار قرار دهد. این فشار مکرر در نهایت می تواند منجر به مشکل در نعوظ شود که به آن اختلال نعوظ (ED) می گویند. اگر دوچرخه سواری می کنید و دچار اختلال نعوظ شده اید، چندین کار را می توانید انجام دهید تا خطر بروز این مشکل را کاهش دهید.

بی حسی همچنین می تواند از عوارض جانبی استفاده از دستگاه خلاء به نام پمپ آلت تناسلی (وکیوم) باشد. برخی افراد برای رسیدن به نعوظ، از پمپ آلت تناسلی استفاده می کنند. این دستگاه از ساکشن برای کشیدن خون به داخل آلت تناسلی کمک می گیرد که این کار می تواند باعث بی حسی موقت آلت تناسلی مردانه، همراه با علائمی مانند کبودی، درد و بریدگی در پوست شود.

بیماری ها و عوارض جانبی داروها

هر بیماری که به اعصاب آسیب برساند، می تواند بر احساس آلت تناسلی و سایر قسمت های بدن نیز تأثیر بگذارد. آسیب عصبی به عنوان "نوروپاتی" شناخته می شود.

دیابت و مولتیپل اسکلروزیس (MS) از جمله بیماری هایی هستند که می توانند باعث آسیب عصبی شده و احساس آلت تناسلی را تحت تأثیر قرار دهند. بیماری پیرونی، وضعیتی که در آن بافت اسکار به نام پلاک در آلت تناسلی ایجاد می شود، نیز می تواند بر احساس این اندام تأثیر بگذارد. این شرایط همچنین می تواند منجر به اختلال نعوظ شود.

داروی سلژیلین (آتاپریل، کاربکس، الدپریل، ال دپرنیل)، که مبتلایان به بیماری پارکینسون آن را مصرف می کنند، می تواند به عنوان یک عارضه جانبی، باعث از دست رفتن حس در آلت تناسلی شود.

تستوسترون پایین

تستوسترون هورمونی است که بر میل جنسی مردان، توده عضلانی و تولید اسپرم و برخی موارد دیگر تأثیر می گذارد. با افزایش سن، سطح هورمون تستوسترون به تدریج کاهش می یابد. این وضعیت به عنوان تستوسترون پایین شناخته می شود.

کم بودن هورمون تستوسترون علاوه بر تأثیر بر میل جنسی، خلق و خو و سطح انرژی شما می تواند باعث شود تا به تحریکات جنسی کمتر پاسخ دهید. اگر سطح هورمون تستوسترون در بدن شما پایین تر از حد طبیعی باشد، همچنان درد و سایر احساسات را در آلت تناسلی خود احساس می کنید، اما ممکن است در طول رابطه جنسی، احساس و لذت کمتری را تجربه کنید.

چه کسانی در معرض بی حسی آلت تناسلی هستند؟

بی حسی آلت تناسلی می تواند این دسته از مردان را تحت تأثیر قرار دهد:

• به بیماری هایی مانند دیابت، ام اس یا بیماری پیرونی که به اعصاب آسیب رسانده و یا آلت تناسلی را تحت تأثیر قرار می دهند، مبتلا باشید.

• به دنبال ضربه یا بیماری دژنراتیو (تخریبی)، دچار ضایعه نخاعی یا مغزی شوید.

• در اغلب مواقع و یا برای مسافت های طولانی، دوچرخه سواری کنید.

• سطح هورمون تستوسترون در بدن شما پایین تر از حد طبیعی باشد.

• از داروی سلژیلین استفاده کنید.

چه آزمایشاتی برای شما انجام می شوند؟

در صورت بی حس شدن آلت تناسلی، پزشک در ابتدا یک شرح حال جامع از شما گرفته و همچنین یک معاینه فیزیکی انجام می دهد تا علت بی حسی را پیدا کند. همچنین ممکن است از شما سوالاتی مانند موارد زیرا را بپرسد:

• بی حسی از کی شروع شد؟

• آیا هیچ احساسی در آلت تناسلی خود دارید؟ اگر چنین است، چه احساسی دارید؟

• آیا به نظر می رسد چیزی بی حسی را بهتر یا بدتر می کند؟

• بی حسی چگونه بر زندگی جنسی شما تأثیر گذاشته است؟

سایر آزمایشات مورد نیاز شما بستگی به شرایطی دارد که پزشک به آن مشکوک شده است، اما به صورت کلی بررسی ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

• آزمایش خون برای بررسی سطح تستوسترون شما،

• آزمایش های تصویربرداری مانند اسکن ام آر آی (MRI)، برای بررسی مشکلات مربوط به مغز و نخاع،

• سونوگرافی برای بررسی وجود بافت اسکار و وضعیت خونرسانی به آلت تناسلی،

چه درمان هایی در دسترس است؟

درمان شما، به علت بی حسی آلت تناسلی بستگی دارد.

درمان جراحات

اگر بی حسی آلت تناسلی شما به دلیل دوچرخه سواری ایجاد شده بود، ممکن است لازم باشد زمان استفاده از دوچرخه را کاهش داده و یا برای چند هفته از دوچرخه سواری اجتناب کنید. اگر نمی خواهید دوچرخه سواری را کنار بگذارید، می توانید یکی از این راهکارها امتحان کنید تا فشار از ناحیه تناسلی شما برداشته شود:

• صندلی عریض تری که دارای روکش اضافی باشد، برای دوچرخه خود انتخاب کنید.

• شورت دوچرخه ای پد دار بپوشید.

• صندلی را بالا ببرید یا به سمت پایین زاویه دهید تا فشار بر پرینه کاهش پیدا کند.

• در هنگام دوچرخه سواری، در فواصل منظم موقعیت خود را تغییر دهید و یا برای مدتی پیاده شده و استراحت کنید.

اگر استفاده از یک دستگاه مکنده مانند وکیوم، باعث بی حسی شده باشد، پس از قطع استفاده از پمپ، بی حسی باید برطرف شود. در چنین شرایطی، از پزشک خود بخواهید روش های دیگری را برای کمک به وقوع نعوظ پیشنهاد دهد.

درمان بیماری ها

اگر بی حس شدن آلت تناسلی شما ناشی از یک بیماری باشد، پزشک درمان این مشکل را مدنظر قرار خواهد داد:

• اگر مبتلا به دیابت هستید، باید قند خون خود را با رژیم غذایی، ورزش و داروها تحت کنترل درآورید تا آسیب عصبی به حداقل برسد.

• در صورت ابتلا به بیماری ام اس، پزشک ممکن است مشکل شما را به کمک استروئیدها و داروهای دیگری که بیماری را کند کرده و علائم را کنترل می کنند، درمان کند.

• اگر به بیماری پیرونی مبتلا باشید، پزشک ممکن است آن را با داروی کلاژناز کلستریدیوم هیستولیتیکوم (Xiaflex) درمان کند. این دارو کلاژن را که باعث ایجاد بافت اسکار در آلت تناسلی می شود، تجزیه کرده و در نتیجه بی حسی را برطرف می کند.

درمان تستوسترون پایین

پزشک می تواند با جایگزینی تستوسترون بدن، مشکل پایین بودن این هورمون را درمان کند. تستوسترون به اشکال مختلفی وجود دارد:

• پچ های پوستی،

• قرص،

• ژل هایی که روی پوست خود می مالید،

• تزریقی،

درمان با تستوسترون میل جنسی شما را به همراه توانایی شما در احساس لذت افزایش می دهد.

آیا دوباره احساس خود را به دست خواهید آورد؟

این که آیا احساس آلت تناسلی خود را دوباره به دست می آورید یا خیر، بستگی به علت ایجاد کننده این شرایط دارد. اگر علت این امر دوچرخه سواری باشد، هنگامی که دوچرخه سواری خود را کاهش می دهید یا تنظیمات صندلی خود را عوض می کنید، بی حسی به احتمال زیاد برطرف می شود. برای بیماری هایی مانند بیماری پیرونی یا ام اس، درمان ممکن است کمک کننده باشد. اگر علت بی حسی تستوسترون پایین باشد، افزایش سطح تستوسترون، باید منجر به بازیابی احساس آلت تناسلی شود.

در صورتی که آلت تناسلی شما بی حس شده و این مساله به ویژه زندگی جنسی شما را دچار اختلال کرده است، باید به پزشک مراجعه کنید. گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید چند روش مختلف را برای درمان بی حسی آلت امتحان کنید تا به یک راهکار درمانی موثر برسید.

مطالعه بیشتر:

سرطان آلت و علائم سرطان آلت تناسلی چیست؟

5 راه افزایش مدت انزال و درمان انزال زودرس چیست؟

انزال دردناک چگونه است و علت انزال دردناک چیست؟

اختلال نعوظ و علت های اختلال نعوظ چیست و درمان آن چگونه است؟

?پرسش و پاسخ های بی حسی آلت تناسلی مردانه

بی حسی آلت تناسلی با چه علائمی همراه است؟

• پوست مایل به آبی • احساس سوزش • احساس سرما • احساس سوزن سوزن شدن • احساس مبهم خارش یا سوزش،

آیا وکیوم می توند سبب بی حسی آلت تناسلی شود؟

بله. بی حسی می تواند از عوارض جانبی استفاده از دستگاه خلاء به نام پمپ آلت تناسلی (وکیوم) باشد. برخی افراد برای رسیدن به نعوظ، از پمپ آلت تناسلی استفاده می کنند. این دستگاه از ساکشن برای کشیدن خون به داخل آلت تناسلی کمک می گیرد که این کار می تواند باعث بی حسی موقت آلت تناسلی مردانه، همراه با علائمی مانند کبودی، درد و بریدگی در پوست شود.

چه بیماری هایی می توند سبب بی حسی آلت تناسلی گردند؟

دیابت و مولتیپل اسکلروزیس (MS) از جمله بیماری هایی هستند که می توانند باعث آسیب عصبی شده و احساس آلت تناسلی را تحت تأثیر قرار دهند. بیماری پیرونی، وضعیتی که در آن بافت اسکار به نام پلاک در آلت تناسلی ایجاد می شود، نیز می تواند بر احساس این اندام تأثیر بگذارد. این شرایط همچنین می تواند منجر به اختلال نعوظ شود.

آیا بی حسی آلت تناسلی برطرف می شود؟

این که آیا احساس آلت تناسلی خود را دوباره به دست می آورید یا خیر، بستگی به علت ایجاد کننده این شرایط دارد. اگر علت این امر دوچرخه سواری باشد، هنگامی که دوچرخه سواری خود را کاهش می دهید یا تنظیمات صندلی خود را عوض می کنید، بی حسی به احتمال زیاد برطرف می شود. برای بیماری هایی مانند بیماری پیرونی یا ام اس، درمان ممکن است کمک کننده باشد. اگر علت بی حسی تستوسترون پایین باشد، افزایش سطح تستوسترون، باید منجر به بازیابی احساس آلت تناسلی شود.

منبع: healthline