The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

دادن استامینوفن به نوزاد برای درد دندان درآوردن آیا مجاز است؟

شنیده اید که مرحله دندان درآوردن بد است، اما آیا واقعاً اینطور است؟ مثلاً، آیا نمی‌ توانید به فرزندتان یک حلقه دندانی یا دستمال سرد بدهید و ادامه دهید؟خوب، نه همیشه این راهکارها جوابگو نیستند! گاهی اوقات درد دندان درآوردن آنقدر بد است که نیاز به تسکین دارویی دارد و تیلنول (Tylenol) اغلب به عنوان گزینه ارجح در این شرایط در نظر گرفته می شود، زیرا به طور کلی برای بچه های کوچک بی خطر است. اما از آنجایی که دندان درآوردن می ‌تواند مدت زیادی و حتی ماه‌ ها و ماه‌ های متوالی طول بکشد، شما نمی ‌توانید 24 ساعت شبانه روز به فرزند خود تیلنول یا همان استامینوفن بدهید. در اینجا نکاتی در رابطه با نحوه ی تشخیص زمان دادن استامینوفن به شیرخوار، نحوه استفاده ایمن از آن و نحوه تطبیق آن با دیگر گزینه های تسکین دهنده درد آورده شده است.

آیا دندان درآوردن باعث درد می شود؟

شاید به یاد نداشته باشید که وقتی دندان های آسیاب در 6 سالگی یا دندان عقل شما درآمدند، چه حسی داشتید، اما اجازه دهید به شما اطمینان دهیم: بله، دندان درآوردن ناراحت کننده است!

برای درک بهتر، ممکن است در تعریف سنتی کلمه دندان درآوردن باعث "درد" نشود. برخی از متخصصان فکر می ‌کنند دندان درآوردن باعث کسل‌ شدن، احساس درد یا احتمالاً خارش می‌ شود و به همین دلیل است که شیرخواران در بدترین دوره ‌های دندان درآوردن در تلاش برای تسکین لثه ‌های تحریک‌شده‌ خود، به جویدن و مالش لثه های خود بر روی هر چیزی روی می ‌آورند.

برخی از شیرخواران هنگام دندان درآوردن به سختی اذیت می شوند، در حالی که به نظر می رسد برخی دیگر به شدت تحت تأثیر قرار می گیرند. در هر صورت، منطقی است که فرض کنیم فرزند شما متوجه چیزی در دهانش می شود و ممکن است این احساس را دوست نداشته باشد.

چگونه بفهمیم فرزند شما از درد ناشی از دندان درآوردن رنج می کشد؟

از آنجایی که نوزادان نمی توانند به شما بگویند که چه احساسی دارند، تشخیص اینکه آیا درد دارند یا نه، امری سخت است. اما برخی از علائم رایج که نشان می دهند فرزند شما احساس خوبی ندارد، عبارتند از:

• گیجی یا تحریک پذیری غیرمعمول،

• چسبندگی شدید (یعنی عدم تمایل به پایین آمدن از آغوش بقیه)،

• مشکل در خوابیدن هنگام چرت زدن روزانه یا خواب شبانه،

• کشیدن گوش هایشان،

مخصوصاً در مورد مشکلات دندان درآوردن، ممکن است متوجه افزایش میزان خروج آب دهان فرزندتان نیز بشوید که همراه با لثه های دردناک یا متورم و میل به جویدن هر چیزی که در دسترس است، دیده می شود.

آیا دندان در آوردن سبب تب می شود؟

برخی از والدین فکر می ‌کنند دندان درآوردن می ‌تواند باعث تب شود، اما این کاملاً درست نیست: در حالی که دندان درآوردن می‌ تواند دمای بدن فرزند شما را تا حدی افزایش دهد، نباید باعث ایجاد تب واقعی مانند تب‌ هایی شود که ممکن است با بیماری رخ دهند.

چه زمانی برای درمان درد دندان می توانیم به نوزاد استامینوفن بدهیم؟

به طور رسمی، سازندگان استامینوفن، توصیه می کنند که والدین با پزشکان در مورد دارو دادن به کودکان زیر 2 سال صحبت کنند. ما نیز با این توصیه موافق هستیم، اما طبق نظر آکادمی اطفال آمریکا (AAP)، اگر شیرخوار شما بیش از 3 ماه دارد، می ‌توانید از وزن فرزند خود برای تعیین دوز صحیح استامینوفن استفاده کنید. از آنجایی که دندان درآوردن به طور معمول بین 4 تا 6 ماهگی شروع می شود، می توانید با خیال راحت به نوزادان در حال دندان درآوردن استامینوفن بدهید.

چگونه برای تسکین درد دندان درآوردن به نوزاد استامینوفن بدهیم؟

شما می توانید و باید، در صورتی که فرزندتان زیر 2 سال سن دارد، همیشه در مورد دوز متناسب با وزن او، با پزشک اطفال صحبت کنید. اینها توصیه های کلی در مورد دوز بر اساس وزن هستند که ممکن است به عنوان نقطه شروعی برای گفتگو با یک پزشک کمک کننده باشند.

• چه شیرخشک مخصوص نوزادان یا کودکان، داروی مایع یا قرص بخرید، همه انواع استامینوفن مخصوص بچه ها، دارای همان قدرت دارو در هر دوز هستند، 160 میلی گرم. این استانداردسازی تعیین دوز مورد نیاز را راحت می کند. برای داروهای مایع مانند قطره، که احتمالاً به فرزند خود از همین نوع استامینوفن می دهید، این مقدار برابر با 5 میلی لیتر (سی سی) است.

• برای نوزادان بین 2.7 تا 4.98 کیلوگرم، دوز معمولی مورد نیاز از استامینوفن طبق نظر سازمان AAP، برابر با 1.25 میلی لیتر است. دوز دارو به ازای هر 2.2 کیلوگرم وزن، حدود 1.25 میلی لیتر افزایش می یابد.

• بچه های بزرگتر ممکن است بتوانند یک قرص جویدنی یا محلول مصرف کنند، اما این به فرزند بستگی دارد. شما می توانید در هر سنی به کودک خود داروی مایع بدهید.

• می توانید در صورت نیاز هر 4 تا 6 ساعت یک نوبت استامینوفن به فرزند خود بدهید، اما طبق نظر سازمان AAP، نباید بیش از 5 دوز در یک دوره 24 ساعته، از استامینوفن استفاده کنید.

• شاید بهتر باشد از تیلنول (استامینوفن) برای تسکین دندان در شب یا قبل از چرت های طولانی استفاده کنید تا حواس فرزندتان را از ناراحتی دور کرده و به خواب راحت او کمک کنید. در طول روز، می توانید سعی کنید از حلقه های دندانی کمک بگیرید تا حواس فرزندتان را از درد منحرف کنید. با پزشک اطفال در مورد دادن یک دوز استامینوفن یک ساعت قبل از خواب به فرزند خود صحبت کنید، زیرا در این صورت در زمان خواب یا خوابیدن دارو تأثیر کاملی خواهد داشت.

• به یاد داشته باشید که همیشه از دستگاه، قطره چکان یا پیمانه اندازه گیری همراه بسته تیلنول استفاده کنید. زیرا تضمین شده است که مقدار دقیق دارو را به شما ارائه می دهد. سایر وسایل ممکن است برای سیستم اندازه گیری استامینوفن استاندارد نباشند.

برای درمان درد دندان درآوردن، استامینوفن بهتر است یا ایبوپروفن؟

در شیرخواران بالای 6 ماه، ایبوپروفن، گزینه ای مناسب برای تسکین درد دندان درآوردن است. تیلنول اغلب به عنوان اولین خط درمانی توصیه می ‌شود، زیرا می ‌توانید آن را به نوزادان کوچک ‌تر بدهید در حالی که ایبوپروفن ممکن است باعث ناراحتی معده در برخی از بچه‌ ها شود.

ممکن است استامینوفن توسط فرزند شما بهتر تحمل شود، اما هیچ تفاوت عمده ای در اثربخشی این دو دارو در درمان درد دندان درآوردن وجود ندارد. تعیین درمان مناسب، فقط به سن فرزند شما و میزان واکنش او به ماده فعال موجود در داروها بستگی دارد.

راه حل های خانگی برای تسکین درد دندان درآوردن

نمی ‌دانید به جای یا همراه با دادن دوز دیگری از استامینوفن به فرزندتان، چه کاری انجام دهید تا او احساس بهتری داشته باشد؟ چند راه حل خوب برای کمک به تسکین درد ناشی از دندان درآوردن در خانه وجود دارد، مانند:

• به فرزندتان اسباب بازی های مخصوص دندان درآوردن مانند حلقه های دندانی بدهید.

• به فرزندتان اجازه دهید یک پارچه سرد تمیز یا مسواک های کودک مخصوص سن خود را بجود.

• اگر تغذیه تکمیلی را شروع کرده اید، به فرزندتان غذاهای خنک و نرم مانند انواع پوره میوه ها را بدهید تا بخورد.

این راهکارها، نیاز شما به تکیه بر استامینوفن برای تسکین درد دندان درآوردن را کاهش می دهد. اما در مقابل باید از درمان ‌های زیر برای درمان ناراحتی فرزند خود خودداری کنید، زیرا پزشکان اطفال این موارد را گزینه‌ های ایمنی نمی ‌دانند:

• ژل های موضعی دندان درآوردن،

• قرص های هومیوپاتی مخصوص دندان درآوردن،

• گردنبندهای کهربایی مخصوص دندان درآوردن،

چه زمانی برای درمان درد دندان در آوردن با متخصص اطفال صحبت کنیم؟

خبر خوب این است که می ‌توانید پس از دریافت توصیه ‌های پزشک در مورد دوز مناسب داروها، درد ناشی از دندان درآوردن را با ترکیبی از داروهای طبیعی و مسکن‌ های بدون نسخه (OTC) در خانه مدیریت کنید. دندان درآوردن چیزی نیست که معمولاً نیاز به قرار ملاقات با پزشک اطفال داشته باشد.اما با این حال، در صورت وجود هر یک از موارد زیر می ‌توانید با پزشک فرزندخود تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کند:

• در رسیدگی به دندان درآوردن فرزندتان مشکل دارید.

• احساس می کنند که درد فرزندتان بیش از حد شدید بوده و به طور مداوم برای تسکین درد به استامینوفن نیاز دارد.

• نمی دانید و گیج شده اید که چه کاری می توانید برای کمک به تسکین درد فرزندتان انجام دهید.

همچنین ممکن است غیر از دندان درآوردن، اتفاق دیگری نیز در جریان باشد. بنابراین، اگر فرزندتان تسلیم ‌ناپذیر و بسیار ناراحت به نظر می ‌رسد، اقدام هوشمندانه این است که با پزشک اطفال مشورت کنید.

سخن نهایی

تیلنول یا همان استامینوفن، با قدرت 160 میلی‌گرم در 5 میلی‌لیتر و با دوز مصرفی بر اساس وزن، معمولاً برای درمان درد دندان درآوردن نوزادان مناسب است. اما باز هم قبل از مصرف، حتماً از پزشک خود در مورد دوز مناسب برای فرزندتان سوال کنید.

مطالعه بیشتر:

دندان در آوردن نوزاد و تب آیا با هم ارتباط دارند؟

رویش اولین دندان و نشانه های دندان در آوردن نوزاد

کاهش درد دندان درآوردن نوزاد چگونه امکان پذیر است؟

علائم دندان در آوردن نوزاد و نحوه کمک به شیرخوار چیست؟

?پرسش و پاسخ های درد دندان درآوردن

چه زمانی برای درمان درد دندان می توانیم به نوزاد استامینوفن بدهیم؟

از آنجایی که دندان درآوردن به طور معمول بین 4 تا 6 ماهگی شروع می شود، می توانید با خیال راحت به نوزادان در حال دندان درآوردن استامینوفن بدهید.

آیا دندان در آوردن سبب تب می شود؟

برخی از والدین فکر می ‌کنند دندان درآوردن می ‌تواند باعث تب شود، اما این کاملاً درست نیست: در حالی که دندان درآوردن می‌ تواند دمای بدن فرزند شما را تا حدی افزایش دهد، نباید باعث ایجاد تب واقعی مانند تب‌ هایی شود که ممکن است با بیماری رخ دهند.

برای درد دندان، چقدر استامینوفن می توانیم به نوزاد بدهیم؟

برای نوزادان بین 2.7 تا 4.98 کیلوگرم، دوز معمولی مورد نیاز از استامینوفن طبق نظر سازمان AAP، برابر با 1.25 میلی لیتر است. دوز دارو به ازای هر 2.2 کیلوگرم وزن، حدود 1.25 میلی لیتر افزایش می یابد.

برای درمان درد دندان درآوردن، استامینوفن بهتر است یا ایبوپروفن؟

در شیرخواران بالای 6 ماه، ایبوپروفن، گزینه ای مناسب برای تسکین درد دندان درآوردن است. تیلنول اغلب به عنوان اولین خط درمانی توصیه می ‌شود، زیرا می ‌توانید آن را به نوزادان کوچک ‌تر بدهید در حالی که ایبوپروفن ممکن است باعث ناراحتی معده در برخی از بچه‌ ها شود.

منبع: healthline