The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا بوی بنزین برای زن باردار ضرر دارد یا خیر؟

با وقوع بارداری، ترس ها و سوالات زیادی در ذهن شما شکل می گیرند و از آنجا که نمی توانید همیشه در خانه بمانید، این نگرانی ها به دلیل افزایش میزان مواجهه با مواد شیمیایی محیطی چندین برابر هم می شوند. یکی از موارد اجتناب ناپذیر در زندگی روزمره، که ممکن است با آن مواجهه داشته باشید، مراجعه به پمپ بنزین و استشمام"بوی بنزین" است. اگر از این بابت نگران هستید و می خواهید بدانید که آیا بوی بنزین برای زن باردار ضرر دارد یا خیر، با ما همراه شوید.

آیا بوی بنزین برای زن باردار ضرر دارد؟

فرقی نمی کند شما ساکن یک شهر بزرگ و صنعتی باشید، یا اینکه در شهری کوچک یا حتی روستا زندگی کنید، در هر حال یکی از باورهای رایج در میان بسیاری از مردم این است که مادران باردار تحت هیچ شرایطی نباید به پمپ بنزین بروند و بنابراین ممکن است بارها و بارها با این صحنه مواجه شوید که مادری باردار در جایی دورتر از پمپ بنزین از ماشین پیاده می شود تا در معرض بوی بنزین و یا گازوئیل و ... قرار نگیرد و یا اینکه زدن بنزین را به کارگر آنجا محول می کند تا مبادا به دلیل پیاده شدن، بوی بنزین را استشمام کند.

اما آیا این کار منطقی است و آیا بوی بنزین برای زن باردار ضرر دارد؟

قبل از اینکه به این سوال مهم و پرتکرار پاسخ بدهیم، بهتر است تا کمی بیشتر در مورد بنزین و بوی آن بدانیم.

بنزین یک فرآورده شیمیایی است که از ترکیبات زیادی از جمله یخ زدا، روان کننده ها، عوامل ضد زنگ و صدها ترکیب شیمیایی به نام هیدروکربن ها تشکیل شده است. از بین تمام این ترکیبات، ماده ای به نام "بنزن" عامل اصلی بوی گازی بنزین است که به بنزین اضافه می شود تا با افزایش سطح اکتان باعث بهبود عملکرد موتور وسیله نقلیه و راندمان سوخت شود. از آنجا که بنزن بوی شیرین و در عین حال تندی دارد، بیشتر افراد به آن حساس هستند، و برخی نیز بی نهایت آن را دوست دارند، بله، عاشقان بوی بنزین کم نیستند و این اتفاق عجیبی هم نیست! شاید برایتان عجیب باشد اما محبوبیت بنزن و رایحه خاص آن در حدی زیاد است که در طول دهه 1800 و اوایل دهه 1900، سازندگان محصولات بهداشتی از بنزن کمک می گرفتند تا عطر و بوی شیرینی به تولیدات خود بدهند. اما این استفاده‌ ها به یک دلیل بسیار محکم و علمی دوام چندانی نداشتند، و آن هم چیزی نبود جز اینکه: بنزن به عنوان یک ماده سرطان‌ زا شناخته شد!

متاسفانه تحقیقات نشان داده اند که وقتی بنزن در غلظت‌ های بالا مورد استفاده قرار بگیرد و یا به مدت طولانی استنشاق شود، می تواند بسیار خطرناک و آسیب رسان باشد.

با در نظر گرفتن این نکات، بدیهی است که بابت مواجهه با بوی بنزین در دوران بارداری که با حساسیت های بیشتری همراه است، نگران شده و بترسید، اما لازم است بدانید که بررسی های علمی نشان می دهند خوشبختانه، مواجهه کوتاه مدت با بوی بنزین، خطری برای جنین کوچکی که در درون رحم شما رشد می کند، ندارد اما به دلیل افزایش میزان حساسیت به رایحه ها در دوران بارداری، این احتمال وجود دارد که خود شما به عنوان مادر باردار با استشمام بوی بنزین، دچار مشکلاتی همچون سردرد، سرگیجه، دل زدگی و یا حالت تهوع شود.

بنابراین اگر ناچار هستید به هر دلیل به پمپ بنزین مراجعه کنید، نترسید و از این بابت نگران نباشید، اما برای اینکه حال خودتان بد نشود، می توانید از ماشین پیاده نشده و پنجره ها را بالا بکشید. در شرایطی که لازم است خودتان برای بنزین زدن پیاده شوید، می توانید ماسک بزنید تا بوها را کمتر احساس کنید و همچنین به عنوان یک ایده هوشمندانه بد نیست از دستکش کمک بگیرید، تا دست هایتان بوی بنزین نگیرند.

تمامی این نکات، مربوط به مواقعی هستند که قرار است شما برای مدتی کوتاه بوی بنزین را استشمام کنید، اما اگر به دلیل علاقه به بوی بنزین و یا برای رفع ویار خود، به دنبال بو کردن مداوم آن هستید، باید از این کار دست بکشید! زیرا بی خطری بوی بنزین برای مادر باردار و جنین او، فقط در مواجهه های بسیار کوتاه مدت به اثبات رسیده است و در شرایطی که استنشاق طولانی مدت رخ دهد، ممکن است عوارض جدی به دنبال داشته باشد.

سخن نهایی

مواد شیمیایی زیادی همچون آفت کش ها، علف کش ها، محصولات پاک کننده و ... هستند که در دوران بارداری باید از آن ها اجتناب کنید تا سلامت دلبند درون رحمتان حفظ شود. محصولاتی همچون بنزین نیز وجود دارند که در طی سال های اخیر نگرانی ها و سوالات در مورد آن ها ایجاد شده است، از جمله اینکه، آیا بوی بنزین برای زن باردار ضرر دارد؟ به لطف تحقیقات علمی، ما حالا می دانیم که استنشاق کوتاه مدت بوی بنزین نمی تواند سلامتی مادر باردار و جنین او را تهدید کند، اما به طور قطع این مجوزی برای بو کردن مداوم بنزین در طی بارداری نیست!

مطالعه بیشتر:

حساسیت حس بویایی در دوران بارداری

استفاده از عطر در بارداری برای جنین خطرناک است؟

حس بویایی در جنین ،جنین چه بوهایی را در رحم حس می کند؟

خطرات بوی رنگ ساختمان (نقاشی منزل) در بارداری برای جنین چیست؟

?پرسش و پاسخ های بوی بنزین برای زن باردار

باردارم و از بوی بنزین بدم میاد چیکار کنم؟

بنابراین اگر ناچار هستید به هر دلیل به پمپ بنزین مراجعه کنید، نترسید و از این بابت نگران نباشید، اما برای اینکه حال خودتان بد نشود، می توانید از ماشین پیاده نشده و پنجره ها را بالا بکشید. در شرایطی که لازم است خودتان برای بنزین زدن پیاده شوید، می توانید ماسک بزنید تا بوها را کمتر احساس کنید. و همچنین به عنوان یک ایده هوشمندانه بد نیست از دستکش کمک بگیرید، تا دست هایتان بوی بنزین نگیرند.

باردارم و بوی بنزین را خیلی دوست دارم اشکالی دارد؟

اگر به دلیل علاقه به بوی بنزین و یا برای رفع ویار خود، به دنبال بو کردن مداوم آن هستید، باید از این کار دست بکشید! زیرا بی خطری بوی بنزین برای مادر باردار و جنین او، فقط در مواجهه های بسیار کوتاه مدت به اثبات رسیده است و در شرایطی که استنشاق طولانی مدت رخ دهد، ممکن است عوارض جدی به دنبال داشته باشد.

آیا بوی بنزین برای زن باردار ضرر دارد؟

متاسفانه تحقیقات نشان داده اند که وقتی بنزن در غلظت‌ های بالا مورد استفاده قرار بگیرد و یا به مدت طولانی استنشاق شود، می تواند بسیار خطرناک و آسیب رسان باشد.

آیا بوی بنزین برای جنین ضرر دارد؟

خوشبختانه، مواجهه کوتاه مدت با بوی بنزین، خطری برای جنین کوچکی که در درون رحم شما رشد می کند، ندارد اما به دلیل افزایش میزان حساسیت به رایحه ها در دوران بارداری، این احتمال وجود دارد که خود شما به عنوان مادر باردار با استشمام بوی بنزین، دچار مشکلاتی همچون سردرد، سرگیجه، دل زدگی و یا حالت تهوع شود.

منبع: naturalbabylife