The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

پیشگیری از اختلالات مادرزادی با پرهیز از 10 مورد ممنوعه در طی بارداری

آیا می‌خواهید به فرزندتان بهترین شروع ممکن را هدیه دهید؟ می‌خواهید فرزندتان بدون هر گونه اختلال مادرزادی یا کمبودی در سیستم ایمنی متولد شود؟ این خواسته دست یافتنی است، فقط باید توجه داشته باشید که برخی از عادات ناسالم غذایی یا رفتاری شما فوراً سلامت جنین را به مخاطره می‌اندازد و برخی دیگر بر رشد درست سیستم ایمنی او تاثیر گذارد و فرزندتان را در زندگی‌ آینده‌اش در برابر بیماری هایی آسیب‌پذیر سازد. برای تضمین یک بارداری ایمن، 10 مورد وجود دارد که باید به هر قیمتی از آنها دوری کنید.

 

1- پرهیز از کشیدن سیگار و قرار گرفتن در معرض دود دست دوم سیگار

باید از کشیدن سیگار خودداری کنید و از قرار گرفتن در محیطی که اشخاص سیگاری هوای آنجا را آلوده کرده‌اند، پرهیز کنید. زیرا دود مستقیم و دود دست دوم سیگار برای سلامت شما و فرزندتان زیان‌آور است. مطالعات نشان داده است که تنفس دود سیگار می‌تواند به زایمان زودرس، سقط جنین خود به خودی، وزن کم هنگام تولد و مرگ جنین و نوزاد منجر شود. از آنجایی‌که دود سیگار باعث بسته شدن رگ های خونی جنین می‌شود و خون رسانی به مغز او را کاهش می‌دهد، مسبب مشکلات رشدی متعددی در فرزندتان خواهد شد.

2- پرهیز از نوشیدن الکل

باید از نوشیدن الکل امتناع ورزید. زیرا هر میزانی از الکل به جنین آسیب‌ وارد می‌کند. البته وسعت آسیب وارده بر جنین به میزان و مدت قرار گرفتن مادر در معرض الکل بستگی دارد. هرچه مدت قرار گرفتن در معرض الکل بیشتر باشد، مشکلات فراوان‌تر خواهد بود و بدترین آن سندرم جنین الکلی است که می‌تواند به اختلالات شدید مادرزادی و ناهنجاری های نوزاد منجر ‌شود. سندرم جنین الکلی یکی از علل اصلی شناخته شده برای عقب ماندگی ذهنی نوزادان است. سندرم جنین الکلی همچنین می‌تواند باعث اختلالات مادرزادی مثل اختلال در سیستم عصبی، شکل گیری نادرست سیستم اسکلت بدنی، کمبودهای رشدی هنگام بارداری و پس از آن، شکل گیری ناقص صورت و اختلالات اعضاء بدنی گردد.

3- دوری از مدفوع گربه

به‌عنوان بانویی باردار، اگر از گربه‌ای نگهداری می‌کنید باید از تمیز کردن جعبه مدفوع آن خودداری کنید. حتی اگر کاملاً عاشق گربه خود هستید، مدفوع گربه انگل هایی را حمل می‌کند که باعث مشکل توکسوپلاسموز می‌شود. اما، برای احتیاط، بهتر است که گربه شما توسط دانپزشک معاینه شود.

4- پرهیز از خوردن گوشت خام

باید از خوردن گوشت خام یا کم‌ پخته و همچنین محصولات دریایی پرهیز کنید. زیرا ممکن است گوشت خام یا کم‌ پخته منبع انگل‌هایی باشد که باعث توکسوپلاسموز ‌شود. بنابراین، باید فقط گوشت کاملاً پخته نوش جان کنید. زیرا گوشت خام و کم پخته و خوراکی‌های دریایی خطر قرار گرفتن در معرض باکتری های مثل "سالمونلا" و "کولیفورم" را افزایش می‌دهد. این موارد می‌تواند باعث مرده زایی، سقط جنین یا آسیب به مغز جنین شود.

5- پرهیز از مصرف ماهی های حاوی جیوه (ترجیحاً از مکمل‌های امگا 3 بهره برید!)

بانوان باردار باید از خوردن برخی از ماهی ها پرهیز کنند. این مسئله به این علت نیست که ماهی به شما و فرزندتان آسیب می‌رساند. مشکل این‌جاست که بسیاری از مواد زائد کارخانجات صنعتی که وارد آب دریا می‌شود حاوی جیوه است و می‌تواند جنین در حال رشد شما را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از ماهی‌ها مثل کوسه، اره ماهی و ماهی تُن قابلیت تمرکز جیوه بیشتری دارند و برای مغز جنین درحال رشد شما مضر است.

6- پرهیز از خوردن میوه های نشسته

بسیاری از آفت کش ها، سموم باغبانی، ضدقارچ‌ها و دیگر سموم شیمیایی که در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند، براساس قدرت سم و مدت قرار گرفتن سم و محصول کشاورزی، می‌تواند به فرزند درون‌تان آسیب رساند، به ویژه اگر در سه ماهه اول بارداری‌تان در معرض آنان قرار گیرید. بنابراین پیش از مصرف آنان، سبزیجات و میوه‌ها را به خوبی بشوئید و برای گلدان یا باغچه خود در حد امکان از آفت کش‌های طبیعی استفاده کنید.

7- جلوگیری از افزایش دمای بدنی (به این معنا نیست که کاملاً ورزش را کنار بگذارید!)

باید از افزایش ناگهانی دمای بدنی خود دوری کنید. اگر دمای بدنی شما از 38.8 بیشتر شود، احتمال دارد جنین در حال رشدتان آسیب بیند. وقتی دمای بدنتان افزایش می‌یابد شما قادرید که با استفاده از روش‌های متفاوتی بدن‌تان را (به شکل خارجی) خُنک کنید، اما جنین برای این منظور هیچ راه‌کاری ندارد. به این ترتیب داخل بدن‌تان و جنین زمان زیادی برای خُنک شدن احتیاج دارند. جنین هنوز راه‌کارهای خُنک کننده کافی را گسترش نداده است و امکان دارد آسیب ببیند. دمای بدنی معمولاً بر اثر تب، تمرینات سخت، کار بیرون از منزل و روزهای گرم تابستان  افزایش می‌یابد.

8- پرهیز از حمام گرم (باید خُنک بمانید!)

این مطلب در ادامه نکته‌ای است که در بالا ذکر شد، بنابراین مشخص است که چرا  باید از رفتن به وان آب گرم، حمام گرم طولانی و سونا دوری کنید. زیرا این‌ موارد قابلیت افزایش دمای بدنی‌تان به بیش از 38.8 درجه را دارند، بنابراین برای حفظ ایمنی جنین تان باید از آنها دوری کنید. به همین علت استفاده از پتوی برقی نیز ممنوع خواهد بود.  

9- مراقبت از ضربه خوردن و افتادن

در حالی‌که ورزش سبک برای‌تان مفید است، ولی از هر ورزش یا فعالیت فیزیکی که خطر آسیب دیدگی در آن وجود دارد، باید پرهیز کنید. این‌ها شامل بسکتبال، اسکی، ورزش‌های سنگین و غیره... می‌شود. زیرا آسیب دیدگی ورزشی و ضربات وارده به بدن می‌تواند باعث خونریزی داخلی، سقط جنین و آسیب دیدگی استخوانی جنین شود. بنابراین تا پس از تولد بچه از اجرای هرگونه ورزش سخت پرهیز کنید. اگر هنگام بارداری دچار هر گونه افتادن به زمین یا ضربه‌ سختی به شکم‌تان شدید، فوراً در پی مراقبت‌های پزشکی باشید.

10- پرهیز از قرار گرفتن در معرض اشعه یا پرتو (در حقیقت باید از انواع پرتوها دوری جست!)

پیشنهاد می‌شود که از قرار گرفتن در معرض پرتو یا اشعه  "ایکس" و دیگر انواع پرتوها دوری کنید. پرتوهای ایکس این قابلیت را دارد که در اوایل بارداری آسیب بیشتری را وارد آورد. بنابراین، پزشک و دندانپزشک خود را از بارداری‌تان آگاه سازید، تا این‌که در صورت امکان استفاده از پرتو ایکس را به تعویق افتد. مطالعات نشان می‌دهد که حتی میزان کمی از قرار گرفتن در معرض میدان قوی مغناطیسی الکترونیکی می‌تواند باعث آسیب‌ سلولی شود. بنابراین، باید از استفاده از پتوی برقی و همچنین ایستادن بسیار نزدیک به تلویزیون یا جلوی مایکروویو برای مدتی طولانی خودداری کنید.

 

مطالعه بیشتر:

1- مراقبت از سلامت روانی در دوران بارداری

2- مراقبت های بارداری در برابر بیماری ها

3- فواید و مضرات مصرف ماهی در بارداری

4- عدم نیاز به سزارین با تغذیه سالم و ورزش