The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

همه چیز را در مورد سونو گرافی چهار بعدی بدانید

کیست که نخواهد تصویر جنین داخل رحم خود را ببیند؟ واقعا تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است. در این دوران پیشرفت‌ها و تکنولوژی پزشکی تجربه چنین لحظه سوررئالی ممکن شده است. حالا می‌توانید پیش از زمان زایمان آن لذت و هیجان را «احساس» کنید. به محض این‌که بارداری شما تایید می‌شود، برای آزمایش‌ها و اسکن‌های مختلف فرستاده می‌شوید. برخی از این آزمایش‌ها الزامی است و برخی دیگر اختیاری.

یکی از این اسکن های اختیاری سونو گرافی چهار بعدی است. پیش از این‌که تصمیم به انجام سونوگرافی چهاربعدی بگیرد باید بدانید که تمام مراکز پزشکی به این گزینه مجهز نیستند. همچنین باید بدانید که بیمه شما این آزمایش را پوشش می‌دهد یا خیر. اگر می‌خواهید درباره سونوگرافی چهاربعدی بیشتر بدانید به خواندن این مقاله ادامه بدهید.

سونوگرافی چهار بعدی چیست و چه زمانی انجام می شود؟

سونو گرافی چهار بعدی چیست؟

سونوگرافی چهار بعدی روشی است برای بازتولید تصویر جنین داخل رحم شما. در این اسکن برای خلق تصویر از امواج صوتی استفاده می‌ شود. در سونوگرافی سه بعدی می‌توانید تصویر سه بعدی جنین خود را ببینید. اما در سونوگرافی چهار بعدی این تجربه یک مرحله پیش می‌رود. جلوه‌ای ایجاد می‌کند که شبیه دیدن یک ویدئوی زنده است. با استفاده از این تکنولوژی می‌توانید ببینید که جنین شما در همان لحظه در داخل رحم شما چه کار می‌کند. در واقع، اگر جنین در آن لحظه خاص در حال خمیازه کشیدن یا لبخند زدن باشد می‌توانید او را ببینید.

 

تفاوت سونوگرافی دو بعدی، سه بعدی و سونو گرافی چهار بعدی چیست؟

شاید تا به حال از خودتان پرسیده باشید انواع سونوگرافی چیست و کدام بهتر است . در این بخش قصد داریم انواع مختلف سونوگرافی دو بعدی، سه بعدی و سونوگرافی چهار بعدی را توضیح دهیم .

سونوگرافی دو بعدی استاندارد، سونوگرافی سیاه و سفید است که  پزشک در بررسی آناتومی جنین به عنوان بخشی از مراقبت های دوران بارداری و گاها برای تشخیص بارداری انجام می دهد. تصویر و جزئیات جنین برای افراد غیر متخصص در سونوگرافی دو بعدی چندان قابل تشخیص نیست، اما پزشکان و افراد آموزش دیده می توانند با همین سونوگرافی معمولی هم تشخیص لازم را بدهند.

 سونوگرافی سه بعدی تصویری سه بعدی از جنین نشان می دهد. در سونوگرافی سه بعدی می توانید تصویری واقعی تر از چهره جنین خودتان را ببینید.

در سونوگرافی  چهار بعدی به تصاویر سه بعدی حرکت نیز افزوده می شود یعنی می توانید در طول عمل سونوگرافی فیلم زنده حرکت جنین در شکم مادر را مشاهد کنید.

 

سونوگرافی چهار بعدی چطور انجام می‌شود؟

سونو گرافی چهار بعدی خیلی شبیه سونوگرافی های دیگر در دوران بارداری انجام می‌شود.

  • از شما می‌خواهند به پشت روی میز معاینه دراز بکشید.
  • روی شکم‌تان یک ژل مخصوص توسط تکنیسین پزشکی مالیده می‌شود.
  • این به انتقال موج های صوتی کمک می‌کند.
  • تکنیسین یک وسیله را روی شکم شما نگه می‌دارد و با حرکات دوار می‌گرداند تا تصویر خوبی بگیرد.

سونوگرافی چهار بعدی چطور عمل می‌کند؟

سونوگرافی چهار بعدی به روش زیر تصویری از داخل رحم شما تولید می‌کند:

  • وسیله‌ای به نام مبدل روی شکم شما حرکت می‌کند.
  • این دستگاه موج های صوتی را از طریق شکم شما وارد رحم‌تان می‌کند. این امواج به جنین شما برخورد می‌کند و به شکل پژواک برمی‌گردد.
  • دستگاه سونوگرافی این پیام‌های پژواکی را جمع‌آوری و ترجمه می‌کند و روی صفحه نمایش نشان می‌دهد.
  • وقتی جنین شما حرکت می‌کند یا لگد می‌زند، می‌توانید تصاویر آن را روی صفحه فراصوتی مشاهده کنید.

در هنگام سونوگرافی چهار بعدی، متخصص به شما کمک می‌کند تا جنین‌تان را روی صفحه نمایش ببینید. این به شما امکان می‌دهد که ببینید او در لحظه مشغول انجام چه کاری است.

شکل نتایجی که از سونوگرافی چهار بعدی دریافت می‌کنید به دکتر شما و روند پزشکی بستگی دارد. بعضی نتایج به شکل یک تصویر ارائه می‌شود و بعضی از پزشکان ممکن است یک فیلم چهار بعدی خوب به شما بدهند.

 

سونوگرافی چهار بعدی چه زمانی انجام می‌شود؟

پزشک شما بهترین کسی است که می‌تواند به شما بگوید چه زمانی سونو گرافی چهار بعدی را انجام بدهید. برخی می‌گویند بین هفته های ۲۷ تا ۳۲ انجام شود و نظر برخی دیگر بین هفته های ۲۶ تا ۳۰ است.

باید توجه کنید که از هفته های ۱۹ تا ۲۴ بارداری، جنسیت جنین شما را می‌توان با این اسکن‌ها تشخیص داد. با پزشک خود درباره اینکه چه زمانی می‌توانید این آزمایش را بدون خطر انجام بدهید مشورت کنید.

 

مزایا و معایب سونوگرافی چهاربعدی

آیا سونوگرافی چهار بعدی برای جنین خطرناک است؟

نگرانی زمانی است که برخی شرکت‌ها فقط برای اینکه چهره جنین را به شما نشان بدهند، سونوگرافی چهار بعدی را انجام می‌دهند. تمام مراکز برای انجام آزمایش مجهز به سریع‌ترین دستگاه‌ها نیستند و می‌تواند برای جنین شما ضرر داشته باشد، با اینکه حتی ممکن است همان زمان این را متوجه نشوید. همچنین قرار گرفتن زیاد در معرض هرگونه موج فراصوتی برای جنین شما خوب نیست.

بااینکه خیلی هیجان‌انگیز است، اما باید درباره اینکه واقعا به سونوگرافی چهار بعدی نیاز دارید یا خیر با پزشک خود مشورت کنید. اگر می‌توانید این کار را انجام ندهید، همیشه توصیه می‌شود که از انجام آن خودداری کنید. از شرکت بیمه خود بپرسید که آیا هزینه این اسکن را پوشش می‌دهد یا خیر. نکات مثبت و منفی آن‌را از پزشک خود بپرسید و با آگاهی کامل تصمیم بگیرید.

 

مزایای سونو گرافی چهار بعدی جنین چیست؟

سونوگرافی چهار بعدی همیشه برای تشخیص و درمان بکار نمی رود مگر در مواقعی که پزشک شک به وجود ناهنجاری داشته باشد که در سونوگرافی دو بعدی نشان داده نشده و برای اطمینان بیشتر تشخیص بدهد به جای سونوگرافی معمولی از سونوگرافی چهار بعدی استفاده کنید . مادران شانس این را دارند که در دوران بارداری مدام حرکات جنین در شکم خود را احساس کنند و از آن لذت و آرامش گیرند. ولی پدران کمتر متوجه می شوند سونوگرافی 4 بعدی می تواند تصویری از بچه به پدر ارئه دهد که البته هزینه قابل توجهی نیز دارد.

 

معایب سونوگرافی چهار بعدی چیست؟

دستگاه های سونوگرافی سه و چهار بعدی با استفاده از یک محفظه و ارسال انرژی از سه زاویه مختلف به درون بدن علاوه بر ایجاد تصاویر سه بعدی خطراتی هم چون آسیب به حلزون شنوایی در جنین ایجاد می کند. دستگاه های سونوگرافی سه و چهار بعدی حدود سه سال است که به کشور ما وارد شده و براساس نظر متخصصان بیشتر در موارد غیر ضروری و توسط مادران باردار مورد استفاده قرار میگیرد و بر خلاف تصور کاملا بی ضرر بودن آن، در صورت استفاده ی نادرست با امکان بروز خطرات جبران ناپذیری برای جنین همراه است .

این دستگاه برای گرفتن تصویر مناسب از حداکثر انرژی استفاده می کند و این امر می تواند در صورت استفاده نامناسب و غیر ضروری آسیب های جبران ناپذیری بر بدن وارد کند. زیرا چنانچه این دستگاه به میزان زیاد بر روی شکم مادر نگه داشته شود همانند میکروویو عمل کرده و از نظر تئوری حتی میتواند مایع آمنیوتیک یا کیسه آب اطراف جنین را بیش از حد گرم کرده و بافت های بدن وی را دچار آسیب کند.

بر اساس موارد گزارش شده جنین هایی که به هر دلیلی بعد از انجام سونوگرافی های سه یا چهار بعدی رنگی؛ سقط شده اند در زیر پوستشان حباب های هوا مشاهده شده و تاول های پوستی داشته اند و طی مطالعات مختلف نیز ثابت شده است به دلیل انرژی بسیار بالا در اثر استفاده غیر ضروری و نامناسب، امکان بروز آسیب جدی به حلزون شنوایی جنین وجود دارد.

ضرورت استفاده از این نوع سونوگرافی ها در مواردی بسیار محدود مانند تشخیص لب شکری یا بیماری های استخوانی جنین وجود دارد. در همه این موارد در مرحله نخست ؛ سونوگرافی معمولی انجام می شود و فقط با تشخیص پزشک متخصص، سونوگرافی های سه یا چهار بعدی تجویز می شود. به دلیل آموزش انجام شده در اروپا و آمریکا مادران باردار حاضر به انجام سونوگرافی های حتی معمولی هم نیستند و در کشور انگلستان هم حداکثر یک بار و برای تعیین تاریخ زایمان سونوگرافی انجام می شود.

این در حالی است که در ایران در طول دوره بارداری چندین مورد سونوگرافی انجام می شود که اغلب به اصرار مادر و برای تعیین جنسیت جنین و مشاهده او می باشد و هیچ ضرورتی در انجام این امر وجود ندارد. هم اینک به سبب عدم آگاهی نسبت به خطرات جدی این نوع سونوگرافی ها مادران اغلب برای تعیین جنسیت جنین با تهیه عکس سه بعدی برای استفاده در آلبوم، اقدام به انجام این نوع سونوگرافی می کنند که هیچگونه کاربرد علمی ندارد.

باید فرهنگ سازی لازم در این خصوص انجام شود و مادران آگاه شوند که در استفاده از سونو گرافی چهار بعدی برای تعیین جنسیت جنین درمواردی اشتباه صورت می گیرد و از این طریق نیز سلامت جنین بطور جدی به خطر می افتد. سونوگرافی های سه و چهار بعدی در مراحل اولیه بررسی علمی قرار دارد و کاربرد علمی آن در بسیاری از موارد ثابت نشده و ممکن است اثرات مخرب آن در سال های آتی مشخص شود بنابراین باید از استفاده از آن بدون نظر متخصص اجتناب کرد.