The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

علت ضعیف یا کم شدن حرکات جنین در هفته های پایانی چیست؟

سوال مخاطب:

اگر در هفته های پایانی بارداری میزان تکان ها و حرکت جنین داخل رحم کم شود نشان دهنده وجود مشکلی است یا امری طبیعی است؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

هر چند حرکات جنین در هفته های آخر کمی کاهش می یابد که آن هم به دلیل بزرگ شدن جنین و کم شدن مایع آمنیوتیک فضا را برای حرکات جنین محدود می سازد و در عین حال می تواند به دلیل وجود مشکلی نظیر پیچش بند ناف و یا مشکلات جفتی که خون کافی نمی رسد باشد که باید با سونوگرافی بیوفیزیکال و داپلر آن را مشخص کرد و اگر پزشک لازم بداند بهتر است دو تا سه هفته زودتر جنین را درآورد به خصوص در مواردی که رشد جنین طبیعی نیست یا مادر دچار فشارخون یا دیابت ... باشد.اگر انتقال اکسیژن و مواد مغذی از طریق جفت به جنین به میزان کافی صورت نگیرد، رشد او رشد ضعیف شده و حتی ممکن است از دست برود. لذا پزشکان به مادران باردار توصیه می کنند، کاهش حرکات جنین را به دقت و با جدیت زیر نظر بگیرند.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +