The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

تحرک اسپرم کم مرد یا مصرف لتروزول با بارداری خارج از رحم در ارتباط است؟

سوال مخاطب:

33سال دارم و مدت سه سال است که ازدواج کرده ام. بعد از دو ماه اقدام برای بارداری و عدم بارداری، با نظر پزشک 4 ماه لتروزول مصرف کردم ولی نتیجه ای نداشت. آزمایش های من موردی نداشت ولی همسرم تحرک اسپرم هایش از حد نرمال کمتر است. بعد از دو ماه باردار شدم و در هفته پنجم مشخص شد که بارداری من خارج از رحم است و با تزریق متروترکسات به بارداری خاتمه دادم آیا مصرف لتروزول با بارداری خارج از رحم در ارتباط است؟ برای بارداری مجدد چه اقدامی لازم و ضروری است؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

 

ضعف نطفه مرد ربطی به حاملگی خارج از رحم ندارد همیشه حاملگی خارج از رحم بر اثر مشکلات موجود در زن بروز می کند نظیر عفونت لگن، چسبندگی لوله ها، وجود فیبرم یا کیست بزرگ تخمدان... چون ده درصد از حاملگی های خارج از رحم تکرار شدنی است لذا شستن لوله های رحم در روزهای 12-10 قاعدگی می تواند تا حدودی از تکرار حاملگی خارج از رحم بکاهد و اگر برای بار دوم تکرار شود آن وقت باید IVF یا لقاح مصنوعی انجام داد.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +