The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا تست AFP برای تشخیص ناهنجاری های مادرزادی قابل اطمینان است؟

سوال مخاطب:

آیا انجام تست AFP برای تشخیص ناهنجاری های مادرزادی توصیه می شود و تا چه حد قابل اطمینان است؟

 

پاسخ کارشناس:

دکتر آرین (جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی)

  

تست AFP فقط یکی از فاکتورهائیست که در ناهنجاری های جنین به خصوص سیستم عصبی بالا می رود بنابراین باید تست تریپل مارکر یا کوادمارکر، HCG بتا، استریول... همگی با هم اندازه گیری شود تا وجود ریسک ناهنجاری جنین یا عدم آن مشخص شود البته در این موارد انجام سونوگرافی و بررسی چربی پشت گردن و وجود تیغه بینی هم ضروریست که بیشتر در سندرم داون یا عقب افتادگی ذهنی ارزش دارد. انجام این آزمایشات با یا بدون سونوگرافی فاقد ارزش صد در صد است در این جا باید آمنیوسنتز انجام شود تا وجود بیماری های کروموزومی شناخته شده به طور قاطع روشن شود.

 

موضوعاتی که در این بخش مشاهده می کنید سوالاتی است که توسط مخاطبان نی نی پلاس مطرح شده و توسط پزشکان متخصص و ماما هایی که با این مجموعه همکاری می کنند پاسخ داده شده است.

شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به مادران دیگر كمك كنید، زیرا مشكل شما ممكن است مشكل دیگر مادران نیز باشد.

 

مطالب بیشتر:

 

منبع: نی نی +