The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

خوردن آلو چه عوارض جانبی و فوایدی دارد؟

حفظ و تامین آب کافی برای بدن از سلامتی شما محافظت می کند که همچنین یکی از اسرار پوستی سالم است. نوشیدن هشت لیوان آب توصیه شده در روز، برای پوست بسیار مفید است. اما یکی از بهترین راه های اضافه کردن عطر و طعم اضافی به مواد غذایی روزانه خود، اضافه کردن آب آلو به رژیم غذایی است.

آب آلو که از فشردن میوه آلو بدست می آید، حاوی مواد مغذی بسیاری است که فواید زیادی برای سلامتی بدن دارد. مصرف آلو خشکه انرژی زیادی به بدن می رساند و باعث افزایش سریع قند خون می شود. آلو خشک همچنین فیبر بالایی دارند که می توانند به تنظیم حرکات روده و مثانه کمک کنند.

فواید خوردن آلو

در اینجا 8 فایده خوردن آلو برای سلامتی بدن را آورده ایم.

1- آلو به هضم غذا کمک می کند.

آلو دارای فیبر بالایی است و از هموروئید (بواسیر) که از یبوست به وجود می آید، جلوگیری می کند. یبوست مزمن یک مشکل رایج در افراد مسن است و همچنین می تواند یک مشکل دردناک برای نوزادان باشد. آب آلو به دلیل سوربیتول بالایی که دارد، به عنوان یک ملین قوی عمل می کند. در صورتی که برای شما یا فرزندتان چنین مشکلی به وجود آمده است با مشورت پزشک خود می توانید از آب آلو و یا آلو استفاده کنید.

یک وعده شش تایی آلو، دارای 4 گرم فیبر رژیمی است و 1/2 فنجان آلو حاوی 6.2 گرم فیبر است. توصیه می شود که بانوان 30 ساله و جوان هر روز 28 گرم فیبر مصرف کنند و آقایان این گروه سنی 34 گرم فیبر مصرف کنند. همچنین بانوان و آقایان بین 31 تا 50 سال باید به ترتیب 25 گرم و 30 گرم فیبر به صورت روزانه مصرف کنند. فیبر توصیه شده برای بانوان و آقایان بیش از  سال 51 از بقیه افراد کمتر است، برای بانوان 22 گرم و برای آقایان 28 گرم است.

2- آلو فعالیت مثانه را کنترل می کند

فعالیت زیاد مثانه باعث ناراحتی زیادی می شود، برای حل این مشکل شما باید فیبر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. مثانه توسط بسیاری از موارد دچار فعالیت بیش از اندازه می شود و گاهی اوقات یبوست می تواند باعث افزایش میزان ادرار شود. همچنین مصرف آلو، حرکات روده های شما را تنظیم می کند.

3- آلو منبع خوبی از آهن است

کم خونی زمانی رخ می دهد که بدن نتواند به اندازه کافی گلبول های قرمز را تولید کند که این امر معمولا ناشی از کمبود آهن در بدن حاصل شده و کمخونی ناشی از فقر آهن و یا آنمی نام دارد. تنگی نفس، تحریک پذیری و خستگی، نشانه های آنمی خفیف است. آب آلو یک منبع عالی آهن است و می تواند از کمبود آهن پیشگیری کند و یا آن را درمان کند. 1/2 فنجان آلو شامل 0.81 میلی گرم آهن است که 4.5 درصد از ارزش روزانه را تامین می کند. از طرف دیگر، 1/2 فنجان آب آلو حاوی 3 میلی گرم یا 17 درصد آهن است.

4- آلو به کاهش سطح کلسترول کمک می کند

چربی و کلسترول می توانند در شریان های شما جمع شوند تا مواد تشکیل دهنده پلاک را ایجاد کنند. وقتی پلاک در شریان ها ایجاد می شود، می تواند باعث آترواسکلروز، و تنگ شدن مجرای شریان ها شود. در صورت عدم درمان، این وضعیت می تواند منجر به نارسایی قلبی، سکته مغزی و حمله قلبی شود. یک مطالعه بر روی حیوانات نشان داد که آنتی اکسیدان ها در آلو می توانند تاثیر خوبی بر روی میزان کلسترول خون داشته باشند. مطالعه دیگری نشان داد که فیبر محلول، که در آلو یافت می شود، باعث کاهش کلسترول می شود.

5- آلو سبب کاهش فشار خون می شود

دانشمندان نشان داده اند که خوردن آلو و شربت آلو، می تواند فشار خون را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال 2010 نشان می دهد، فشار خون کسانی که روزانه آلو خشک مصرف می کنند، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

6- آلو به کاهش اشتها کمک می کند

با خوردن آلو شما می توانید به راحتی وزن خود را کنترل کنید. این کار باعث می شود تا شما برای مدت طولانی احساس آرامش کنید. و به دو علت مصرف آلو به اشتهای شما کمک می کند:

اول، آلو شامل الیاف زیادی است که هضم غذا را سریع تر می کند. هضم تندتر به این معنی است که اشتهای شما برای مدت طولانی کنترل شده و رضایتبخش است.

دوم، آلو دارای شاخص گلیسمی پایینی است. این به این معنی است که آنها به آرامی سطح گلوکز (قند) را در خون افزایش می دهند. و به دلیل مقدار زیادی سوربیتول که در آلو وجود دارد، قند با سرعت کمتری جذب بدن می شود.

یک مطالعه در سال 2009 نشان می دهد که خوردن آلو خشک به عنوان یک میان وعده می تواند گرسنگی کاذب را از بین ببرد. اگر شما در فکر کاهش وزن هستید، بهتر است آلو خشک را به رژیم خود اضافه کنید.

7- آلو از بدن در برابر آمفیزم محافظت می کند

بیماری مزمن ریوی (COPD)، از جمله آمفیزم، یک بیماری مزمن ریوی است که منجر به مشکلات تنفسی می شود. دلایل متعددی وجود دارد، اما سیگار کشیدن به عنوان مهم ترین علت این بیماری است.

مطالعه ای در سال 2005 نشان داد که استفاده از رژیم غذایی که حاوی آنتی اکسیدانها هستند می توانند باعث سلامت ریه شوند. مطالعه اخیر نشان می دهد که پلیفنول های گیاهی، از جمله آنتی اکسیدان ها، می توانند خطر ابتلا به COPD را کاهش دهند. آلو شامل سطوح بالایی از آنتی اکسیدان ها است که می تواند با آسیب هایی که از سیگار کشیدن در بدن به وجود می آید، مانند تخلیه اکسیداسیون، مبارزه کند. همچنین مصرف آلو می تواند احتمال ابتلا به آمیفیزم را کاهش دهد و با COPD و سرطان ریه مبارزه کند.

8- آلو به کاهش خطر سرطان روده بزرگ کمک می کند

سرطان کولون یک بیماری مضمن و آزار دهنده است، اما می تواند تهاجمی نیز باشد. تحقیقات نشان داده است که با اضافه شدن آلو خشک به رژیم غذایی شما می تواند از سرطان کولون جلوگیری کند و خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهد. یک مطالعه  که توسط دانشگاه تگزاس A & M و دانشگاه کارولینای شمالی انجام گرفت نشان داد که خوردن آلو خشک می تواند باعث افزایش میکروبیوتا (یا باکتری سودمند) در سراسر روده بزرگ شود و برای روده فواید زیادی دارد و به نوبه خود، می تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهد.

 

عوارض جانبی خوردن آلو

اگر چه آلوها بسیار خوشمزه هستند و مزایای زیادی برای سلامتی دارند، اما آلو و آب آن درصورتی که بیرویه مصرف شوند می توانند اثرات منفی زیادی بر بدن داشته باشند.

1- مصرف زیاد آلو سبب ناراحتی گوارشی می شود

آلو دارای سروبیتول است، شکری که می تواند باعث گاز و نفخ معده شود. همچنین فیبر موجود در آلو نیز می تواند گاز و نفخ معده ایجاد کند.

آلو دارای فیبر نامحلول است که می تواند باعث اسهال و یا بدتر شدن آن شود.

آلو دارای مقادیر کمی هیستامین است، بنابراین ممکن است (هر چند غیر معمول) شما به آنها آلرژی پیدا کنید. اگر شما با مصرف آلو دچار علائم آلرژی شده اید، با مشورت با پزشک می توانید از خوردن آنها پرهیز کنید. در فرایند خشک کردن آلو، یک ماده شیمیایی به نام آکریلامید در مقدار بسیار کمی تولید می شود. این ماده شیمیایی که در غذاهایی مانند چیپس سیب زمینی و سیب زمینی سرخ شده غلظت بالاتری دارد، توسط موسسه ملی سرطان به عنوان یک ماده سرطان زا معرفی می شود.

آلو فواید بهداشتی زیادی دارد و می تواند به هضم  بهتر مواد مغذی کمک کند. با این حال، بعضی از مردم ممکن است با افزودن آلو به رژیم غذایی خود دچار مشکل شوند.

2- مصرف زیاد آلو سبب افزایش وزن می شود

در حالی که با اضافه کردن آلو و آب آلو به رژیم غذایی خود می توانید وزن خود را کاهش دهید، اما مصرف بیش از اندازه آنها می تواند اثر متضادی بر روی بدن داشته باشد.  یک وعده 6 تایی از آلو (57 گرم)، دارای 137 کالری و 21.7 گرم قند است. 1 قاشق غذاخوری آب آلو حدود 182 کالری دارد. بنابراین شما باید به میزان قند و کالری مواد غذایی توجه داشته باشید و بیشتر از مقدار تعیین شده روزانه از آنها استفاده نکنید.

حتما از دکتر خود بپرسید که آیا مصرف آلو یا آب آلو برای شما مناسب است یا خیر. مواد غذایی و نوشیدنی های دارای فیبر بالا می تواند تاثیر منفی بر روی افرادی داشته باشد که دارای بیماری های خاص، مانند کولیت زخمی هستند.

 

روش های افزودن آلو به رژیم غذایی

در اینجا چند راه آسان برای اضافه کردن آلو خشک به رژیم غذایی خود وجود دارد:

  • آنها را صرفا به عنوان یک میان وعده بخورید.
  • اضافه کردن آلو به جو دوسر برای یک صبحانه عالی.
  • آنها را با آجیل، دیگر میوه های خشک مانند زردآلو، و تراشه های شکلات تیره مخلوط کنید.
  • خورشت آلو بپزید.

اضافه کردن آلو به رژیم غذایی شما می تواند بسیار ساده تر و سرگرم کننده تر از آنچه که فکر می کنید باشد. برای بهترین نتایج، مطمئن شوید که شما به تدریج مصرف فیبر خود را افزایش می دهید و به اندازه کافی آب می نوشید.

 

مطالعه بیشتر:

1- آیا خوردن زردآلو در دوران بارداری بی خطر است؟

2- دستور پخت پوره با آلو دارچینی

3- خوردن کیوی چه فوایدی برای بدن دارد؟

4- خوردن کیوی در بارداری چه فوایدی دارد؟