The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

ورم پس از زایمان نشانه چیست و چگونه درمان می شود؟

ورم پس از زایمان یک عارضه شایع است. احتمالا در ناحیه صورت، شکم، قوزک پا و دست و ران و پاها دچار آن خواهید شد و حدود یک هفته یا بیشتر پس از زایمان باقی می‌ماند. همچنین ممکن است در ناحیه برش، مانند سزارین و میان دوراه نیز ورم ایجاد شود. این ورم ها می‌تواند باعث درد شود که منشاء ناراحتی و اسباب زحمت خواهد بود.

آیا ورم بعد از زایمان طبیعی است؟

ورم پس از بارداری نشانه‌ای از بیماری جدی نیست. خودبه‌خود کاهش می‌یابد. با این حال، در برخی موارد، ورم در مدت یک هفته کاهش نخواهد یافت.

گاهی اوقات ممکن است ورم با نشانه‌های دیگری مانند درد، مشکلات تنفسی، تپش قلب، تعریق کلی بدن، تولید ادرار کم و غیره همراه باشد. با پزشک خود مشورت کنید، چراکه ورم بدن گاهی می‌تواند نشانه مشکلات جدی باشد.

برخی احتمالات خطر که باید به آن‌ها توجه بیشتری نشان بدهید:

1- ترومبوز سیاهرگی عمقی

ترومبوز سیاهرگی عمقی می‌تواند در مدت چند ساعت باعث مرگ شود. این عارضه اورژانسی نیازمند تزریق هپارین و بستری شدن فوری است. اگر متوجه عوارض زیر شدید با پزشک خود تماس بگیرید.

 • ورم ران‌ها و قوزک پا
 • درد یکی از پاها یا هر دو
 • قرمزی پوست در پای دچار عارضه
 • رگ‌های قابل مشاهده و به شدت برجسته

2- پره اکلامپسی پس از زایمان

پره اکلامپسی در دوران بارداری شایع است. اما پس از زایمان هم می‌تواند اتفاق بیفتد. پره اکلامپسی پس از زایمان می‌تواند بلافاصله پس از بدنیا آمدن نوزاد رخ دهد، یا چهار تا شش هفته بعد اتفاق بیفتد. نشانه های پره اکلامپسی پس از زایمان شامل موارد زیر است:

 • عرق کردن دست و پاها
 • فشارخون بالا
 • دفع پروتئین از ادرار
 • سردرد شدید
 • تغییر در بینایی
 • درد بالای شکم
 • سرگیجه
 • کاهش ادرار

قبل تجویز پزشک از مکمل‌های ویتامینه استفاده نکنید چراکه می‌تواند احتمال پره اکلامپسی پس از زایمان را افزایش بدهد. اگر نشانه‌های بالا را دارید بررسی فشارخون خود را فراموش نکنید.

 

ورم محل بریدگی پس از زایمان

گاهی ممکن است اطراف محل بریدگی ورم دردناکی ایجاد شود. ورم در پاها و ران‌ها در روزهای اولیه پس از سزارین شایع است. این می‌تواند هنگام مراقبت از کوچولوی شما برایتان مشکل‌ساز باشد. همچنین وقتی دچار پارگی واژن یا برش میان دوراهی شده‌اید زخم و ورم اضافه‌ای را متحمل خواهید شد.

کمپرس یخ بهترین درمان طبیعی برای ورم ران‌ها و کاهش ورم بریدگی سزارین و میان دوراهی است. باید طبق دستورالعمل پزشک محل آن‌ها را تمیز کنید. همچنین می‌توانید برای کاهش ناراحتی دوش آب‌گرم بگیرید.

 

راه های درمان ورم پس از زایمان

با این‌که جلوگیری از ورم پس از زایمان امکان‌پذیر نیست، اما می‌توانید شدت آن‌را کاهش دهید. معنایش این است که پاها و ران‌های شما درد کمتری خواهد داشت. یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان از ورم جلوگیری کرد این است که رژیم متوازن و سالمی را در دوران بارداری پیش بگیرید تا اضافه وزن بیش از حد پیدا نکنید.

 • حدود پنج قسمت غذای سالم بخورید که شامل میوه‌ها و سبزیجات باشد.
 • مصرف شکر، نمک و غذاهای چرب را کاهش بدهید و آب بیشتری بنوشید. این کار به کلیه‌ها کمک می‌کند تا مایع اضافی را از بدن خارج کند.
 • می‌بایست ادرارآورهای طبیعی را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا به دفع بیشتر مایعات کمک کند، به این ترتیب ورم شما کاهش خواهد یافت. ادرارآورهای طبیعی شامل سیب، مرکبات و ... است.
 • از غذاهای فرآوری‌شده و بسته‌بندی خودداری کنید چراکه می‌تواند به خاطر نمک زیاد و مواد افزودنی مقدار آب را در سیستم افزایش بدهند.
 • غذاهای حاوی ویتامین C و E مصرف کنید. برای ویتامین C، کلم، بروکلی، گوجه‌فرنگی، توت‌فرنگی، صیفی‌جات، سیب‌زمینی، فلفل دلمه‌ای (قرمز و سبز) و مرکبات مصرف کنید. برای ویتامین E، بادام، بادام هندی، مارگارین روغن ذرت، جوانه گندم، ذرت شیرین، روغن‌های گیاهی (ذرت، جوانه گندم و سویا) و تخم آفتاب‌گردان بخورید.
 • سیگار کشیدن را ترک کنید چراکه به سلامت نوزاد شما آسیب می‌رساند و از بهبود ورم پس از بارداری جلوگیری می‌کند.

ورم پس از بارداری نباید دلیل نگرانی یا گیجی شما شود. بازیابی اندام قبل از بارداری می‌تواند کار بسیار سختی باشد، اما همان‌گونه که سیلویا براون از نویسندگان کتاب راهنمای پس از بارداری می‌گوید: «یک بانوی مطلع می‌تواند از این زمان برای بهبود مناسب بدن خود استفاده کند و استراحت و مراقبت لازم را برای فراهم آورد.»

درمان ورم پا پس از زایمان

گاهی ممکن است احساس کنید که سایز پای شما پس از از بین رفتن ورم بزرگتر شده است. به خاطر شل‌شدن رباط‌ها ممکن است پای شما بزرگ شود. این عارضه خودبه‌خود خوب می‌شود. بی‌جهت نگران نشوید چون این یک عارضه شایع است.

 

مطالعه بیشتر:

1- علت ورم پس از زایمان چیست و چگونه کاهش می یابد؟

2- اولین عادت ماهانه پس از زایمان

3- تغییرات رفتاری مادران پس از زایمان

4- شناخت علائم و درمان افسردگی پس از زایمان