The chronograph is started when the event is seen and stopped when it is heard. The chronograph seconds hand indicates the distance from the event on the telemetric scale. Telemeter: on account of most replica watches using a telemeter scale, best rolex replica Three different views from three different continents on the finalists in the Chronograph category at this years Grand Prix d . Audemars Piguet Replica Uk omegasphereco uk.

آیا دل درد در بارداری طبیعی و بی خطر است؟

بارداری دورانی است که از همان روزهای ابتدایی بدن شما دچار تغییرات بسیار زیادی می شود، منشا بیشتر این تغییرات، دگرگونی های هورمونی است که از هفته دوم بارداری آغاز شده و سبب پیشبرد رشد و تکامل جنین می شود. بدون شک رشد یک موجود دیگر در بدن شما تبعاتی به همراه خواهد داشت که یکی از آنها احساس درد در اندام ها و قسمت های مختلف خصوصا در ناحیه شکم و لگن و احساس دل درد در بارداری است.

دل درد در هفته های اول بارداری

در ابتدای بارداری بدن تحت تاثیر هورمون ریلکسین قرار می گیرد، این هورمون عضلات و مفاصل را شل کرده تا جای کافی برای رحم در حال رشد باز کند. عضلات و مفاصلی که شل شده اند سبب وارد شدن فشار به اعصاب اطراف آنها شده که احساس درد را خصوصا در نواحی زیر شکم و نیز لگن به دنبال خواهد داشت. باگذشت زمان، رشد بیشتر جنین، رحم به درون شکم برجسته شده و درحدود هفته 20 بارداری، بالاترین نقطه آن به ناف می رسد. این بزرگ شدن رحم بدون شک سبب جابجایی و تا حدی فشار به احشای شکمی می شود، بدون شک این فشارها دردهایی را به دنبال خواهد داشت که خصوصا در اوایل بارداری در نواحی زیر شکم و شبیه به درد قاعدگی حس خواهند شد. گرچه معمولا احساس این دردها بسیار ترسناک است اما باید به شما بگوییم که بیشتر این دردها در بارداری طبیعی هستند. این گونه دردهای بی خطر به نحوی هستند که با کمی استراحت، دراز کشیدن به پهلو و مصرف مایعات بهبود پیدا می کنند.

 

دل درد در بارداری تا کی ادامه دارد؟

درنظر داشته باشید دل درد در بارداری مشکلی رایج و بی ضرر است، اما می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی باشد. هرگز درد شدید یا مداوم شکم در دوران بارداری را نادیده نگیرید. اگر بعد از چند دقیقه استراحت درد کاهش نیافت، یا یکی از موارد زیر را مشاهده کردید با پزشک تماس بگیرید:

گرفتگی همراه با درد شدید، مداوم یا همراه با نشانه های دیگری مانند حالت تهوع، استفراغ، خونریزی واژینال، سردرد یا تب طبیعی نیست. درد با گرفتگی و خونریزی واژینال در اوایل بارداری می تواند نشانه ای از بارداری خارج از رحم یا سقط جنین باشد. همچنین دل درد در بارداری در قسمت فوقانی شکم طبیعی نیست. اگر شکم شما به طور غیرعادی به لمس حساس است، به خصوص هنگامی که فشار وارد می شود، احتمالا عفونت شدید شکم (پریتونیت) رخ داده است در چنین مواردی هرچه سریع تر پزشک خود را در جریان بگذارید.

 

مطالعه بیشتر:

1- تیر کشیدن زیر شکم در بارداری نشانه چیست؟

2- دردهای شکمی در دوران بارداری نشانه چیست؟

3- مهمترین علل درد زیر شکم در اوایل بارداری

4- دلیل درد زیر شکم سمت راست در بارداری چیست؟